Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Lego Oyuncakları

Kökleri çok daha eskiye uzansa da 1949 yılında, bugünkü anlamda yapı oyuncakları üretmeye başlayan Lego, Danimarka’dan çıkıp dünyanın en ünlü markalarından biri hâline geldi. 1 yaşındaki bebeklerden 12 yaş ve üzeri çocuklara, gençlere hatta yetişkinlere uygun ürünler geliştiren marka, birçok ünlü şirket ile yaptığı iş birliği sayesinde ürün gamını her geçen dönem genişletmekte. ÇiçekSepeti’ne özel olanaklarla satın alabileceğiniz Lego oyuncakları yaş aralığı, tema, ilgi alanı gibi değişkenlere göre çeşitlilik gösteriyor. Bu noktada markanın ürün gruplarına dair fikir edinmeniz yararlı olacaktır.

İlk Oyuncaklarıyla Tanışacak Miniklere Lego Oyuncaklar

Küçüklerin renkleri ve şekilleri, sonrasında şehre dair unsurları ve doğayı tanımasına yardım eden Lego yapı oyuncakları, genel olarak set hâlinde sunulmakta. 1-2 yaşlarındaki miniklerin zahmetsizce tutup kavrayabilecekleri şekilde tasarlanan set parçaları, yuvarlatılmış köşeler ve hareketli parçalar içerebiliyor. İlk oyuncaklarıyla tanışacak küçüklerin ilgisini çekecek renklere ve tasarımlara sahip ürünler, birbirlerine kolayca geçebilmekte. Yalnızca birbirine geçebilen tuğlalar değil oyuncağın temasıyla ilgili olarak insan ve hayvan figürleri, araçlar, ağaç, çiçek ve tren yolu gibi parçalar da bulunabilen modeller, dâhil oldukları serinin diğer ürünleriyle uyumlu. Doğrudan doğruya eğitime yönelik Lego’lar da geliştirilmekte. Yüzlerce parçadan oluşan setler, okul öncesi çağdaki çocuklar için de son derece uygun. Oyuncak dünyasını keşfeden 3-5 yaş arası afacanlar içinse Lego yapı oyuncakları arasında daha fazla model var. Çocukların çizgi dizi ve animasyon filmlerinde takip ettikleri karakterleri içeren tematik Lego modelleri, markanın dünya çapında en çok tercih edilen ürünlerinden. Süper kahramanların kendileri ve rakiplerinin de yer alabildiği ürünler aksesuar, araç ve temayı güçlendirecek unsurlar açısından oldukça zengin. Küçüklerin tek başlarına ya da arkadaşlarıyla keyifli zaman geçirmelerine zemin hazırlayan oyuncaklar, kimi dönemlerde sınırlı sayıda hazırlandığı için koleksiyon değeri de taşıyor. Lego’nun yarattığı karakterler de yapı oyuncakları arasında kendine yer bulmakta. Özellikle kurmalı ve çekmeli yapıdaki oyuncaklarda, birden fazla hareket edebilen parça var ve bu parçalar, küçüklerin, animasyon serilerinde izledikleri sahneleri, Lego oyuncakları kullanarak gerçek hayatta uygulayabilmelerine olanak veriyor.

Çocukların Yaratıcılığını Geliştiren Lego Yapı Oyuncakları

İlköğretim ve ortaöğretim çağındaki çocuklar için hazırlanan Lego modelleri, daha ayrıntılı tasarlanmış parçalar içermekte ve setlerin toplam parça sayıları da artış göstermekte. Geleceğin mühendislerinin kendi başlarına, ebeveynleriyle ya da arkadaşlarıyla beyin fırtınaları gerçekleştirerek hazırlayabilecekleri oyuncaklar binlerce parçadan oluşabiliyor. Tamamlanmış hâli gerçek hayattaki popüler otomobil, inşa aracı, arazi arabası, motosikletlerin küçük ölçekli birer versiyonları olan yapı oyuncakları, tercih edilen ürüne göre motorlu yapıda olabilir. Replika model olarak da nitelendirilen ürünler, özel mekanizmaları sayesinde birçok yönden hareket kabiliyeti kazanmakta. Modelleri hareket ettirmekse akıllı cep telefonlarına yüklenecek uygulamalarla mümkün. Hareket ettirilebilen yapı oyuncakları konusundaki uzmanlığını her dönem geliştiren marka, küçükleri ve içindeki çocuğu yaşatmayı başaranları, dünyanın önde gelen yapılarının Lego versiyonlarıyla şaşkınlığa uğratabilir. Gelecekte mimar olmayı hedefleyen küçüklerin ve mimari yapılara ilgi duyan yetişkinlerin, kurulumunu keyifle gerçekleştirecekleri, ardından camekânlı alanlarda sergileyebilecekleri yapılar, Lego’nun en sevilen yapı oyuncakları içerisinde yer almakta. Bunların yanı sıra markanın, dekoratif maksatlı kullanılabilen ve popüler kültür unsurlarına dair görseller içeren özel serileri, setlere hareket kazandıran aksesuarları gibi pek çok ürünü de mevcut. Eğer siz de Lego’nun büyülü dünyasına katılmayı arzu ediyor, çocuklarınıza ya da küçük akrabalarınıza onların yaratıcılıklarını artıracak oyuncaklar almayı hedefliyorsanız, ÇiçekSepeti’ndeki Lego oyuncaklarını inceleyebilir, dilediğiniz ürünü ÇiçekSepeti üzerinden kolayca satın alabilirsiniz.