İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Laboratuvar Malzemeleri

Laboratuvarlar, çeşitli malzemelerin kullanıldığı ve deneylerin yapıldığı alanlardır. Kimya laboratuvarları, sağlık laboratuvarları ve benzeri yerlerde kullanılan çeşitli ürünleri ÇiçekSepeti’nin geniş ürün yelpazesinde keşfedebilirsiniz.

Laboratuvarlarda kullanılan çeşitli ürünler vardır. Deney yaparken, uygun laboratuvar ortamını hazırlarken ya da çeşitli analizler esnasında bu ürünlere başvurulur. Büret, beher, cam balon, damlalıklar, deney tüpleri, termometreler laboratuvarlarda sıklıkla kullanılan ürünlerdir. Isolab, Comfort, Galena gibi laboratuvar ekipmanları satan markaların ürünlerine ÇiçekSepeti’nden ulaşabilir, online olarak bu ürünleri satın alabilirsiniz!

Sıklıkla Kullanılan Laboratuvar Malzemeleri

Laboratuvarlarda araştırmalar ve deneyler esnasında kullanılan çeşitli malzemeler vardır. Bu ürünlerin sağlam, uzun süre kullanılabilir ve işe yarar olması gerekir. Laboratuvarlarda kullanılan malzemelerin büyük bir kısmı camdan üretilir. Böylece malzemeler çok daha kolay tanınır ve tehlikelerden korunabilir. Laboratuvar cam malzemeleri oldukça hassastır. Bununla birlikte hassas çözeltiler hazırlanmasına da yardımcı olurlar. Çok hassas bir şekilde hazırlanan karışımlar, çözeltiler ve çok daha fazlası için sıklıkla kullanılan bazı ürünler vardır:

Büret: Büret, basit bir hacimsel ölçü malzemesidir. Genellikle bir sıvının, özellikle titrasyon işlemleri esnasında, belli bir hacimde alınmasını sağlar. Altı muslukludur ve genellikle 50 ml hacmi vardır. Büretin üzerinde genellikle derecenlendirilmiş çizgiler vardır. Ayrıca özel bir tutuş stiline de sahiptir. Otomatik ve manuel olarak kullanılan büret çeşitleri vardır. Sıvı hacimlerini ölçme işlemini gerçekleştiren bu ürünü online olarak kolayca satın alabilirsiniz.

Beher: Laboratuvarlarda en sık rastlanan ürün beherdir. Yine cam malzemeden üretilen bu ürün çözelti hazırlama, maddelerin karıştırılması, aktarılması, ısıtma ve kristallendirme gibi çeşitli işlemler için kullanılır. Yüksek ısılara dayanıklıdır. Ürünün ağız kısmı sıvıların kolayca akması için oluklu bir şekilde yapılmıştır.

Balon: Çözelti hazırlama, ısıtma ya da kaynatma işlemleri için cam balon çeşitleri de kullanılır. Bu ürünler soğutuculara da takılabilir. 2 ya da 3 ağza sahip olan çeşitler de bulunur.

Mini Kavanozlar: Laboratuvarlarda hazırlanan çeşitli çözeltilerin ve sıvıların saklanmasını sağlar. Genelde silindir, dar boyunlu ve kapaklıdırlar. Kavanozun rengi açık ya da koyu olabilir. Hacimleri değişkendir.

Damlalık: Çeşitli çözeltilere eklenecek sıvıların damla damla, hassas şekilde yapılmasına yardımcı olur. Genellikle bir ucu kauçuktan yapılır. Kauçuk başlığın diğer ucunda sivri, cam veya plastik bir malzeme bulunur. Damlalıklardan çok az miktarda sıvı akar.

Huni: Laboratuvarlarda kullanılan kimyasalların aktarımı için kullanılır. Yine genellikle cam malzemelerden üretilir. Ayrıca ayırma hunisi çeşitleri de vardır. Bu ürünler de sıvı-sıvı gibi heterojen karışımların kontrollü ve kolay bir şekilde ayrılmasında etkilidir. Süzme işlemi için de yine huniler kullanılabilir.

Termometre: Laboratuvarların olmazsa olmazlarından biridir. Reaksiyon ortamlarının sıcaklığını ölçmede kullanılır. Maddelerin sıcaklıklarını ölçmede de kullanılır.

Terazi: Çözelti hazırlamak için kullanılan teraziler oldukça hassastır. Çok narin olan malzemeleri bile algılayabilen teraziler sıklıkla laboratuvarlarda yer alır.

Deney Tüpü: Laboratuvar cam malzemeleri arasında deney tüpleri de sıklıkla kullanılır. Bu ürünler çeşitli boyutlara sahiptir. Karışımlar yapmak, çözeltiler hazırlamak ya da çeşitli sıvıları saklamak için deney tüpleri kullanılabilir.

Tıbbi Atık Kutusu: Laboratuvarlarda kullanılan her türlü atık malzemenin toplanmasını sağlayan kutulardır. Tıbbi atıklar doğru şekilde atılmadığında çeşitli hastalıklara sebep olabildiği için tıbbi atık kullanımı son derece önemlidir.

Bu ürünler haricinde çok daha çeşitli laboratuvar ekipmanları vardır. Hassas çözeltiler hazırlamak, çeşitli analizler yapmak, uygun laboratuvar ortamını oluşturmak için farklı ürünleri inceleyip kolayca satın alabilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Laboratuvar Malzemeleri

Laboratuvar malzemeleri çeşitlerini ve uygun fiyatlı laboratuvar malzemelerini online olarak inceleyebilirsiniz. Laboratuvar ekipmanları fiyatları üründen ürüne değişiklik gösterebilir. Ürünün boyutu, sahip olduğu teknoloji ve özellikler, fiyatında etkili olur. ÇiçekSepeti’nde Isolab, Comfort, Galena gibi laboratuvar ekipmanları satan markaların ürünlerini kolayca inceleyip satın alabilirsiniz!

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.