Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Kuş Oyuncakları

Kuşlar evde beslenen hayvanlar arasında sıklıkla tercih edilir. Bakımı, beslenmesi ve temizliği kolay olan kuşlar oyun oynamayı ve oyuncakları severler. Tıpkı kedi ve köpekler gibi onlarla ilgilenmenizi ve oynamanızı beklerler. Özellikle muhabbet kuşları ve papağanlar zekalarıyla öne çıkar. Eğitime yatkın ve hareketli canlılardır. Günlük olarak onlarla iletişim kurmanız ve oyunlarına eşlik etmeniz aranızdaki bağı güçlendirir. Kafes içi ve kafes dışında oluşturacağınız oyun alanları kuşlarınızın yaşamını daha konforlu hale getirir ve kendi aralarında iyi vakit geçirmelerini sağlar.

Minik Dostlarınız için Kuş Oyuncakları

Muhabbet kuşları ve papağanlar gibi eğitilebilir kuşlarla her gün düzenli olarak oyun oynamanız gerekir. Birlikte vakit geçirmeniz kuşların sağlıklı gelişimini destekler. Kuşlar bütün gün kafesin içinde dururlarsa sıkılırlar ve strese girebilirler. Kuşlar için stres ciddi bir problem olabilir. Strese giren kuşlarda sıklıkla beslenme bozuklukları ve tüy dökme gibi problemler görülebilir. Bunun olmaması için severek sahiplendiğiniz kuşlarınıza oyun alanları ve çeşitli kuş oyuncakları sunarak onu mutlu edebilirsiniz. Kuş oyuncakları ve oyun alanları, kuşların egzersiz ihtiyaçlarını da karşılar. Kuş oyuncaklarını yerleştirirken kafesin içinde kuşun hareketini kısıtlamadan rahatlıkla kanat çırpabileceği alanı bırakmak önemlidir. Oyuncaklar için kafesin köşelerine yakın noktalar seçmeniz uygun olur.

Kuş Oyuncağı Çeşitleri

Tünekler kafes içinde kuşların ayaklarıyla tutunarak üzerinde durduğu çubuklardır. Doğal ağaç dalları ya da plastikten yapılır. Günün büyük kısmını bu tünek üzerinde geçirirler. Askı ile kafesin tavanına tutturabilen tünek modellerini de kafes içinde kullanabilirsiniz. Basamaklı tünekler aynı anda birden fazla kuşun kullanabildiği çoklu tüneme alanlarıdır.

Kuş salıncakları kuşların sevdiği oyuncakların başında gelir. Kuş salıncağı aynı zamanda bir nevi tünek görevi de görür. Renkli boncuklar ve ziller içeren salıncaklar, kuşunuzun kafes içinde bulunduğu sürede hareket ihtiyacını karşılayabilir. Bu salıncaklar ahşap, plastik, bambu gibi materyallerden yapılabilir. Düz, yuvarlak ve üçgen gibi farklı şekillerde salıncak modelleri vardır.

Kuşlar sosyal canlılardır. Etrafında kendine benzeyen kuşları görmek onları mutlu eder. Bu yüzden aynalı oyuncakların bulunduğu alanlar kuşların zevkle oynadığı yerlerdir. Kafes içindeki oyun alanlarınız için aynalı salıncak, aynalı gondol, boncuklu ayna, zilli ve tünekli ayna gibi farklı modelleri tercih edebilirsiniz.

Kuş hamakları ya da kuş çadırları, kuşların dinlenmesi ve uyuması için genellikle kafes içine asılarak kullanılır. Aynı zamanda kuşların kendilerini güvende hissettikleri bir sığınma alanıdır. Kuşlar soğuk havalarda kendilerini sıcak tutmak için çadır içine girerler. Kuşunuzun güven duygusunu ve konforunu artırmak için kafes bir kuş hamağı yerleştirebilirsiniz.

Kuşlar için Oyun Alanları ÇiçekSepeti'nde

Kuş oyun alanları, çeşitli oyuncakların bir arada bulunduğu bir oyun parkıdır. Kuşunuzun hem sizinle birlikte oynayabileceği hem de kendi kendine hareketli vakit geçirebileceği oyuncaklardan oluşur. Kuşun cinsine ve büyüklüğüne uygun oyun alanlarını ve oyuncakları seçebilirsiniz. Kuş oyun alanları çeşitli ebatlarda olabilir. Kuş oyun parkları irili ufaklı tünekler, köprüler, halatlar,merdivenler, salıncaklar, kemirme oyuncakları, zincirler, boncuklu ve zilli oyuncaklardan oluşabilir. Kuş merdivenleri kuşların oyun alanlarında geçişleri sağlar. Büyük kafeslerin içinde de tırmanma alanı olarak merdivenleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Asma köprüler ve halatlar, tünekleri birbirine bağlayan geçitlerdir. Bu tür bağlantılı oyuncaklarla kuşların sıkılmadan uzun süre oynayabileceği eğlenceli alanlar oluşturabilirsiniz. Halat kuş tırmanma ağları ile kuşların tutunma becerilerini geliştirmeye yardımcı olabilir ve aynı zamanda onlara bir dinlenme alanı sunabilirsiniz.

Doğal ağaç dalları, ahşap ya da plastik malzemelerden yapılmış olan oyun parkları kuşlarınızın günlük hareketliliğini sağlayacak oyuncaklardır. Ucuz fiyatlı kuş oyuncaklarından geniş oyun alanlarına kadar aradığınız tüm ürünleri ÇiçekSepeti’nde bulabilirsiniz.