İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Lehim Havya

Kalay ve kurşunun karışımından elde edilen lehim telinin, yüksek ısıya sahip havya ile beraber kullanımıyla lehimleme denilen işlem gerçekleştirilir. Lehimleme işlemini, kablolar veya devre üzerindeki bağlantı işlemlerinde uygulayabilirsiniz. Lehim teli, havya ile birlikte eriyip gerekli bağlantıyı sağlamasının yanı sıra ikinci bir yön olarak iletkenlik özelliğini de beraberinde getirir. Bu sayede kablo ve devre üzerinden iletilmesi gereken elektrik kolaylıkla dolaşıma girer. Elektrik ve elektronikçi sektörlerindeki farklı ihtiyaç ve isteklere yönelik birçok havya ve lehim çeşidine ÇiçekSepeti'nden ulaşabilirsiniz. Üstelik lehim ve havyanın yanı sıra lehimleme işlemlerinde işlerinizi kolaylaştıracak birçok materyal de seçenekleriniz arasında.

İşlerinizi Kolaylaştıracak Havya Modelleri

Farklı Watt değerleri ve bununla birlikte değişen ısı miktarıyla birlikte havyalar bağlantı yapılacak elektronik aksama göre belirlenmelidir. Örneğin devre üzerinde yapacağınız lehimleme işlemlerinde düşük Watt değerlerindeki havyaları tercih edebilirsiniz. Bu sayede elektronik devrelerin zarar görmesini engelleyebilirsiniz. Elektrikçilerin tercih ettiği havyalar ise genellikle yüksek Watt değerlerine sahip tabanca havyalar. Bu havyalar ile elektronik devrelerdeki bağlantılara görece büyük bağlantılar sağlayabilirsiniz. Tabanca havya üzerindeki anahtar, işleriniz için gerekli yüksek akımın kontrolünün elinizde olmasını sağlar ve iş güvenliği açısından kullanışlılığı beraberinde getirir. Klasik havyalar veya tabanca havyalar ihtiyaç duyduğu gücü şebeke elektriğinden karşılar. Buna karşılık olarak elektriğe ulaşamadığınız zamanlarda kullanabileceğiniz gazlı ve pilli havya modelleri de mevcut. Havya ucu için gerekli ısıyı sağlayan enerjiyi gazın yanmasından veya pildeki elektrikten alabilen bu havyalar ile dış mekanda lehimleme işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Birbirinden Farklı Havya Setleri

Temel havya setleri içerisinde lehim teli, havya, lehim pastası, izole bant ve havya standı gibi ürünlerin bulunduğu farklı setler sizleri karşılar. Bu temel setler ile lehimlemeye pratik bir başlangıç sağlayabilirsiniz. Üstelik 80 Watt değerlere değin ulaşabilen bu setler uygun fiyatlara sahip olmaları sayesinde temel bir başlangıca olanak yaratır. Lehim yapılan alanda lehimin güçlü bir bağlantı elde etmesi ve oksitlenmemesini sağlayan lehim pastası, havyayı güvenlikli şekilde yerleştirebileceğiniz bir stant ve lehim sonrası ihtiyacınız olabilecek elektriği izole eden bantlar gibi ürünleri bir arada bulabileceğiniz bu başlangıç setleri temel lehimleme işlemlerinde tüm ihtiyaçlarınızı karşılar.

İşletmelerde ve profesyonel amaçlarla kullanılmak adına üretilen rezistanslı havya modelleri, havyanın ucundaki ısının tamamen sizlerin elinde olmasını sağlar. Bu sayede sabit bir Watt değerinde çalışan havyaya kıyasla her türden işlem için gerekli değeri belirleyebildiğiniz bir havyaya sahip olursunuz. Üstelik Çiçeksepeti'nden ayrıca satın alabileceğiniz farklı havya uçları ile lehimleme işlemlerinizde kullanabileceğiniz kusursuz bir set yaratabilirsiniz.

Lehimleme İşleminde Gerekli Materyaller

Lehimleme işlemi için gerekli temel malzeme olan lehim, tüp içerisinde veya bobinlere sarılı halde satışa sunulur. Kalay ve kurşun içermesinden ötürü sert bir yapıya sahip değildir ve katı bir forma sahip iplik gibi düşünebilirsiniz. Bu lehimlerin eriyerek gerekli bağlantıyı sağlamasına olanak tanıyan havyaların uçları da lehimleme işleminde önem gösterir. Aynı zamanda eğri havya uçları ile tesisat veya devrenin ulaşılamayan kısımlarında lehimleme işlemi yapabilirsiniz.

Kullanılan havyanın temizliği, yapılan işlerin sağlığı açısından ve havyanın uzun ömürlü olması için oldukça önemli. Havya süngeri ile havyanızı temizleyebilir ve uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz. Lehimleme işlemlerinde özellikle elektronikçiler için birçok kolaylığı beraberinde getiren havya sehpalarını da tercih edebilirsiniz. Bu sehpalar incelik gerektiren devre işlerinde kontrolün sizlerin elinde olmasını sağlar. Üzerinde mercek barındıran modelleri ise devreyi yakından görmenizi ve küçük boyutlu işleri rahatlıkla yapabilmenize olanak tanır. Devreler üzerindeki eski lehimleri çıkarmanıza olanak tanıyan lehim pompaları veya lehim çözücü sıvılar ise kesici aletlere ihtiyaç duymadan ve devreye zarar vermeden eski lehimlerden kurtulmanızı sağlar. Lehimleme işlemlerinizde ihtiyacınız olabilecek tüm ekipmanlar uygun fiyatlı birbirinden farklı seçenekle ÇiçekSepeti'nde! Hızlı teslimat

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.