Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala
BURADAN
BAŞLAYIN

Kozalak Yılbaşı Süsü

Yeni yıl yaklaşmaya başladığında her sene yılbaşı akşamının büyüsü ve yeni bir yılın getireceklerinin mutluluğu etrafı sarar. Birçok yer ve alanda yeni yıl coşkusunun izlerini görmeye başladığınızda istemsizce bile olsa mutlu olmaya başlarsınız. Ev, ofis, kafe, restoran gibi birçok iç mekanı süslemekte bir yılbaşı geleneği haline gelmiştir. İlk olarak yılbaşı ağaçları alınır veya var olanlar çıkarılır, sonra üzerine farklı renkler ve boyutlarda süsler eklenir ve son olarak da alanın birçok noktasına süslemeler yapılır. Bu süslemelerin önemli bir parçası olan kozalak yılbaşı süsü, çam ağacını tamamlamanın ve alanı yeni yıl dekorasyonuna büründürmenin etkili bir yoludur. Farklı malzemelerden üretilen kozalak süsler sayesinde çam ağacı başta olmak üzere birçok alanı süsleyebilir ve yeni yıl coşkusunu sonuna kadar yaşayabilirsiniz.

Dekorasyonunuzu Renklendiren Kozalak Yılbaşı Süsleri

Yılbaşı süsü denildiğinde akla ilk olarak çam ağacı süslemesi gelmektedir. Çam ağacı süslemesi için toplar, ziller, geyik figürleri ve kozalak süsleri gerekir. Kozalak süsü, bunun dışında birçok alanda ve farklı tasarımlarla da sunulmaktadır.

  • Çam ağacı kozalak süsü, farklı renkler ve desenlerle sunulan bir üründür. Genelde 6’lı, 12’li veya 24’lü gibi setler halinde satılan kozalak süslerinden farklı renkler bulabilirsiniz. Dekorasyonun ana temasına uygun olarak altın kaplama kozalak süsü, kırmızı kozalak süsü, çam ağacı kozalak süsü, karlı kozalak süsü gibi birçok çeşit arasından seçim yapabilirsiniz. Kozalaklarla etrafı süslediğinizde yaşam alanınız oldukça şık bir yılbaşı etkinlik alanına dönüşecektir.
  • Kozalak süsleri, yılbaşı kapı süslerinde de kullanılmaktadır. Gelen misafirlerinizi karşıladığınız dış kapıya asacağınız kozalak süslemeli kapı süsü, yeni yıl dilekleri içeren özel tasarımlara sahip olur. Gören herkesin yüzünde gülümseme oluşturan kapı süsü, sizin de yeni yıl moduna girmenize vesile olacaktır.
  • Ahşap kozalak süsü, el işçiliği veya özel üretimle sunulan modellere sahiptir. Üzerine isim veya dileklerinizi yazabileceğiniz bu özel ürünü sevdiklerinize yılbaşı gecesinin güzel bir hatırası olarak hediye edebilirsiniz.
  • Pelüş kozalak süsleri, hem yumuşak dokusu hem de görüntüsü ile oldukça güzel bir süsleme aracıdır. Özellikle küçük çocuklu evlerde plastik, ağaç gibi sert maddelerle süsleme yapmak istemiyorsanız, pelüş kozakları tercih edebilirsiniz. Bu sayede olası herhangi bir kaza yaşanmadan yılbaşı gecesinin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Kozalak Yılbaşı Süsü Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Her üründe olduğu gibi kozalak yılbaşı süsünde de birçok farklı marka, farklı ürünler sunmaktadır. Bu ürünleri alırken bazı konulara dikkat etmeniz faydalı olacaktır.

  • Ahşap, boyalı veya plastik kozalak süsleri alırken kullanılan malzemenin kalitesi oldukça önemlidir. Sağlığa zararlı herhangi bir madde içermeyen süslemeleri tercih etmeniz daha faydalı olacaktır.
  • Süsleme yapacağınız alanın büyüklüğünü kozalak süsleme sipariş ederken göz önünde bulundurmalısınız. Eğer evinizdeki tek bir ağacı süsleyecekseniz, 6’lı veya 8’li kozalak süsleme seti yeterli olacaktır. İş yeri, ofis gibi büyük alanlar ve etkinlik alanları için ise daha büyük sayıda ürün sunan setleri tercih etmelisiniz.
  • Kumaş kaplama veya pelüş kozalakların dolgu malzemesi ve kumaş türüne dikkat etmek gerekir. Bu tarz ürünlerde kalitesiz dolgu malzemesi ürünün çok çabuk bozulmasına ve şeklinin değişmesine neden olabilir.
  • Kozalak süsünün rengi ve tasarımını genel yılbaşı konseptinize uygun seçmeniz önemlidir. Eğer kırmızı tonlarında bir ortam dekore ediyorsanız, kırmızı tonlarında kozalakları veya karlı kozalakları tercih edebilirsiniz. Daha ışıltılı bir ortam için gümüş veya altın kaplama gibi görünen kozalak süsleri daha ideal olacaktır.

Dekoratif yılbaşı süsleri için Çiçeksepeti’ni ziyaret ederek birçok çeşit arasından hayalinizdeki ortama uygun olanları seçebilirsiniz. Üstelik yeni yıla özel fırsatlar ve uygun fiyatlar sizi bekliyor. Hemen alışverişe başlayın, yeni yıl coşkusunu yaşam alanlarınızda yaşatmaya başlayın!