Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala
BURADAN
BAŞLAYIN

Kumandalı Araba

Küçüklerin, içlerindeki sürücüyü keşfetmelerini istiyorsanız kumandalı araba modellerine göz atabilirsiniz. Kumandalı arabalar ev, site içi ve kum zemin bulundurmayan park alanı gibi yerlerde kullanılabilecek özelliklere sahiptir. Boyutları ve teknik özellikleri, ürün için ayırabileceğiniz bütçeyle doğrudan orantılı olan oyuncak sınıfı kumandalı araba çeşitlerinden şarjlı uzaktan kumandalı araba, benzinli uzaktan kumandalı araba seçeneklerinden, ÇiçekSepeti’ne özel olanaklarla satın alabilirsiniz. Çocuğunuza ya da küçük akrabalarınıza hediye edebileceğiniz modelleri, dilerseniz kendiniz için de alıp kullanabilir, RC uzaktan kumandalı araçlarla sürüş keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz.

Radyo Kontrollü Kumandalı Arabalarla Oyun Keyfi Bambaşka

Erkek çocukları başta olmak üzere herkesin ilgisini çekebilecek niteliklere sahip kumandalı oyuncak arabalar, teknolojinin gelişim göstermesiyle genellikle RC, yani radyo dalgaları üzerinden kontrol desteğiyle geliyor. 1990’ların başlarında popüler olan kablolu ve elektrikli kumandalı arabaların yerini alan RC kumandalı araçlar, kumanda ve arabaya ayrı ayrı takılan pillerden gücünü alıyor. Modellerden bazıları, kendi özel piliyle gelir ve kutu içerisinden çıkan şarj cihazıyla şarj edilebilir. Seçeceğiniz ürüne göre belirli hızlarda ileri ve geri gidebilen araçlar, sağa ve sola manevra yapmakla kalmayıp hassas dönüşler de gerçekleştirebilir. Ancak bu hassasiyet, hobi sınıfı ürünlerde olduğu kadar yüksek olmaz. Zira ilgili hobi sınıfında bulunan arabalardaki mekanik ve elektronik aksamlar, çok büyük farklılıklar gösterir. Oyuncak sınıfında yer alan modellerin maliyetlerinin azaltılması ve kullanıcılar tarafından ulaşılabilir hâle gelmesi için daha jenerik parçalar kullanılır. Bu durum araçların manevra, sürat ve benzeri hareketlerini doğrudan doğruya değiştirir.

Ambalaj üzerinde belirtilen mesafeden kontrol edilebilen ve kumanda üzerinden yapılan değişikliklere anında tepki verebilen kumandalı oyuncak arabalar, fiziksel açıdan büyük değişiklikler gösterir. Örneğin, kimi markalar gerçek otomobillerin küçük ölçekli versiyonlarını kumandalı araba formunda üretebilirken, bazı markalar ise lisanslı olarak robottan arabaya dönüşebilen araçları küçüklerle buluşturuyor.

Küçük Yarışçıların Favorisi: Kumandalı Araba Modelleri

Tekerlek yapısı ve motor gücüne bağlı olarak düz ve pürüzsüz zeminde oldukça süratli ilerleyebilen kumandalı araçlar, küçük yarışçıların ilgisini çekiyor. Özellikle geniş alanı bulunan site bahçeleri, toprak ve kum olmayan parklar, küçük yarışçılar için ideal. Uzaktan kumandalı arabalarını yanlarına alan çocuklar, sahip oldukları arabaları, belirledikleri alanlarda yarıştırabilirler. Daha farklı maceralara atılmak isteyen çocuklar ise ebeveynlerinden arazi aracı yapısındaki ürünlerden isteyebilir. Gerçek hayattaki gibi 4 x 4 yapısında üretilen ve araç iç mekanizması bu yönde şekillendirilen oyuncaklar, metal gövdeli olabiliyor. Saatteki hızı 15 kilometre ve üstüne çıkabilen araçlar, sıradan kalem piller yerine özel pillerle çalışıyor ve onlarca dakikalık oyun süresi sunuyor. Dört tekerleği de yüksek çekiş gücüne sahip olduğu için toprak, kum ve çakıl taşı gibi alanlarda da rahatlıkla ilerleyebilen kumandalı arabalar, engebeli ve dik yollarda da hareket edebilir.

Favori çizgi dizi veya animasyon filmi karakterlerinin oyuncaklarını edinmek isteyen çocuklar için de ÇiçekSepeti'nde sayısız seçenek bulunur. Standart kumandalı oyuncakların birçoğundan farklı olarak göz alıcı ışıklarla donatılan, çizgi dizi ve animasyon filmindeki karakterin kendine has sesini içeren modeller, yaşı nispeten küçük çocukların beğenisini kazanır. Tasarımı itibarıyla son derece dikkat çekici olan uzaktan kumandalı arabalar, kullanılmadığı anlarda sergilemek amacıyla da kullanılabilir. Ancak ürünler uzun süre kullanılmayacaksa, kumanda ve araçtaki piller şarj edildikten sonra çıkarılmalı ve özellikle sıcak havalarda yaşanabilecek pil akması gibi durumların önüne geçilmelidir.

Eğer siz de çocuğunuza veya küçük yaştaki akrabalarınıza güzel bir oyuncak hediye etmek istiyorsanız, ÇiçekSepeti'nde yer alan kumandalı arabaları inceleyebilir, satın alma işlemini ÇiçekSepeti üzerinden sipariş vererek kolayca tamamlayabilirsiniz.