Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Kuru Mama

Evinizde, bahçenizde ya da sokakta, size yoldaşlık eden tüylü dostlarınızın, yeterli ve dengeli beslenebilmelerini sağlamak için kuru mama seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Köpeklerin; yaşları ve kondisyonlarına göre içerikleri farklılaştırılan ürünleri, ÇiçekSepeti’ne özel olanaklarla satın alabilirsiniz.

Özel Olarak Formülize Edilen Kuru Mama Çeşitleri

Türkiye ve dünyanın önde gelen evcil hayvan mama üreticilerinin hazırladığı kuru mama çeşitleri, doğası gereği etobur olan köpeklerin, en uygun şekilde beslenebilmesini sağlamakta. Bakımını üstlendiğiniz tüylü dostlarınızı, düzenli olarak et ve benzeri doğal yiyeceklerle besleyemediğiniz zamanlarda imdadınıza yetişen kuru mamalar, tercih edeceğiniz markanın geliştirdiği ürüne göre içerik bakımından büyük değişiklikler gösterebiliyor. Örneğin, kimi mamaların içeriğindeki protein kaynağı, doğrudan doğruya etten gelirken, bazı mamalarda hayvansal kaynaklı alternatif proteinler yer almakta. Bitkisel içeriklerle desteklenen ve hem vitamin hem de mineral bakımından zenginleştirilen mamalar, antioksidan yönünden de köpeklerin ihtiyaçlarına yanıt veriyor. Evcil hayvanınızın bağışıklık sistemini korumaya destek olan ürünlerde sindirim sistemine yardım eden prebiyotikler bulunur. Patili dostlarınız bu sayede mama tüketimi sonrasında tuvalet gereksinimlerini sorunsuz şekilde giderebilirler.

Her Yaş Aralığına Uygun Kuru Mamalar

Kuru mama üreticileri, köpeklerin yaş aralıklarını gözeterek ürünlerin içeriklerinde birtakım değişiklikler gerçekleştirir. Örneğin, yerinde duramayan küçük canavarlar için hazırlanan mamalarda, dengeli protein ve yağ oranına ek olarak artırılmış karbonhidrat bulunabilir. Küçüklerin sağlıklı gelişimine yardım eden ve metabolizma hızının ideal hâle gelmesine katkıda bulunabilen kuru mamalar, yavru köpeklerin oyun süreçlerinde daha aktif olmalarında etkili sonuçlar doğurur. Sizinle uzun yıllar geçiren tüylü can yoldaşınız için kuru mama arayışındaysanız, evcil hayvan maması üreticilerinin, beklentilerinize uygun çözümleri de bulunmakta. Köpeklerin, yaşlılıkla birlikte ortaya çıkan hareketsizlik ve benzeri durumları dikkat alınarak formülize edilen mamalar, yavru ve yetişkin mamalarından daha farklı içeriklere sahip. Yaşlılıkta ortaya çıkabilen bazı sorunların ortadan kaldırılmasına destek olabilen ürünler, kas kaybının önlenebilmesi için optimum düzeyde protein içerir.

Kemik Gelişimine Yardım Eden Kuru Mamalar

İçerikleri gibi dokuları, boyutları, şekilleri hatta renkleri ile birbirinden ayrılan kuru mamalar, yalnızca tüketim sonrasında değil tüketim esnasında da köpeklerin sağlıklı hâle gelmelerine yardımcı olabilir. Kuru mama çeşitleri, sert yapıları sayesinde köpeklerin dişlerinin mekanik yönden temizlenmesine katkıda bulunabilir. Tüylü dostlarının dişlerinin bakımsızlığa bağlı tartar ve benzeri sorunlarla karşılaşmasını istemeyenlerin yönelebilecekleri kuru mamalar, tüketim sonrasında ise köpeklerin kemik gelişimine yardım etmekte. Glukozamin, kondroitin, kalsiyum, fosfor gibi içerikler, kemik gelişimiyle köpeklerin genel sağlığının da olumlu yönde seyretmesini de sağlar. Ayrıca bitkisel kaynaklı bileşimler, köpeklerin sağlıklı ve parlak tüylere kavuşmasına destek olur. Köpeğinizin hareketsizlik ya da metabolizmasına bağlı olarak aldığı fazla kilolar varsa, veterinerinizin tavsiyeleri doğrultusunda mama seçmeniz, tavsiye edilen miktarda ve zaman aralıklarında besleme yapmalısınız. Köpek mama çeşitlerini de inceleyebilirsiniz.

Kendi Ambalajında Taze Kalabilen Kuru Mamalar ÇiçekSepeti’nde!

Kuru mama üreticileri, geliştirdikleri ürünlerin tazeliğini uzun süre koruyabilmesi için mama ambalajlarının ağız kısımlarını, genellikle fermuarlı formda hazırlıyor. Bu sayede mama, hava ile temas etmeyerek nem ve benzeri etkenler karşısında tazeliğini yitirmemekte. Eğer mamaların taze kalması konusunda daha hassassanız, mamaları, belirleyeceğiniz boyutlarda cam kavanozlara boşaltabilir, bu işlemden sonra kavanozu serin ve güneş ışığı almayan bir yere yerleştirebilirsiniz. Bunların yanı sıra mamaların aromasının ortadan kalkmasını engellemek için köpeğinizin mama kabına, yalnızca mama saatlerinde yeterli miktarda koymanız yerinde olabilir.

Tüylü dostlarınızın mümkün olan en iyi şekilde beslenmesini arzu ediyor, onlar için tam mama niteliğinde ürünler arıyorsanız, ÇiçekSepeti’ndeki kuru mama çeşitlerini inceleyebilir, satın alma işlemini, ÇiçekSepeti üzerinden tamamlayabilirsiniz.