İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Laptop Bataryaları

Teknolojik cihazların büyük çoğunluğu şarj edilerek çalışır. Laptoplarda şarj edilebilen batarya pilleri bulunur. Laptop batarya pilleri cihazın özelliklerine uygun olarak üretilir. Laptop bataryalarının belli bir kullanım ömrü vardır. Laptop batarya ömrü 3 yıl ile 6 yıl arasında değişebilir. Ömrü dolan laptop bataryalarını yenisiyle değiştirebilirsiniz. Laptop batarya pili çeşitlerini ÇiçekSepeti’nde bulabilirsiniz.

Farklı Modellere Uygun Laptop Bataryaları

Laptop bataryaları farklı markaların cihazlarına uygun olarak üretiliyor. Bir markanın kendi ürünlerinin batarya yapılarında bile değişik özellikler bulunduğunu görebilirsiniz. Laptop bataryası almak istediğinizde cihazınızın özelliklerini tam olarak karşıladığından emin olmanız gerekir. Laptop modeline uygun batarya seçmediğinizde çeşitli sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Tam ihtiyacınız olduğu anda bilgisayarınız kapanabilir. Batarya çok yavaş şarj olur ya da hızlıca tükenebilir. Laptop batarya pili sayesinde cihazınızı bir elektrik şebekesine bağlamadan kullanabilirsiniz. Bataryaların içinde lityum iyon adı verilen hücreler ve bu hücreleri kontrol edip cihazla iletişimi sağlayan bir devre bulunuyor. Bu devre sistemi her cihaz için farklı olarak tasarlanıyor. Laptop batarya değişimi için marka ve modele uygun orijinal ürünleri kullanarak cihazınızın ömrünü uzatabilirsiniz.

Laptop Batarya Pili Kullanımı

Bataryalar şarj edilirken depoladıkları enerji sayesinde laptopunuzu dilediğiniz yerde kullanabilmenize yardımcı olur. Farklı büyüklüklerde üretilen laptop batarya pili çeşitleri arasından cihazınız için uygun olanları tercih edebilirsiniz. Laptop batarya kullanımı sırasında bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir. Batarya tam dolduktan sonra güç kaynağıyla bağlantısını keserek kullanım ömrünü uzatabilirsiniz. Eğer şarjının çabuk bittiğini düşünüyorsanız laptop batarya yenileme zamanı gelmiş olabilir. Vakit kaybetmeden yeni bir batarya alarak cihazınızı sorunsuz çalıştırabilirsiniz.

Laptop Batarya Pili Fiyatları

Laptop batarya fiyatları marka ve modele göre değişiklik gösterir. Cihazınızla uyumlu batarya pilli çeşitlerini araştırdıktan sonra uygun olanı tercih edebilirsiniz. Laptop batarya pili değişimi oldukça kolaydır. Eski bataryayı yuvasından çıkararak yenisini yerleştirmeniz yeterli. Bataryanın watt gücü laptop batarya pili fiyatları üzerinde etkilidir. Sipariş vermeden önce bataryanızın watt gücünü kontrol edebilirsiniz. Cihazınıza uygun orijinal batarya pili çeşitlerini ÇiçekSepeti’nden satın alabilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.