Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Köpek Konserve Mama

Köpeklerin gelişim süreçlerinde mama, oldukça önemli bir yere sahiptir. Köpeklerin sevdiği tatlar ile harmanlanan konserve mamalar da hem köpeklerin sağlıklı şekilde büyümesini sağlar hem de lezzetli oldukları için köpekler tarafından sevilir. Ayrıca kuru mamadan farklı olarak yaş mamalar daha fazla su içerdiği içi sindirime de yardımcıdır. Her ırktan köpek için tercih edebileceğiniz, farklı içeriklere sahip olan konserve mamaları Çiçeksepeti’nde keşfedebilirsiniz!

Köpek Konserve Maması Nasıl Seçilir?

Yaş mamalar, köpeklerin beslenmesinde önemli bir yere sahiptir. Yaş mama ya da diğer adıyla konserve mama, yüksek sıvı oranına sahiptir. Yumuşak dokusu ve lezzetli tadıyla da köpeklerin favorisidir. Hem yaşlı köpekler için hem diş problemi yaşayan köpekler için yumuşak yaş mamalar, oldukça iyi mamalardandır.

Hem yetişkin köpekler için hem de yaşlı köpekler için farklı içeriklere sahip olan yaş mamalar vardır. Çeşitli markaların ürettiği yaş mamalar arasından köpeğiniz için en doğru olanı seçmeniz gerekir. Köpeğinizin ihtiyaçlarına göre; yüksek proteinli, daha sulu, kırmızı etli ya da balıklı gibi farklı konserve mamaları tercih edebilirsiniz.

Köpekleriniz için yaş mamalar arasından seçim yaparken şunlara dikkat edebilirsiniz:

  • Mamanın protein kaynağı, yaş mama seçiminde önemli bir noktadır. Köpeğinizin kimi besinlere alerjisi varsa buna dikkat etmeniz gerekir. Örneğin gluten hassasiyeti olan köpekler için glutensiz yaş mama seçeneklerini incelemeniz gerekir. Onun, alerjik reaksiyon göstermediği proteinlerden oluşan yaş mamaları tercih etmeniz, köpeğinizin besin ihtiyaçlarını karşılaması açısından önemlidir.
  • Aşırı protein, köpeklerin böbreklerine zarar verebilir. Bu yüzden köpeklerinizi sadece yoğun proteinli bir yaş mama ile beslemektense farklı mamalar ile yaş mamaları bir arada kullanarak köpeğinizi besleyebilirsiniz.
  • Yaş mamalardaki yağ oranları da farklıdır. Eğer köpeğiniz gençse ve hareketliyse, yağlı mamalar onun için sorun değildir. Yağlı mamaları yediğinde bile yüksek enerji harcayarak kalorileri yakabilir. Ama köpeğiniz yaşlıysa ve daha az hareket ediyorsa mamanın içeriğine daha çok dikkat etmeniz önemlidir.
  • Köpeğinizin yaşı da mama seçiminde önemli bir kriterdir. Yavru köpekler, orta yaştaki köpekler ve yaşlı köpekler için farklı mamalar seçmeniz gerekir. Kimi için kuru mamalar daha iyi gelişim göstermesini sağlarken kimi köpek için yaş mamalar önemlidir.
  • Seçtiğiniz mamanın protein, yağ, karbonhidrat ve amino asit bakımından yeterli olup olmadığına da dikkat etmeniz önemlidir. Köpeğinizin büyümesi, gelişmesi ve sağlıklı bir yaşam sürmesi için dengeli beslenmesi gerekir.
  • Yetişkinlik dönemindeki köpeklerde aşırı kiloyu önlemek için daha düşük proteinli ve az kalorili mamaları; yavru köpekler için bol proteinli, karbonhidratlı, yağlı mamaları tercih edebilirsiniz.
  • Köpeğiniz hamile ise mama seçimine dikkat etmeniz gerekir. Hamilelik dönemindeki köpeklerin midesi küçülür ama bu süreçte daha iyi beslenmeleri gerekir. Hem annenin daha iyi beslenebilmesi hem de süt üretiminin artırılabilmesi için onun beslenmesinde protein ve enerji bakımından zengin mamalar kullanmanız gerekir.
  • Köpeğinizin ırkına uygun bir yaş mama seçimi yapmanız da önemli konulardan biridir. Kimi köpek ırkları daha yüksek proteinle beslenmek isterken kimi köpek ırkları daha düşük proteinle beslenmelidir.

Çiçeksepeti’nde köpeğiniz için uygun olan konserve mamaları bulabilirsiniz!

Her Köpek için Uygun Konserve Mamaları Keşfedin!

Köpek maması fiyatları değişkendir. Mamanın içeriğindeki protein değeri, mamanın markası, mamadaki proteinin türü, mamanın boyutu gibi değişkenler ile mama fiyatları da farklılık gösterir. Çiçeksepeti’nde her ırktan ve her yaştan köpeğe uygun konserve mamaları bulabilirsiniz. Her bütçeye hitap eden geniş mama seçeneklerini inceleyerek patili dostunuzun en iyi şekilde beslenmesini sağlayabilirsiniz.