İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Bebekler İçin Koruyucu Tekstil Ürünleri

Bebeklerin dış dünyayı keşfedip hareketlenmeye başladıkları dördüncü ay itibariyle ev içinde çeşitli kazalar yaşayabilirsiniz. Fazla hareketli bir bebek, uyurken başını beşiğinin mobilyasına çarpabilir örneğin. Henüz yeni oturmaya başlamış bir bebek dengesini kaybedip arkaya, yana, öne düşebilir. Ev içindeki bu ufak kazalar zaman zaman ciddi yaralanmalara neden olabilir. Bebekler için koruyucu tekstil ürünleri tercih ederek ev içinde bebeğiniz için daha güvenli bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz.

Dördüncü ay itibariyle hareketlenen bebekler yattıkları yerde dönmeye başlar. Aydan aya oturabilen, emekleyen, adım atmaya başlayan bebek, düşme ve çarpma gibi pek çok tehlikeyle karşılaşabilir. Çeşitli koruyucu tekstil ürünleri ile bebeğinizin bu tarz durumlarda zarar görmesini önleyebilirsiniz.

Bebeyatmaz Çeşitleri ve Diz ve Baş Koruyan Ürünler

Yastıklarla desteklenerek oturan bebeklerin pek çoğu; desteğinin bir anlık düşmesi ile kafasını çarpabilir. Kafa çarpmaları bazen küçük ve önemsiz olabilir ancak bazen çarpmalar ile çok ciddi kafa travmaları yaşanabilir. Dördüncü aydan sonra bebeğiniz yatırdığınız yerde durmuyor, sürekli kucağınıza çıkmak istiyorsa, artık başını dik tutabiliyorsa bebeğinizi destekli bir şekilde oturtabilirsiniz. Oturan bebek, oyuncaklarıyla oynayabilir, çevresini izleyebilir. Bebeğinizin oturması için gelişiminde ve kas-iskelet sisteminde bir sorun yoksa bebeyatmaz tercih ederek bebeğinizin oturduğu yerden düşmesini önleyebilirsiniz. Bebeyatmaz çeşitleri bebeğin dik bir şekilde oturmasına yardımcı olur. Bebeyatmaz kullanırken bebeğinizi başka bir yastıkla desteklemenize gerek kalmaz. Bebek, bebeyatmazda dik bir şekilde oturacağından bebeğinize burada otururken yemeğini de yedirebilirsiniz. Bebeyatmaz çeşitleri arasında çıkarılabilir kılıfı olan ürünleri bulabilirsiniz. Oyun tablalı bebeyatmaz modellerini tercih ederek bebeğinizin sıkılmadan vakit geçirebileceği bir oyun minderine sahip olabilirsiniz.

Emekleyen ve ilk adımlarını atmaya başlayan bebekler için de koruyucu tekstil ürünleri vardır. Emekleyen pek çok bebek bir eşyaya tutunup ayağa kalkabilir. Bebek bu dönemde henüz yeterince iyi denge kuramaz ve sağlam basamaz; bu yüzden kısa süre sonra devrilebilir. Bu devrilmeler kimi zaman çok ciddi kafa çarpmaları ile yaralanmalara sebep olabilir. Bebeklerini ev içinde yaşanabilecek bu kazalardan korumak için koruyucu başlık ve dizlik çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Emekleyen bebeklerin dizleri zaman zaman gün boyunca emeklemeleri nedeniyle morarabilir.Emeklemekten dizleri tahriş olan ve acıyan bebek bu acı nedeniyle huzursuzlanabilir ve emeklerken zorlanabilir. Dizlikler, bebeklerin hassas ciltlerini sert zeminden korur. Bebek, dizlikler ile rahat ve güvenli bir şekilde emekleyebilir.

Yatak Koruyucular ve Cibinlikler ile Bebekler Uykuda Güvende

Bebeğinizin uykudayken de güvende olması için yatak koruyucu tekstil ürünlerini tercih edebilirsiniz. Uykusunda dönen bebeğinizin kafasını mobilyaya çarpıp uykusunun acı ile bölünmemesi ve bebeğinizin ani çarpmalarda zarar görmemesi için pamuklu ve penye kumaştan üretilmiş yatak koruyucu tekstil ürünlerini kullanabilirsiniz. Bu ürünler hem şık görünüşleriyle dekoratiftir hem de bebeğinizle beşik arasında koruyucu bir bariyer oluşturur. Yatak koruyucu ürünler arasında pamuklu penye kumaştan üretilmiş elyaf dolgusu ile bebekleri darbelere karşı koruyacak modelleri bulabilirsiniz. Yıkanabilir yatak koruyucuları tercih ederek dilediğiniz zaman koruyucuyu yıkayabilirsiniz.

Beşiklerin etrafını çevirmek için ise cibinlik tercih edebilirsiniz. Yaz aylarında, evlerde açılan pencerelerden giren sineklerden bebeğinizi korumak için askılı ya da askısız cibinlikleri kullanabilirsiniz. Cibinlikler, bebek odalarına kattıkları masalsı atmosfer ile koruyucu özelliğinin yanı sıra dekoratif bir aksesuar olarak da kullanılabilir. Demir askılı tavan cibinliği kullanarak beşiği etrafında boş yer kalmayacak şekilde örtebilirsiniz. Bebeğinizin hem yatağında hem de evin içinde güvende olması için ihtiyaç duyabileceğiniz koruyucu tekstil ürünlerini ÇiçekSepeti üzerinden bulabilirsiniz.

 

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.