Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Lens Kapları

Özellikle uzağı göremeyen kişiler tarafından kullanılan ürünlerden bir tanesi de lenslerdir. Lensler günlük hayatta kullanıma uygun olmasının yanı sıra gözlük kullanmanın getirdiği dezavantajlara sahip olmadığı için çoğu kişi tarafından tercih edilir. Lens kullanımı esnasında kullanılması gereken bir üründe lens kabı olarak bilinen ufak kutulardır. Lens kapları gün ortasında ya da gün sonunda lenslerin çıkarılıp solüsyon içerisine konulduğu kaplardır. Lenslerin temizlenmesi ve saklanması için kullanılması gereken kutulardır. Aksi halde lenslerin dış ortamlarda saklanması ve muhafaza edilmesi imkânsız olacaktır. Lens kapları sayesinde lensler tozdan ve kirden korunacak, solüsyon içerisinde beklediği için kuruma problemleri ile karşı karşıya kalmayacaktır. Bu nedenle lens kullanan kişiler lens kabını da kullanmak zorunda. Çiçek Sepeti aracılığı ile lens kullanımını renklendirecek lens kaplarına ve lens kurusu setlerine sahip olabilirsiniz. Aynı gün teslimat seçenekleri ile hızlı ve güvenilir alışveriş yapabilirsiniz.

Lens Kullanıcılarının En Önemli Yardımcısı: Lens Saklama Kutusu

Lens kullanıcılarının dikkat etmesi gereken en önemli faktörlerin başında elbette temizlik geliyor. Lenslerin takılacağı elin temizliğinden lenslerin temizliğine kadar her bir detay oldukça önemlidir. Bir lensin özellikle kullanılmadığı zamanlarda formunun bozulmaması ve dış faktörlerden uzaklaşarak temiz kalması için lens saklama kutusu kullanılması gerekir. Lens saklama kutuları, kontakt lens kullanan kişilerin yanlarından ayırmaması gereken bir eşyadır. Bu kutuların temizliği, lenslerin sağlıklı kalması açısından çok önemlidir. Lens saklama kutularını kullanırken lensinizi koymadan önce her defasında kutunun içinde bulunan eski solüsyonu boşaltıp yenisini koymalısınız. Ardından kutunun içini tamamen kuruyana kadar temiz bir kâğıt havlu ile silmelisiniz. Temizledikten sonra yeni solüsyonu ve lenslerinizi içerisine koyabilirsiniz. Bu işlemi lenslerinizi her çıkarıp taktığınız an tekrarlamalısınız.

Lens Kabı ve Lens Setler

Lens kapları tek başlarına sipariş edilebileceği gibi lens takıp çıkarma esnasında kullanılabilecek diğer ürünlerin bulunduğu setleri de tercih edebilirsiniz. Kontakt lens kutusu modelleri arasında bulunan bu setlerin içeriği farklılık gösterebilir. Genel olarak bu setlerin içerisinde bir adet lens takma aparatı, bir adet lens çıkarma cımbızı, bir adet lens saklama kutusu, bir adet solüsyon şişesi bulunmaktadır. Bu set içerisinde bulunan her bir parça lensinizi çıkarıp taktığınız esnada kullanabileceğiniz işlevsel ürünlerdir. Dezenfekte edilip temiz kullanılması halinde lenslerinizi sağlıklı bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Lens setlerinin kullanımı, yalnızca lens kutusu kullanmaktan çok daha avantajlıdır. Çantanızda gün boyunca bulunması gereken bu kutu sayesinde gün içerisinde yaşadığınız bir aksilik sonucu hemen lenslerinizi temizleyebilir ya da hijyenik bir şekilde lensinizi çıkarabilirsiniz.

Birbirinden Renkli Lens Kabı Çeşitleri Çiçek Sepeti'nde!

Farklı ürün kategorileri ile milyonlarca kişiye hitap eden Çiçek Sepeti, lens kaplarında da birbirinden renkli seçenekleri kullanıcılara sunuyor. Farklı renkleri ve figürleri ile dikkatleri çeken lens kabı çeşitleri aynı zamanda setler halinde de satılmaktadır. Baykuşlu lens kaplarından leopar desenli lens saklama kutularına, uğur böceği desenli lens saklama kutularından tek cımbızlı lens kutularına kadar onlarca farklı modeli bu kategori altında bulabilirsiniz. Tek başına lens kutusu ürünlerinin yanı sıra aynalı lens kabı setlerini de bulabilirsiniz. Aynalı ürünlerin içerisinde lens takıp çıkarma aparatları dışında bir de yanınızda solüsyon taşımanıza olanak sağlayan ufak tüp yer almaktadır. Bu sayede gün içinde de lenslerinizi temiz tutmanızı sağlayacak ya da takıp çıkarmanızı sağlayacak ürünleri yanınızda bulundurabilirsiniz. ÇiçekSepeti sayesinde farklı renklere ve desenlere sahip olan bu lens saklama kutularını güvenli alışveriş imkânı ile aynı gün içerisinde sipariş edebilirsiniz.