Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Korseler

İnsan bedeninin bazı bölgeleri yağ depolamaya oldukça müsaittir. Düzensiz beslenme, spor yapmama, masa başı bir işte uzun saatler geçirme gibi nedenlerle kilo almaya başladığınızda karın ve bel bölgesinde sarkmalar meydana gelmeye başlar. Sonrasında düzenli beslenmeye geçmek ve spor yapmak bile bel bölgesinin istenilen şekli almasına yardımcı olmayabilir. Bu durumda vücut şekillendirici korse modellerini kullanmak gerekir. Bu tarz korseler, yağ yakım hızını artırır ve incelmeye yardımcı olur. Bölgesel fazlalıklarınızdan korse modelleri ile rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Vücut şekillendirici korseler dışında incinme, bel ağrısı gibi sağlık problemlerinde beli sabit tutmak için ortopedik korse modelleri kullanılır. Ayrıca duruş bozukluğu sorunu yaşayanlar için dik duruş korsesi önerilir. Çelik balenler sayesinde karın ve sırt kaslarınızı da destekleyen korse, üst bölgenizin daha dik durmasına yardımcı olur. Bel bölgesindeki sorunlar veya fit bir görünüm için ihtiyacınız olan korse modellerini ÇiçekSepeti’nde bulabilir, uygun fiyatlarla sipariş edebilirsiniz.

Sağlıklı ve Fit Bir Vücut İçin Korse Çeşitleri

Korseler farklı amaçlarla üretilen ürünlerdir. Vücut şekillendirici, estetik amaçlı, toparlayıcı, termal, duruş düzeltici veya ortopedik bir sürü model bulabilirsiniz. Korse alırken ihtiyaçlarınızı doğru belirlemeli ve en uygun modeli tercih etmelisiniz. Ayrıca korse modelleri özel üretim olmadığı sürece small, medium, large gibi klasik bedenlerle satılır. Seçim yaparken bedeninize uygun modeli seçmeye özen göstermeniz gerekir.

 • Toparlayıcı korse modelleri, kadınların bellerini daha ince göstermek için giydikleri ve bağcıklarla sıkılan ürünlerdir. Korse atlet olarak da adlandırılan bu modeller, yaklaşık olarak 2 beden daha ince bir görünüm elde edilmesine yardımcı olur. Büstiyer tasarımlarla kıyafetlerle de kullanılabilen bu ürünler, daha dik göğüs görünümü elde etmek içinde tercih ediliyor.

 • İncelmek için tercih edilen korseler temelde ikiye ayrılır; termal korse ve sıkılaştırıcı korse. Termal korse, terlemeyi hızlandırarak vücuttaki fazla yağların yakılmasına yardımcı olur. Vücudun farklı bölgeleri için kullanılabilen bu korseler, bel korsesi, basen korsesi gibi çeşitlerde sunulur. Sıkılaştırıcı korse ise hızlı diyet ve kilo kaybı yaşayanların vücudunda oluşan sarkmaları toparlamak için tasarlanır. Bu tarz korseler, kullanılan bölgeyi sıkılaştırarak daha ince bir görünüm elde edilmesine yardımcı olur.

 • Hamilelik korsesi, hamilelik sırasında alınan kiloların ortaya çıkardığı sarkmaları engellemek için kullanılır. Hamilelik sırasında beli destekleyen bu ürünler, hamilelik sonrasında ise daha sıkı seçimlerle kullanılır. Külotlu ve külotsuz seçenekleri bulunan hamilelik korsesi, sezeryan ve normal doğuma göre de farklı alternatifler sunar.

 • Medikal korse modelleri genellikle ortopedik korse olarak anılır. Eklem ve kas problemlerinin hafifletilmesi için tercih edilen bu modeller; bel, sırt, boyun gibi vücudun farklı bölgelerinde kullanılır.

 • Duruş bozukluğu olan kişiler dik durmak için korse modellerini tercih edebilir. Dik duruş için özel olarak üretilen bu korseler, bel ve sırt bölgesini destekleyerek duruş bozukluğunun düzelmesine yardımcı olur. Dik duruş sağlayan ürünler arasında omuz korsesi ve beli saran atlet korse çeşitleri bulunur. Bu korseleri kullanmadan önce doktor tavsiyesi almak en doğru çözümü bulmanızı sağlayacaktır.

 • Medikal korse çeşitleri arasında yer alan skolyoz korsesi ve bel fıtığı korsesi, bu tarz sorunlar yaşayanları desteklemek amacıyla üretilir. Doktor tavsiyesi ile özel olarak belirlenen standartlarda kullanılması gereken bu korseler, gün boyunca takılması gerektiğinden diğer korse modellerinden farklıdır. Uzman görüşü olmadan bu tarz korseler kullanılmamalıdır.

Korse Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Oldukça geniş bir yelpazede sunulan korse modellerinin her biri farklı özellikler sunar. Korse almadan önce hangi nedenle korseye ihtiyacınız olduğunu belirlemeniz gerekir.

 • İlk olarak korse seçimi yapmadan bedeninizi belirlemeniz gerekir. Çünkü korse modelleri bedeninizle uyumlu olmadığı takdirde beklediğiniz etkiyi göstermeyecektir. Ürünlerin açıklama kısmında yer alan beden tablolarından faydalanarak kendi bedeninize uygun korseyi seçebilirsiniz.

 • Korse modellerinin iç giyim özellikli olup olmadığına dikkat etmeniz faydalı olacaktır. Bazı korse modelleri iç giyim için uygun kumaşlardan üretilirken bazı modeller uzun süre iç giyim şeklinde kaldığında sizi rahatsız eder. Sütyenli ve külotlu korse modelleri iç giyim konusunda en başarılı korselerdir.

 • Hamilelik korsesi ve medikal sağlık sorunları için korse almadan önce kesinlikle uzmanlara danışmanız gerekir. Uzman görüşü almadan bu tarz ürünler kullanmak beklenmedik sorunlar yaşamanıza neden olabilir.

 • Korse seçerken bedeninizden daha küçük korse seçmeniz daha ince görünmenizi sağlamaz. Aksine rahatsız olacağınız ve hareketleriniz kısıtlanacağı için kullanamazsınız.

 • Korse seçiminde renk belirlemek önemlidir. Çünkü üzerine giyeceğiniz kıyafetin altında sırıtmaması gerekir. Açık renk kıyafetlerle ten rengi korse uygun olurken koyu renkler için siyah renk korseleri tercih edebilirsiniz.

 • Korsenin etki alanını genişletmek ya da küçültmek için ürün yüksekliğine bakarak almanız gerekir. İstediğiniz etkiyi tam olarak alabilmeniz için bu noktayı gözden kaçırmamalısınız.

Aurafix, Bien, Solo başta olmak üzere en iyi korse markaları ÇiçekSepeti’nde! Hemen ihtiyacınıza uygun korse modelini inceleyerek sipariş oluşturabilir, indirimli fiyatlar ve hızlı gönderim avantajından faydalanabilirsiniz.