İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Kulak Pamuğu ve Temizleyicileri

Günlük hayatta birçok insanın çok fazla dikkat etmediği bir konu olan kulak sağlığı ve temizliği aslında oldukça önemlidir. Kafa bölgesinde bulunan tüm uzuvlar gibi kulaklarda gün içerisinde birçok etkene maruz kalır, bu nedenle de kirlenir. Kulak içi direkt olarak göze batan ve görünen bir yer olmadığından da göz ardı edilebilir veya unutulabilir. Kulak sağlığını korumak ve duyma yetisinde sorunlar yaşamamak adına kulak temizliğine dikkat edilmelidir. Kulak içi temizliği konusunda yardımcı ürünler arasında yer alan kulak pamuğu pratik kullanımı ile oldukça hızlı bir şekilde kulak temizliği yapmanızı sağlar. Kulak pamuğu dışında vakumlu kulak temizleyiciler, kulak temizleme aletleri, mumlar, silikonlar ve spreyler kulak temizliğinde kullanılır. Sağlıklı ve temiz bir kulak için ihtiyacınız olan tüm ürünleri ÇiçekSepeti kulak pamuğu ve temizleyicileri sayfasında bulabilir, uygun fiyatlarla hemen sipariş edebilirsiniz.

Kulak Temizliğini Pratik Hale Getiren Ürünler

Cilt ve beden temizliğinin önemli adımlarından biri olan kulak temizliğini pratik hale getiren birçok ürün vardır. Kulak pamukları başta olmak üzere farklı ürünleri kullanarak kulak temizliğinizi dakikalar içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

  • Kulak içinde biriken ve aslında dış etkenlere karşı korunmak için kulak tarafından üretilen salgıya buşon denir. Bu salgı, dışarıdan gelen toz ve partikülleri kulak yolundan kulak kepçesine doğru atmaya yarar. Bu sayede kulak içine herhangi bir zarar gelmesi engellenmiş olur. Fakat dışarı doğu akan buşon salgısı düzenli temizlenmediği takdirde kulak tıkanıklığına neden olur. Bunun önüne geçmek için kulak pamuğu ile her duş sonrası kısa bir temizlik yapmanız ilk adım olarak yeterli olacaktır.
  • Özellikle tozlu, kirli ya da fazla hava akışının olduğu alanlarda çalışıyorsanız buşon salgılanması artacaktır. Bu nedenle kulak pamuğu ile gün içerisinde temizlik yapmak gerekebilir. Fakat temizlik yaparken kulak pamuğunu çok fazla ileri itmemeli ve kulağa zarar verecek hareketlerden kaçınmalısınız.
  • Kulak temizleme mumları, buşon salgısının dışarıya akmasını kolaylaştıran ürünler arasında yer alır. Derinlemesine temizlik sağlayan bu ürünleri kullanırken dikkatli olunması gerekir. Ürün üzerinde yer alan kullanım aşamalarını takip ederek rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kulağa yaslandırılarak kullanılan mumlar hem kan akışını hızlandırır hem de kulak içerisinde yer alan kirleri temizler.
  • Temizleme amacıyla kulak mumu kullanmak istiyorsanız 15-20 günde bir kullanabilirsiniz. Kulak derinliklerinde yer alan ve ulaşılması zor olan tüm kir ve pisliği yaydığı ısı sayesinde mumun içine çeker.
  • Kulak temizleme setleri ise pratik ve kullanışlı ürünlerin bir arada sunulduğu özel ürünlerdir. İçerisinde genellikle büyük, orta ve küçük ölçekli temizlik cımbızı ve pamuk bulunur. Bu ürünlerle kulak temizliğini pratik bir şekilde yapabilirsiniz. Daha detaylı temizlik için ise kulak temizleme kiti ürünlerini deneyebilirsiniz. Kitler içerisinde mikrobiyolojik ve biyo-uyumluluk testlerinden geçmiş ürünler bulunur. Set içerisinde yer alan solüsyonları kullanarak kulak temizliğini hızlandırabilir, diğer ürünlere destekleyerek süreci tamamlayabilirsiniz.
  • Kulak solüsyonları kulak temizliğinin pratik bir şekilde yapılmasını sağlar. Aynı şekilde kulak spreyleri de kullanılabilir. Kulağa su kaçması gibi durumlarda da kulak spreyi kullanabilirsiniz.

Kulak Temizliğini Bir Üst Seviyeye Çıkarın: Vakumlu Kulak Temizleyiciler

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte kulak temizliğinde kullanılan ürünler de gelişmiştir. Vakumlu kulak temizleyiciler dijital ekranları ve kullanım kolaylıkları ile kulak kapanıklığı, kirlenme ya da fazla buşon akışı gibi sorunları dakikalar içinde çözer.

  • İşitme ve denge işlemlerinin kesintisiz bir kalitede sürdürülebilmesi için kulaklarınıza iyi bakmanız gerekir. Bunun için düzenli şekilde kulak temizlemek şarttır. Fakat temizleme sırasında kullanılan ürünlerin kulağınıza zarar vermesinden korkabilirsiniz. Bu durumda tam olarak kulak temizliği yapmanızı engeller. Vakumlu kulak temizleme cihazı, pratik ve hızlı bir şekilde kulağınıza hiçbir zarar vermeden temizlenmesini sağlar.
  • Kullanımı oldukça basit olan cihazlar, silikon uçlara sahiptir. Bu uçları kullanım sonrası temizleyerek kurulayabilir veya çok yıprandığında yenisi ile değiştirebilirsiniz.
  • Kulak içine ve zarına zarar vermemesi için oldukça yumuşak malzemeden üretilen uçlar, son derece hijyenik bir temizlik sağlar. Her yaştan kişinin kullanımına uygundur ve içerisinde toksik madde içermez. Değiştirilebilir olması nedeniyle her aile bireyi kendine ait olan ucu rahatlıkla kullanabilir.
  • Kulağı derinlemesine temizleyen vakumlu kulak temizleyiciler, daha iyi işitme yetisine sahip olmanıza yardımcı olur. Ayrıca kulak enfeksiyonu, kulak tıkanıklığı gibi rahatsızlıkların da önüne geçmenizi sağlar.

Kulak temizliği için ihtiyacınız olan tüm ürünleri ÇiçekSepeti’nde bulabilir, uygun fiyatlarla sipariş edebilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.