Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala
BURADAN
BAŞLAYIN

Köstekli Saat

Aksesuarlar arasında özel bir yeri olan saat, hem işlevsel olması hem de şık görünmesi nedeniyle oldukça fazla tercih edilir. Zamanı öğrenmek ve zaman yönetimi yapabilmek için kullanılan birçok farklı saat modeli vardır. Geçmişten günümüze sevilerek kullanılan, günümüzde ise biraz nostaljik bir değer taşımaya başlayan köstekli saat, oldukça özel bir aksesuardır. Cep saati olarak da bilinen köstekli saat, genellikle ceket veya yelek cebinde taşınır. Erkek aksesuarları arasında farklı bir yeri olan bu saat modeli, sofistike bir parça olarak hediyelik ürünler arasındaki yerini almıştır. Zamanı takip etmenin yanı sıra bir stil ve yaşam tarzınız da temsil eden köstekli saat; görüntüsü ile özgünlüğe ve geçmişten gelen değerlere vurgu yapmaktadır. Siz de kendiniz veya sevdikleriniz için köstekli saat almak istiyorsanız, Çiçeksepeti’nde birçok farklı markanın modellerini bulabilirsiniz.

Birbirinden Şık Köstekli Saat Modelleri

Tüm saat modellerinin kendine özgü bir tarzı vardır. Fakat köstekli saatler, diğer modellerden biraz ayrılır. Kol saatleri ile aynı işlevi görse de göze hitap eden birçok farklı modeli bulunmaktadır.

 • Küçük köstekli saat modelleri, cepte fazla yer kaplamayan ve oldukça işlevsel olan saatlerdir. Üzerindeki kapak kısmında isme özel tasarımlar, özgün semboller veya isteğe göre fotoğraflar yer alabilir.
 • Büyük ebatlı köstekli saat modelleri ise cepten çıkarıldığında göze batan ve oldukça dikkat çekici olan modellerdir. Kullanımı kolay olan saatlerin kapak kısmında yine küçük modellerde olduğu gibi birçok farklı desen veya motif kullanılabilir.
 • Antika veya Retro tarzı sevenler için özel olarak tasarlanan antika saatler, şık görüntüleri ile özel günlerde birçok kişinin favori hediyesi konumundadır.
 • Köstekli saat modellerinin birçoğunda kullanım kolaylığı sağlaması için bir zincir bulunmaktadır. Zincirin bir ucu giyside bir yere sabitlenir, diğer ucu ise köstekli saatin uç kısmına takılır. Böylece saatin düşme, kaybol riski ortadan kalkmış olur. Ayrıca köstekli saatlere farklı bir hava katan zincir, farklı tasarım ve materyallerden üretilir. Şık ve oldukça zarif bir görüntü sunar.
 • Köstekli saat modelleri; altın, gümüş, bakır gibi değerli madenlerden üretilebilmektedir. Bu madenler dışında çelik olup üzeri altın, gümüş kaplama olan modeller de bulunmaktadır. Kaplama olan modeller, orijinal altın veya gümüş modellere göre fiyat olarak daha uygundur. Hediye olarak alacağınız köstekli saatleri, özel kutusunda ve tasarımlı olarak almanız, sevdiklerinize oldukça güzel bir jest olacaktır.

Köstekli Saat Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Köstekli saat modelleri arasında birçok farklı model olduğundan almadan önce bazı konular hakkında bilgi sahibi olmanız, işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

 • Köstekli saat, genelde nesilden nesile aktarılan ve manevi bir değer yüklene modeldir. Bu nedenle aldığınız modelin uzun yıllar boyunca çalışacağına ve bir sorun çıkarmayacağına emin olmanız faydalı olacaktır.
 • Saatle birlikte sunulan kılıf, zincir gibi aksesuarların oldukça şık olmasının yanı sıra sağlam olması gerekir. Kılıf içerisinde rahatça saklanan saatin zinciri çelik veya gümüşten üretilirse daha kullanışlı olacaktır.
 • Köstekli saati hediye olarak alıyorsanız, kişiye özel olarak hazırlanan ve üzerine istediğiniz isim veya mesajı ekleyebileceğiniz ürünleri tercih edebilirsiniz. Bu tarz ürünler hediye kutularında ve istediğiniz kart mesajı ile birlikte gönderilir.
 • Köstekli saat modelleri arasında az bulunan bir model hediye etmek istiyorsanız, trenli köstekli saat veya kurmalı köstekli saat modellerine bakabilirsiniz. Hatta bazı modellerde pusula da bulunmaktadır. Pusulalı köstekli saatler kullanım açısından daha işlevseldir.
 • Aldığınız saatin garanti süresine ve ürün kalitesine dikkat etmeniz gerekir. Kullanıcı yorumlarına bakarak sizden daha önce saati alan kişilerin görüşleri doğrultusunda daha rahat seçim yapabilirsiniz.
 • Köstekli saatin üzerindeki özel motifler veya tasarımlar, hediye alacağınız kişinin tarzına uygun olmalıdır. Bu nedenle kendi zevkinizi bir kenara bırakarak hediye alacağınız kişinin gözünden bakmaya çalışmalısınız.

En iyi markaların özgün köstekli saat modellerini Çiçeksepeti’nde bulabilir, uygun fiyatlarla hemen sipariş edebilirsiniz.