Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Kutu Hurç, Saklama Kutusu

Yaşam alanlarında kullanılan ve kullanılmayan birçok ürün biriktirilir. Hatta zamanla kullanılmayan parçalar, kullanılanları bile geçer. Mevsim geçişlerinde kışlıklar ve yazlıkları depolamak, evdeki fazlalıkları dekoratif ve düzenli bir şekilde saklamak için kutu hurç modelleri en iyi çözümü sunar. Hava geçiren kumaş yapıları sayesinde neme ve diğer etkenlere karşı ürünleri koruyan saklama kutuları, farklı malzemelerden üretilir. Plastik, kumaş, karton, ahşap gibi malzemelerden üretilen kutu hurçların tasarım ve boyut olarak da farkı birçok seçeneği vardır. Baza altı, sandık içi, dolap içi, açık alanda kullanım gibi seçeneklerde sunulan kutu hurçları uygun fiyatlarla ÇiçekSepeti’nde bulabilirsiniz.

Farklı Kullanım Alanları Sunan Saklama Kutuları

Yaşam alanları ve iş yerlerinde kullanılan saklama kutuları, farklı amaçlara hizmet edebilir. Kullanım için belli ölçü ve tasarımlarda sunulan hurçlar arasından seçim yaparken ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmanız gerekir. Ayrıca kullanacağınız alanın genişlik ve boyutlarına da dikkat etmelisiniz.

  • Kıyafet hurçları, genelde elbise kılıfları ile mevsimsel değişen ürünleri saklamak için tercih edilir. Takım elbise, özel kıyafetler gibi ürünleri büyük ve küçük kılıflar içerisinde saklayabilirsiniz. Elbise kılıfları, hafif kumaştan üretilmeleri nedeniyle şeffaf hurç olarak bilinmektedir. Kutu tipi olan kıyafet hurçlarında ise kazak, mont, tişört, pantolon gibi çamaşırları saklayabilirsiniz. Organizer kutu olarak tasarlanan modeller de ise çorap ve iç çamaşırı gibi küçük ebatlı ürünler düzenli şekilde depolanabilir.
  • Saklama kutusu olarak bilinen kutu hurç modelleri; karton kutu, plastik kutu, ahşap kutu, metal kutu ve cam kutu gibi seçeneklerde sunulmaktadır. Karton kutu modellerinde genelde masa üstünde yer alan fazlalıklar ve kırtasiye malzemeleri gibi ürünler saklanır. Plastik saklama kutusu, mutfakta en çok tercih edilen üründür. İçerisine kap ve kaşıklar dışında birçok mutfak gereci yerleştirilebilir. Ahşap kutu modelleri, daha çok takı ve makyaj malzemeleri için tercih edilen türdür. Organizer şeklinde tasarlanan ahşap kutular, odalara da farklı bir hava katmaktadır. Cam kutular ise daha çok dekoratif açıdan tercih edilir. Masa üzerinde bir şeyleri sergilemek için şeffaf kutu istiyorsanız, cam modeller tam olarak aradığınız üründür.
  • Az yer kaplayan vakumlu hurç modelleri, eşyaların hava almadan saklanmasını sağlar. Elektrik süpürgesi ile havası çekilerek eşyaları sıkıştırabilir, daha az yer kaplamalarını sağlayabilirsiniz. Yorgan ve yastık gibi çok yer kaplayan eşyalar için en ideal saklama yöntemini vakumlu hurçlar sunmaktadır.
  • Halı hurçları, uzun ve farklı ebatlardaki halıları düzgün bir şekilde saklamanızı sağlar. Kilim, paspas, halı gibi ev tekstil ürünlerini depolamak içinde bu tarz hurçları kullanabilirsiniz.

Saklama Kutuları ile Düzenli Ortamlar

Saklama kutusu, organizer olarak da sunulan yaşam alanı depolama ürünüdür. Farklı yaşam alanlarında farklı özellikler gerektiren saklama kutularını tercih ederek daha düzenli bir ortam oluşturabilirsiniz.

  • Organizer çeşitleri arasında yer alan çekmece düzenleyiciler, küçük parçaların kaybolmasının önüne geçer. Çekmeceler ve gardıroplarınızdaki birçok ürünü rahatlıkla düzene sokmanıza yardımcı olur. Takı, kişisel eşyalar, bakım ürünleri gibi parçaları organizer içerisinde rahatlıkla depolayabilirsiniz.
  • Çanta, fular, şal gibi eşyalar için üretilen organizerler, askılı kısımları sayesinde rahatlıkla ürünlerinizi depolamanızı sağlar. Bu tarz ürünleri yaşam alanlarınızın dekoratif bir parçası olarak da kullanabilirsiniz.
  • Buzdolabı organizeri olarak bilinen saklama kutuları; meyve ve sebzeleri daha düzenli bir şekilde saklamanıza yardımcı olur. Dolap içerisindeki dağınıklığı gidermek için bu tarz ürünler kullanabilirsiniz.
  • Bez saklama kutuları, tasarım olarak oldukça şık seçenekler sunar. Ayakkabılık, gardırop, çalışma masası gibi hemen hemen her bölgede ve her üründe bu kutuları kullanabilirsiniz. Örneğin; yazın kullanmadığınız ayakkabıları saklama kutusu içerisinde depolayabilir veya kullanmadığınız oyuncu ekipmanlarını güvenli bir şekilde kutu içerisine yerleştirebilirsiniz.

Hurç fiyatları; ürünün malzemesi, boyutu, kullanım alanı ve kalitesine göre farklılık göstermektedir. Farklı boyut ve özelliklerdeki saklama kutusu ve hurçları uygun fiyatlarla ÇiçekSepeti’nde bulabilirsiniz.