Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Kreatin

ÇiçekSepeti spor ve sağlıklı yaşamın anahtarı olan sporcu destek ürün seçeneklerini ayağınıza kadar getiriyor. Özel ve orijinal ambalajlarıyla sunulan besin takviyelerini ÇiçekSepeti güvencesiyle satın alarak spor keyfinizi daha ileri bir boyuta taşımanız mümkün. ÇiçekSepeti sayesinde sporcular için üretilen takviyeleri uygun fiyat güvencesinden faydalanarak hemen sipariş verebilirsiniz.

Sporcu Besin Destekleri ile Sporun Keyfine Varın

Kreatin, yüksek yoğunluklu antrenmanlar esnasında, sporcuların sporcu besini ya da gıda takviyesi ismiyle kullandığı ürünler arasında popülerliğini koruyor. Kreatin ayrıca üzerinde en çok araştırma yapılmış olan sporcu takviyelerinden biri olarak biliniyor. Kreatin, iskelet kaslarının faaliyeti esnası da enerji kaynağı olarak kullanılıyor. 1992 yılından bu yana fitness endüstrisinin ve vücut geliştirme yarışmalarının popüler hale gelmesi, sektörel pazarlama stratejileri ve olimpik performans araştırmalarının yoğunlaşmasıyla birlikte sporda kreatin kullanımı her geçen gün daha fazla yaygınlaşıyor.

Uzmanlar kısa süreli kreatin kullanımının yüksek yoğunluklu tekrar sayısından oluşan antrenmanlarda performans ve gücü yüzde beş ila on beş arasında artırabileceğine dair bilimsel kanıtlar sunuyor. Bunun yanı sıra kreatin aerobik çalışmalarda çok önemli bir değişikliğe neden olmasa da, kısa tekrarlı ve yüksek yoğunluklu aerobik çalışmalarda performansın artmasına yardımcı oluyor. Kreatin ve ağırlık çalışmalarıyla ilgili yapılan çoğu bilimsel araştırmada, kreatinin maksimum kiloyla ve az tekrarla yapılan antrenmanlarda etkisini daha hızlı gösterdiği bilgisine yer veriliyor.

Hızlı Performans Yükselten Formül

Kreatin monohidrat (creatine monohydrate), kreatinin en çok kullanılan formlarından biri olarak biliniyor. Kreatin monohidrat, düşük dozda daha az yan etki ile daha fazla kas kütlesi oluşturmak ve antrenman performansının desteklenmesi için tercih ediliyor. Yapılan bilimsel çalışmalara göre böbrek hastalığı olan kişilerde böbrek işlev bozukluğunun olası risklerinden kaçınmak için kreatin kullanımında çok dikkatli olunması gerek. Fakat sağlıklı bireylerde kısa süreli olacak şekilde kreatin takviyesinin güvenli olduğu çalışmalarda belirtiliyor. Ancak bu takviyeyi kullanmadan önce sağlıklı kullanıcılarda dahi bu olası riskleri engellemek için bir hekime ya da beslenme uzmanına danışılması öneriliyor.

Kreatin, toz ya da çiğneme tableti gibi formlarda satılıyor. Sporculara günlük 5-10 gram gibi dozajlar öneriliyor fakat bu dozajlar kullanıcıların boy, kilo ve sağlık geçmişine bağlı olarak yeniden düzenlenebilir. Kreatin desteği kullananlar genellikle meyve suyu gibi içeceklere karıştırmak suretiyle bu takviyeyi alıyor. Bunun yanı sıra kilo alma maksatlı olarak kullanılan yüksek karbonhidrat içerikli gıda takviyelerinin içinde de yardımcı olarak, porsiyon başına 2 ila 5 gram arası kreatin eklemesi yapan markalar da var. Kreatin monohidrat ürünleri piyasada genellikle toz halinde ve 300 gramla 500 gram arasında değişen kutularla satışta. Mikronize kreatin ve toz halde satılan kreatinler günümüzde en çok rastlanan çeşitler olarak yer alıyor.

Ünlü Markaların Sporcu Besin Takviyeleri Uygun Fiyatları ile ÇiçekSepeti'nde

Dünyaca ünlü Bigjoy, Hardline ve Grenada gibi markaların besin destekleri de ÇiçekSepeti'nde yer alıyor. Bigjoy markasının Creabig kreatin çeşitlerini damak tadınıza uygun şekilde seçmeniz mümkün. Grenada markası da özel aroma seçenekleriyle öne çıkıyor. Markanın spor severlere sunduğu aroma seçenekleri arasında karpuz, yeşil elma, limon ve orman meyveleri de yer alıyor. Bigjoy markası da geniş gramaj seçeceği ve aroma yelpazesi ile ÇiçekSepeti'nde. Markanın orman meyveleri, ya da ananas aromaları arasında dilediğiniz seçimi yapabilirsiniz.

Spora gönül verenler için özel olarak üretilen formülleri ile satışa sunulan sporcu besin desteklerine ÇiçekSepeti ile çok rahat ve güvenilir şekilde ulaşabilir, uygun fiyat ve hızlı teslimat sürecinin tadını çıkarabilirsiniz.