İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Laminasyon Makineleri

Laminasyon işleminde; belge, fotoğraf, afiş, poster, kartvizit, harita gibi basılı ürünlerin yüzeyleri, olası dış etkilere karşı koruma amacıyla şeffaf laminasyon filmi ile kaplanıyor. Laminasyon makineleri kullanılarak yapılan bu işlem sayesinde özenle korunması gereken belgelerin yüzeylerinin kirlenmesi ve deforme olması önleniyor. Lamine malzeme ile kaplanmış ve gün içinde çok kullanılan kimlik, yaka kartı, talimatname, yönetmelik gibi belgelerin yüzeylerinde kullanıma bağlı olarak oluşan lekelerin temizlenmesi de son derece kolay bir şekilde yapılıyor. Farklı boyutlara sahip laminasyon sistemleri evlerde amatör amaçlarla kullanılabildiği gibi ofis ve şirketlerde profesyonel amaçlarla da kullanılıyor.

Laminasyon Makinesi Modelleri

Ofis elektroniği kategorisinde yer alan cihazlar, uyguladıkları yapıştırma tekniklerine sebebiyle sıcak ve soğuk laminasyon makineleri olarak ikiye ayrılıyor. Soğuk laminasyon cihazlarında özel yapıştırıcılar ile kaplı malzeme, belge üzerine ısıtılmadan uygulanıyor. Bu cihazlar, hassas yüzeylere sahip ve ısıdan etkilenebilecek belgelerin kaplanmasında kullanılıyor. Isıtıldığında deforme olacak plastik içerikli malzemeler, eski fotoğraflar veya sıcaktan etkilenen mürekkep içeren belgeler için soğuk laminasyon kullanımı daha yaygın. Sıcak laminasyon makinesi ise plastik kaplama malzemesini ısı uygulayarak belge üzerinde yapıştırıyor. Uygulandığı zemin üzerinde belirli bir dayanma yüzeyi de oluşturan bu işlem, belgelerde katlanma veya bükülme sonucu oluşabilecek deformasyonu da engelliyor. Özenle korunmasını istediğiniz önemli evraklarınızın uzun ömürlü olmasını sağlayacak cihaza ulaşmak ucuz laminasyon makinesi fiyatları ile çok kolay. Siz de ÇiçekSepeti’nin sunduğu güvenli ve kolay alışveriş imkânları ile istediğiniz bir laminasyon makinesini hemen satın alabilirsiniz.

Laminasyon Makinesi Nasıl Çalışır?

Sıcak laminasyon makinelerinin çalışma prensibi, laminasyon filminin kaplanacak malzeme üzerine ısı kullanılarak yapıştırılması esasına dayanıyor. İşlem için kaplanacak ürünün yüzeyine lamine malzemesi konularak cihazın sıcak silindirleri arasından geçirilmesi gerekiyor. Bu yüzden kaplama işleminde sıcaklıktan etkilenmeyecek belgelerin kullanılmasına ve sıcak yüzeylere elle temas etmemeye dikkat etmek gerekiyor. Soğuk laminasyon cihazları ile yapışkanlı plastik malzemeyi silindirler arasından geçirmek suretiyle evrak üzerine uyguluyor. Pvc kaplama makinesi olarak da bilinen laminasyon cihazları, farklı boyutlarda evrak kaplama özelliklerine sahip. Ev ve ofis kullanımına uygun, A3 ve A4 boyutlarında kâğıtlara kaplama yapabilen modeller, en çok tercih edilen laminasyon makineleri arasında yer alıyor. Profesyonel anlamda, fotoğraf veya kimlik kaplama türü işler içinse daha kalın malzeme kaplayabilme özelliği olan, küçük boyutlu pvc kaplama cihazları uygun çözümler sunuyor. Siz de fotoğraf veya kimlik gibi malzemelerin daha sert yüzeylere sahip olmasını istiyorsanız kalın laminasyon filmlerini tercih edebilirsiniz.

Laminasyon Makinesi ile Belge Kaplama

Laminasyon makineleri genellikle iş yerleri, ofisler ve okullar gibi mekânlar için uygun cihazlar olarak düşünülse de ev ortamında da kullanılıyor. Özellikle eski belge veya fotoğraflarını daha uzun süre korumak isteyenlerin aradığı cihazlar arasında yer alıyor. Laminasyon makinesi ile kaplanan fotoğraflar uzun yıllar yıpranmıyor ve renk kaybına uğramıyor. Hassas yapıda olan fotoğrafların katlanma sonucu zarar görmelerini de laminasyon işlemi ile önlemek mümkün. Kalın laminasyon filmi bu tür işlemler için uygun çözümler sunuyor. Çift taraflı kaplama yöntemi ise su ve nemden kesin olarak korunması gereken belgeler için uygun kaplama yöntemi olarak öne çıkıyor. Belge boyutundan daha büyük olacak şekilde seçilen plastik malzeme, belgenin her iki yüzeyine de uygulanarak, belge kenarlarının tamamen kapanmasını sağlıyor. Böylece su ve nemin belge yüzeylerine ulaşmasını engelliyor. Siz de önemli belgelerinizi ya da fotoğraf albümlerinizde yer alan değerli fotoğraflarınızı, ÇiçekSepeti ayrıcalıkları ile satın alacağınız laminasyon makinesi ile kaplayabilir, uzun yıllar bozulmadan korunmalarını sağlayabilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.