Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Leke Çıkarıcı ve Koruyucu Çeşitleri

Leke çıkarıcı ürünler, kirlenen eşyalarınızı kolayca temizlemenizi sağlayan, eşyalarınızın yeni gibi olmasına yardımcı olan ürünlerdendir. Kıyafetler, mobilyalar, ev eşyaları sık sık kirlenebilir. Bu eşyaları hem rutin olarak temizleyebilirsiniz hem de ağır lekeler olduğunda leke çıkarıcıları da kullanarak temizliğinizi yapabilirsiniz. İçerikleri özel olarak hazırlanan leke çıkarıcılar ve koruyucular, giysilerinizde ya da eşyalarınızda oluşabilecek deformasyonları da en aza indirmede etkilidir. Sevdiğiniz eşyalarınızı korumanızı ve temizlemenizi sağlayacak ürünleri Çiçeksepeti’nde bulabilirsiniz!

Çamaşır Leke Çıkarıcıları Nasıl Seçilir?

Canlı ve parlak kıyafetlere sahip olmak için çeşitli leke çıkarıcıları ve çamaşır koruyucuları tercih edebilirsiniz. Bunun için leke çıkartıcı türünü iyi seçmeniz önemlidir. Leke çıkarıcı deterjanlar ve ürünler arasından seçim yaparken şunlara dikkat edebilirsiniz:

 • Satın almak istediğiniz ürünün yorumlarını okuyarak ürün ile ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz. Kullanıcılar hangi lekeler üzerinde bunu denemiş, hangi lekerde çözüm olmuş, siz bu lekelerden hangisi için bu ürünü almak istiyorsunuz? Bu gibi soruların cevabını kullanıcı yorumlarında bulabilirsiniz. Böylece ürünün sizin için kullanışlı olup olmadığına da kolayca karar verebilirsiniz.
 • Özellikle bebek kıyafetlerindeki lekeler için bir çıkarıcı arıyorsanız ürünün içeriğinde kimyasallar olmamasına dikkat edebilirsiniz. Bebeğiniz için doğal ve bitkisel içerikli ürünleri tercih ederek onun korunmasını da sağlayabilirsiniz.
 • Koltuk, halı, döşeme gibi alanlarda leke çıkarıcı kullanacağınız zaman fırçalı leke çıkarıcı çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Böylece leke çıkarıcıların etkisini daha iyi şekilde görebilirsiniz.
 • Kıyafetlerinizi çamaşır makinesinde yıkarken lekelerle mücadele etmeniz çok daha kolaydır. Bunun için toz ya da sıvı leke çıkarıcı çeşitlerine göz atabilirsiniz. Bu tarz formlara sahip olan leke çıkarıcılar, makineye kolayca dökebileceğiniz leke çıkarıcılardır. Bu yüzden bu tarz ürünlere öncelik verebilirsiniz.
 • Lekelere anında müdahale etmek de lekeleri temizlemenizde etkili bir yöntemdir. Özellikle kıyafetlerdeki lekelerin direkt olarak üzerine leke çıkarıcı uyguladıktan sonra ürünü makinede yıkayabilirsiniz.

İyi bir leke çıkarıcının sahip olduğu bazı özellikler vardır:

 • Su ile kolayca temizlenebilir olma özelliğine sahiptirler.
 • Minimum sürede maksimum verim almanızı sağlayacak kadar güçlü olurlar.
 • Renklerin solmasını engelleyen formülleri sayesinde çamaşırların kullanım ömrünü kısaltmazlar.

Ayrıca, özellikle giyim ürünlerini korumak için de kullanabileceğiniz bazı ürünler bulunur:

 • Renk Ayırıcı Mendil:
 • Çamaşır yıkarken beyazları ve renklilieri ayırmak her zaman çok kolay değildir. Beyazlar genellikle daha az miktarda olduğu için uzun süre beyazlar bekler. Beyazları uzun uzun bekletmek yerine beyaz ve renkli çamaşırların birbirine renk vermemesini sağlayan mendilleri kullanabilirsiniz. Çamaşırlarla birlikte makineye atabileceğiniz bu mendil, renk vermesi mümkün olan reklilerin lekelerini toplar ve beyazlara renk bulaşmamasını sağlar.
 • Leke Çıkarıcı Sprey:
 • Sprey form, kolayca kullanabileceğiniz bir formdur. Kıyafetlerin ya da mobilyaların istediğiniz yerine sprey formdaki leke çıkarıyıcı sıkabilirsiniz. Bu sayede küçük alanlarda leke çıkarma işlemlerini kolayca tamamlayabilirsiniz.

Siz de ihtiyacınız olan tüm leke çıkarıcıları ve leke koruyucuları Çiçeksepeti’nde online olarak inceleyip satın alabilirsiniz!

Uygun Fiyatlı Leke Çıkarıcıları Çiçeksepeti’nde Keşfedin!

Temizliğin hemen her noktasında kullanabileceğiniz leke çıkarıcılarının fiyatlarında farklılıklar olabilir. Giyim ürünleri, ev eşyaları, mobilyalar gibi farklı tarzda ürünler için farklı leke çıkarıcıları kullanabilirsiniz. Ürünlerin farklı gramajlara sahip olması, içeriklerindeki maddelerin doğallığı ve etkisi, ürünlerin markası gibi değişkenler dolayısıyla ürün fiyatlarında da değişiklik olması mümkündür. Siz de Çiçeksepeti’nden ihtiyacınız olan tüm temizlik ürünlerini online olarak kolayca satın alabilirsiniz!