Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Kuş Malzemeleri

Kedi ve köpek ile birlikte evlerde en sık beslenen evcil hayvanlardan biri olan kuşlar, birtakım malzeme ve ürün ihtiyacını da beraberinde getirir. Muhabbet kuşları başta olmak üzere papağanlardan bülbül ve kanaryalara kadar birçok kuş türünü evde rahatlıkla besleyebilirsiniz ancak satın almanız gereken malzemelerin de her kuş türü için ayrı olacağını unutmamalısınız. Kuşkusuz kuş kafesleri, göz atmanız gereken ilk ürün sayılırken kuş yemi ve özel besinler, kafes aksesuarları ve dekoratif malzemeler de kuşların mutlu bir yaşam sürmesini sağlar. ÇiçekSepeti, kuş beslemek isteyenlerin ihtiyaç duyacağı tüm ürünleri çeşitli ayrıcalıklarla sunar.

Kuş Malzemeleri ve Kafes Aksesuarları

Kuş beslemeye karar verdikten sonra bakmanız gereken ilk ürün olan kuş kafesleri konusunda birçok seçenek yer alır. Bu alternatiflerin her biri gerek tasarım gerekse boyut gibi kriterleri ile farklılık sergiler. Örneğin muhabbet kuşu ya da Hint bülbülü gibi kuş türlerini tercih edecekseniz küçük boyutlu kafesler yeterli olurken papağan gibi türler için daha büyük kafesler öne çıkar. Kafes seçiminde kuşun büyüklüğü ve kanat açım uzunluğu gibi etkenleri göz önünde bulundurmalı, öte yandan kafes içerisine yerleştireceğiniz aksesuarların hem türü hem de konumlanışına önem vermelisiniz.

Kafes içerisine yerleştireceğiniz ürünler yemlik, suluk, salıncak ve oyuncak şeklinde sıralanır. Genellikle beslenme için iki ayrı yemlik ve bir suluk tercih edilirken çeşitli krakerler de kafeslerin telleri arasındaki yerini alır. Muhabbet kuşu yemlikler de yemlik ürün çeşitleri arasında yer almakta. Salıncaklar kuşların hoş vakit geçirmesine olanak tanır. Bu salıncakların iki tarafında tünek, ortasında da bir ayna bulunur. Tünekler kuşların üzerinde durması için tasarlanırken aynalar da kuşların epey ilgisini çeker. Kuş oyuncakları konusu ise bir hayli geniş bir konu olmakla birlikte, bu ürünlerin her biri kuşların keyifli bir yaşam sürmesine imkan verir. Oyuncakların büyük bir çoğunluğunda çıngırak gibi ses çıkaracak parçalar bulunur. Siz de bunlar arasından seçim yapabilir, evcil kuşunuzu mutlu edebilirsiniz. Her harekette ses çıkaran çıngıraklar, kuşların en yakın oyun arkadaşı olmaya aday! Ayrıca papağan gibi daha büyük boyutlu kuşlar için geliştirilen uyku hamakları, kafes dışında düşüneceğiniz aksesuarlardan bir tanesi. Bu hamakların yumuşak zemini, kuşlar için huzurlu bir uyku anlamına gelir.

Kuşların Favorisi Yem ve Krakerler

Kuşların beslenmesi ve sağlıklı bir büyüme göstermesi için özel olarak geliştirilen yemler, kanatlı dostlarınız için oldukça önemli. Her kuş türü için ayrı olarak geliştirilen yem karışımları, zengin vitamin ve mineral içeriği ile alternatif yaratır. Tahıl ve tohumlardan oluşan bu karışımlar, kuşların ihtiyaç duyduğu besin değerlerini de büyük oranda karşılar. Standart yemlerin dışında özel diyet programları için hazırlanan farklı karışımlar da bulunur. Bu karışımların içerisine diğer paketlerde bulunmayan tohumlar eklenir. Sarı darı, kırmızı darı, ak darı, soyulmuş yulaf taneleri, keten tohumu ve nijer tohumu gibi bileşenlerin karışımdaki oranına dikkat edebilirsiniz.

Kuşların beslenmesinde yemler, tek başlarına yeterli olmaz. Yem ile birlikte çeşitli krakerler de satın alabilirsiniz. Bu krakerler genellikle kafeslerin üst tellerine asmanız için ergonomik bir şekilde tasarlanır. Tıpkı yemlerde olduğu gibi krakerlerde de besin değeri yüksek karışımlar oluşturulur. Ancak kraker ile yemler arasında bazı farklar bulunur. Bal, bu farkların başında gelir. Bal ağırlıklı tatlar kuşlar için lezzetli bir öğüne dönüşür. Krakerlerin sert yapısı ise kuşların gagalarını törpülemesine katkı sağlar.

ÇiçekSepeti'nde kuşunuzun ihtiyaç duyacağı tüm ürünleri bulabilir, zengin seçenekler arasından dilediğiniz tercihi yapabilirsiniz. Böylece kuşunuzun hem sağlıklı hem de keyifli bir yaşam sürmesine yardımcı olabilirsiniz.