İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Köstek Modelleri

Farklı anlamlara gelebilen köstek, balıkçılıkta kullanılan takımların beden, zoka, fırdöndü ve iğne gibi önemli bir parçasıdır. Kancanın bedene bağlanmasını sağlayan köstekleri farklı sayılarda hazırlayarak kullanabilirsiniz. Kösteklerin boyu yakalanmak istenilen balığın türüne göre değişebilir. Farklı özelliklere sahip olan köstekleri ÇiçekSepeti üzerinden detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Köstek Özellikleri

Amatör olarak gerçekleştirilen balıkçılık sakinleştirici ve dinlendirici bir hobi olarak çoğu kişi tarafından tercih edilir. Balıkçılıkta kullanılan takımlar birçok parçadan oluşur. Balık avlamaya yeni başlayacaklar tarafından köstek ne demek sorusunun cevabı merak edilebilir. Balıkçılıkta köstek; balık tutarken kullanılan takımların bedenlerine eklenen ve ucuna iğne ya da kanca bağlanan ipleri ifade eder. Bazen kösteklerin ucuna kancanın yanı sıra tüyler de eklenir. Tüyler suda küçük balıklar gibi hareket ederek diğer balıkların dikkatini çeker. Bir bedene birden fazla köstek bağlayabilirsiniz. Böylelikle bir defada yakalanan balık sayısı artar. Yalnız bedene çok sayıda köstek bağlamamak gerekir. Çok fazla köstek bağlanması durumunda takımı hareket ettirmek zorlaşır. Dolayısıyla balık tutarken sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Farklı Balık Türlerine Uygun Köstek Çeşitleri

Köstekler, çapari, yeldirme ve paragat kösteği gibi kullanıldığı takımın adıyla anılır. Köstek modelleri arasından seçim yaparken kullanılacak olduğu takımın özelliklerine uygun olmasına dikkat ederek verim alabilirsiniz. Kösteklerin kalınlıkları ve boyları da balık türüne göre değişkenlik gösterir. Kösteklerin her zaman beden kalınlığından daha ince olan çeşitlerini tercih etmeniz gerekir. Köstek uzunlukları tutmak istediğiniz balığın türüne göre ayarlanır. Köstekleri fazla uzun tutmanız ya da bedene bağlarken yeterince aralık bırakmamanız halinde birbirine dolanması gibi sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz. Balık türleri için özel ayarlanan hazır köstek çeşitleri ile bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Köstekleri kancalara bağlamakla uğraşmak yerine kancalı köstek modellerini tercih edebilirsiniz.

Hesaplı ve Uygun Köstek Fiyatları

Köstek fiyatları değişkenlik gösterebilir. Fiyatları belirleyen faktörler arasında kösteğin uzunluğu, kalınlığı, tüylü ya da kancalı olması yer alır. Siz de balıkçılıkla uğraşıyor ve her seferinde birden fazla balık tutmak istiyorsanız; köstek modellerini tercih edebilirsiniz. Hesaplı fiyatlara sahip olan seçenekleri ÇiçekSepeti üzerinden bulabilir, zahmetsiz bir şekilde online alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.