Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala
BURADAN
BAŞLAYIN

Kum Saatleri

İçinde kum olan, altı ve üstü geniş, bel kısmı ince, bir katının bir delikten geçerken sürekli aynı zamana ihtiyaç duyduğu ilkesine dayanan zaman ölçme aracıdır. Ama günümüzde kum saati çeşitleri sıklıkla dekoratif öge olarak da kullanılır. Bulunduğu ortama farklı bir hava katan, estetik ve tarihi bir görüntüsü olan kum saati modelleri, çeşitli dekorasyona sahip evlerin vazgeçilmez objeleri arasında yer alır.

Zarif ve estetik bir aksesuar olan kum saati çeşitlerinin her zevke ve bütçeye hitap eden modelleri bulunur. Genellikle ahşap gövdeli olarak tasarlanan kum saatleri ev ve ofislerde nostaljik ortamlar oluşturulmasına yardımcı olur. Ahşap ve camın estetik bir şekilde buluşmasıyla ortaya çıkan dekoratif kum saati çeşitlerini ÇiçekSepeti’nde keşfedebilir, hem kendiniz hem de sevdikleriniz için kolayca satın alabilirsiniz!

Kum Saati Modelleri

Kum saatleri zamanı ölçmelerinin yanı sıra şık birer dekoratif öge olarak ev ve ofislerdeki yerini alır. Zamanın değerini insana gösteren, zamanın nasıl geçtiğinin somut bir örneği olan kum saatleri çoğu insan için çok özeldir. Kum saatlerinin çalışma prensibi ise aslında çok karmaşık değildir. Üst ve altı geniş, bel kısmı dar olan tasarımı sayesinde kum saatinde sürekli bir akış oluşur. Her bir kum tanesinin aynı geçiş süresine sahip olduğu öne sürülür. Böylece eşit aralıklarla taneler düşer ve belirli bir zaman ölçülebilir. Kum saatlerini çevirerek zamanı yeniden başlatabilirsiniz. Böylece kum saatini, zamanı ölçen bir ürün olarak da kullanabilirsiniz. Veya kum saatini çevirmeden, kitaplığınızda ya da masanın üzerinde dekor olarak kullanabilirsiniz.

Geniş kitleler tarafından sıklıkla dekoratif ürün olarak tercih edilen kum saatlerinin farklı modelleri bulunur.

  • Renkli kumlara sahip olan modeller, manyetik kum saatleri, isme özel ilginç tasarımlar, sıvı kum saati ve mıknatıslı kum saati gibi birbirinden farklı modeller mevcuttur. 
  • Bu modellerin yanı sıra kalemlikli veya dünya biblolu dekoratif modeller de bulunur. 
  • Kum saatleri 10, 20 ve 40 santim gibi farklı boyutlara sahip olabilir. Farklı boyutlardaki kum saatlerinin kapasiteleri de farklıdır. 1, 5 ve 10 dakikayı ifade eden saat çeşitleri bulunur. 
  • Farklı figürlerden ve renklerden oluşan kum saati çeşitlerini sevdikleriniz için hediyelik olarak tercih edebilir veya onlarla evinizi süsleyebilirsiniz. 
  • Askılıklı kum saati modelleri sayesinde kum saatini dilediğiniz yere asabilir, istediğiniz ortamı değiştirebilirsiniz.

Dekoratif Bir Öge Olarak Kum Saati

Teknolojisi çok eskilere dayanan ama varlığını ve popülerliğini günümüze kadar koruyabilen kum saatleri, oldukça orijinal ürünlerdir. Hayatınızın pek çok alanında sıcaklığıyla ve samimiyetiyle kum saati çeşitlerini kullanmak isteyebilirsiniz. Kimi zaman kutu oyunlarıyla birlikte kimi zaman dekoratif bir öge olarak kum saati, hayatın içinde her zaman yer alır. Nostaljik ürünleri sevenler için en güzel parçalardan biridir olan kum saatleri. Kişilerim eski zamanlardaymış gibi hissetmesine yardımcı olur.

Fonksiyonuyla ve tasarımıyla hemen hemen herkes tarafından sevilen kum saatlerinin rahatlatıcı bir etkisi de vardır. Tasarımını büyük bir oranda korumayı başaran kum saati modellerinin farklı tasarımları her zevke ve bütçeye hitap eder. Dekorasyonunuzu kum saatleri ile zenginleştirmek için: