Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Köşe Koltuk Takımları

Bir köşe koltuk takımı bakıyorsanız ve kumaş, renk gibi tercihlerde sorun yaşıyorsanız Çiçek Sepeti'nin sunduğu farklı alternatiflere göz atabilirsiniz. Köşe koltuk takımlarının birbirinden çeşitli modelleri ve ev dekorasyonuyla uyumu zaman zaman kafa karıştırabilir. Ancak bazı küçük ipuçları ile aradığınız köşe koltuk takımını rahatlıkla bulabilirsiniz. Köşe koltuk takımı satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı kriterleri var. Bu kriterleri değerlendirerek sizi tamamlayan koltuk takımına karar vermeye ne dersiniz?

Her Genişlikte Odaya Göre Köşe Koltukları

Köşe koltuk takımları, özellikle yoğun eşyalar ile tasarlanmış evler için pratik bir seçenek olarak ön plana çıkıyor. Neden mi? Çünkü köşe koltukları, birkaç ek parça ile satılabildiği gibi tek parça olarak da satılıyor. Bunun yanı sıra olabildiğince insan kapasitesi sağlayarak ikili üçlü takımların işlevini tek bir koltuk olarak yerine getiriyor. Siz de ziyaretçisi fazla olan bir eve sahipseniz; ancak salonunuz yeterince geniş değilse köşe koltuk takımlarını gözden geçirebilirsiniz. Ayrıca bu alan tasarrufu ile orta sehpa, TV ünitesi gibi diğer eşyalara da yer açmış olursunuz. Köşe koltuklarını, şekilleri sayesinde duvara tamamen yaslayabilir ya da orta alanlarda tercih edebilirsiniz.

Farklı Tasarımlara Sahip Köşe Koltukları

Farklı evlere göre tasarlanmış renk renk köşe koltuk takımı modeli var. Bazen düz renklerde bazen kalıp şekillerle karşınıza çıkan köşe koltukların görünümü kadar işlevselliği de önemlidir. Hangisini seçeceğinizi belirlemeden önce seçenekleri ayrıntılı olarak gözden geçirin. Derli toplu bir köşe koltuk takımı arayışı içindeyseniz Chaise model tam olarak size göre. Chaise koltuklar, az yer kaplıyor ve alt kısımlarında battaniye, oyuncak ve diğer eşyalarınızı koyabileceğiniz alanlar bulunduruyor. Ayrıca son derece rahat ve şık bir görünüm sunuyor.

Eğer odanızda ilginç duran ve doldurulmasını düşündüğünüz bir duvar köşeniz varsa L köşe koltuk takımları, bu köşeler için tasarlanmış. L koltuklar, kalabalık ve TV önünde bol zaman geçirmeyi seven aileler için konforlu bir seçenek olarak karşınıza çıkıyor. Ayrıca L köşe koltuk takımına yan kanepeler ekleyebilirsiniz. U model köşe koltuk takımları, genel olarak fazla yer kapladığı için daha geniş hacme sahip olan salonlar için tasarlanıyor. Bazı modellerinde açılma özelliğine sahip olduğu için bir koltuğun yanı sıra misafirlerinizi ağırlamanız için yeterli alan sunuyor. Klasik tasarımı sayesinde evinize güçlü bir hava kazandırıyor.

Birbirinden Şık Köşe Koltuk Modelleri

Evdemo'nun farklı modeller hazırlayarak piyasaya sürdüğü köşe takımları, kumaş içeriğinden tasarımlarına değin beğeni topluyor. Evdemo, köşe takımlarında silinebilir teknolojide kumaşlar kullanarak mobilyalarınızı uzun seneler boyunca kullanmanızı sağlıyor. Köşe koltuklarının çoğunluğu yatak olabilme özelliğine sahip. Bu sayede misafirlerinizi sorunsuzca ağırlayabilirsiniz. Evdemo köşe takımları, aynı zamanda sağlık dostu. Kumaşlarında anti kanserojen ve anti bakteriyel maddeler kullanılarak köşe koltuk takımlarını üretiyor.

Köşe Koltuk Takımlarının Ek Parçaları

Köşe koltukları teslim edilirken yanında yıkanabilir özelliğe sahip yastık kılıfları da teslim ediliyor. Bu yastık kılıflarına işlemeli kırlentler geçirerek farklı görünümlere bürünmelerini sağlayabilirsiniz. Böylece her seferinde farklı bir koltuk tasarımı elde etmiş olursunuz. Köşe koltukları, yüksek ayaklıklar kullanılarak üretiliyor. Çünkü bu ayaklıklar sayesinde evinizi süpürürken koltukların altını kolayca temizleyebilirsiniz ve toz birikmesine engel olursunuz. Koltukların sırt bölümlerinde dayanıklılığı sağlamak için çelik konstrüksüyon kullanılıyor. Herhangi bir dış etkiye maruz kalsa bile yıpranmadan ve formunu kaybetmeden kullanılabilir. Ürünlerin oturma ve sırt kısımları yay içermez ve bunun yerine sünger kullanılır. Talep doğrultusunda yan kanepeleri de köşe koltuğunuzla birlikte takım yapabilirsiniz.