İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

HER GÜN AYNI
GÜN TESLİMAT
GÜVENLİ
ALIŞVERİŞ
%100 MÜŞTERİ
MEMNUNİYETİ
Temizle

Filtrele

703 ürün bulundu.

Köpek Kemikleri

Köpek eğitimi için en sık kullanılan ödül mamalarından biri olan kemiklerin, aynı zamanda köpeklerin ağız ve diş bakımında da oldukça etkili. Günlük besin olarak üretilen kuru mamalar, köpeklerin dişleri arasında birikme yapmadığı için ağız hijyeninin korunmasında önemli rol oynuyor. Ödül mamaları ıslak ve kuru olarak üretilseler de veterinerler ıslak mamaların belli aralıklarla ödül olarak verilmesini tavsiye ediyor. Köpeklerin severek tükettiği ıslak mamaların yanında ödül olarak verilebilecek bir diğer atıştırmalık ise köpek kemikleri. Siz de köpeğinizin temel eğitimini tamamlarken ya da onun dişlerini güçlendirebilmesi için kemikleri tercih edebilirsiniz.

Evcil Hayvanınız için Güvenilir Bir Mama Olan Köpek Kemikleri

Köpekler her ne kadar hayvan kemiklerini direkt olarak yemeyi sevseler de bu konuda dikkatli olunması öneriliyor. Zira kırıldığında küçük parçalara ayrılabilen kemikler, köpeklerin gırtlağına takılabiliyor ya da mide ve bağırsak bölgesinde yırtılmalara sebep olabiliyor. Bu tür problemler yaşamamak ve köpeğinizin sağlıklı bir şekilde hayatına devam edebilmesi için yapmanız gereken şey ise çok basit. Köpekler için özel olarak hazırlanan kemikler sayesinde onu hem mutlu edebilir, hem de gerekli besin desteğini sağlayabilirsiniz.

Köpeğinizin yaşına ve ağız yapısına uygun kemikler bulmanız da son derece kolay. ÇiçekSepeti'nde yer alan köpek kemikleri arasında kemik formunda hazırlanan ödül mamalarının yanı sıra, halka ya da çubuk gibi farklı şekillerde üretilen kemikler de bulunuyor. Siz de köpeğinizin ağız yapısını ve kemirmeyi sevdiği objeleri göz önünde bulundurarak ihtiyacınız olan formda üretilen kemikleri sipariş edebilirsiniz.

Besin Değerleri Yüksek Kemikler

Kemikler arasında birçok farklı seçenek bulunuyor. Sertliklerine ve boyutlarına göre farklılık gösteren kemikler olduğu gibi içerik bakımından farklı kemikler bulmak da mümkün. Kemiklerin içerisinde köpeklerin sağlığı için oldukça önemli olan kalsiyum, magnezyum ve fosfor gibi minerallerin yanında A, D ve E gibi vitaminler de bulunabiliyor. Köpeğinizin ihtiyaçları doğrultusunda ona en uygun kemik mamayı seçerek sadık dostunuza güzel bir ödül verebilirsiniz.

Köpek kemikleri birçok problemi çözmekte de kullanılıyor. Bunlardan en önemlilerini kötü ağız kokusu, diş eti iltihaplanmaları ve diş taşları olarak sıralamak mümkün. Köpeğinizin yaşam kalitesini düşürecek olan bu tür problemlerin önüne geçmek için de köpek kemiklerini tercih edebilirsiniz.

Köpek Kemiklerinin Faydaları

Veteriner hekimlere göre kemik çiğnemenin köpeklerin ruh sağlığı üzerindeki etkisi yadsınamaz ölçüde büyük. Onların doğasında bulunan kemirme dürtüsünü tatmin etmelerinin en sağlıklı yolu olan kemikler, köpeklerin daha sakin bir ruh haline bürünmesine de yardımcı oluyor.

Özellikle evde bakılan köpekler, kimi zaman yeterince egzersiz yapamayabiliyor. Böylesi durumlarda köpek kemikleri onları hem meşgul tutuyor, hem de çene ve üst bedeni çalıştırarak onları harekete geçirip aktif tutuyor. Köpeğinizin yeterince aktif olmadığını düşünüyorsanız, sadık dostunuzu harekete teşvik etmek için siz de köpek kemiklerinden faydalanabilirsiniz.

Bir diğer konu ise köpeklerin kemirme isteklerinin ev yaşamında bazı problemlere neden olabilmesi. Her ne kadar köpekler bunu içgüdüsel olarak yapsalar da bu durum onların ev yaşamına adaptasyonunu daha dikkatli yönetmeyi gerektiriyor. İstenmeyen objelerin kemirilmesinin önüne geçmek ise köpek kemikleri sayesinde çok kolay. Köpeğinizin ayakkabıları, ahşap mobilyaları ya da çeşitli sert malzemeli dekoratif ürünleri kemirmek gibi bir alışkanlığı varsa, bu problemin çözümünde de köpek kemiklerini kullanabilirsiniz.

Köpek Kemikler için Kaliteli Markaların Ürünleri ÇiçekSepeti'nde!

Petimore, 8in1, Dogbone gibi sık tercih edilen markaların köpek kemikleri ÇiçekSepeti'nde. Farklı ihtiyaçlara cevap verecek çeşitlilikteki ürün yelpazesini incelemek ve sipariş vermek için ÇiçekSepeti'nde yer alan alternatiflere göz atabilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.