Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Lohusa Tacı Seti

Hiç şüphesiz bebek bekleyen bütün annelerin en büyük dileği, yavrularını sağlıklı bir şekilde kucaklarına almaktır. Haberi aldığı günden itibaren tatlı bir heyecanla geri sayıma başlayan anneler, bebekleriyle ilgili her konuyu en ince ayrıntısına kadar düşünür. Yeni doğan bebeklerin oldukça fazla ziyaretçisi olur. Yavrunuza hoş geldin demek amacıyla sıraya giren sevdiklerinizi neşeyle ağırlamak için moralinizin yüksek olması çok önemli. Bu dönemde birbirinden renkli ve eğlenceli lohusa tacı setlerinden yararlanmak, size hem pozitif enerji getirir hem de özgüveninizi arttırır. Saçınıza takacağınız tek bir taç sayesinde görünümünüz değişir, bu da sizi daha da motive ederek bulunduğunuz ortamdan keyif almanızı sağlar.

Lohusa tacı seti, doğum çantasının en şirin ve en motive edici detaylarından biridir. Geleneksel kırmızı renkteki taçların yanı sıra bebeğin cinsiyetine göre mavi ya da pembe, eğlenceli bir kutlama içinse rengarenk lohusa tacı setlerinden faydalanabilirsiniz. Dilerseniz lohusa tacınızı tek olarak satın alabileceğiniz gibi lohusa tacı setinin muhteşem ahenginden de yararlanabilirsiniz. Bu setlerin içeriğinde sizin için özel olarak tasarlanan taçların yanı sıra yeni doğan bebeğiniz için de aynı modelde bir saç bandı yer alır. Daha geniş setlerin içerisinde ise bebeğinizle hoş bir uyum yakalayacağınız lohusa tacı, bebek bandanası, lohusa terliği ve bebek patiği yer alır. Bazı setlerde gecelik, bebek beresi ve eldiveni dahi bulunabilir.

Siz de bebeğinizle ilk günlerinizi keyifli geçirmek, çektiğiniz tüm fotoğraflarda göz alıcı görünmek isterseniz ÇiçekSepeti’nde yer alan lohusa tacı setlerini inceleyebilirsiniz.

Lohusa Tacı Neden Takılır?

Her ne kadar günümüzde, yeni annenin saçlarını daha düzgün göstermesi ve kolayca toparlaması amacıyla takılsa da aslında lohusa taçlarının kullanılmaya başlama sebebi çok başkadır. Eski dönem inanışına göre, yeni doğum yapan anneler birtakım kötü güçlerin etkisi altına girer. Bu kötü güçler anneyi hasta ederek ölümüne bile sebep olabilir. Anneyi, halk arasında “al basması” olarak bilinen bu durumdan korumak için kırmızı renkten faydalanılır. İnanışa göre kırmızı renk, bütün kötü enerjiyi yok edip anneye al basmasını engeller.

Al basması aslında, tıbbi olarak lohusa döneminde yaşanan ve doğuma bağlı enfeksiyonlardan kaynaklanan yüksek ateşin geleneksel adıdır. Ancak günümüzde, zamanında yapılan tıbbi müdahaleler sayesinde lohusalık enfeksiyonu oldukça ender rastlanan bir rahatsızlıktır. Yine de yeni doğum yapmış kadınlar arasında saça kırmızı kurdele ve kırmızı taç takmak hala daha yaşatılan ve sıkça tercih edilen bir gelenektir.

Siz de bu geleneği yaşatmak ve yorgun lohusa döneminizde dahi şık ve dikkat çekici olmak istiyorsanız lohusa tacı setlerinden faydalanabilirsiniz.

Farklı Çeşitlerdeki Lohusa Tacı Setleri

Lohusalık dönemine zarafet ve eğlence katan lohusa taçları sayesinde hastane yatağında bile göz alıcı görünmeniz çok kolay. Binlerce lohusa tacı arasından seçtiğiniz, zevkinize en uygun olan lohusa tacıyla hem enerjiniz hem de moraliniz yükselir.

Özellikle son zamanlarda, yenidoğan fotoğraf çekimleri için de sıklıkla tercih edilen lohusa tacı setleri binlerce farklı renk ve modelde tasarlanır. Dilerseniz kırmızı kurdeleden oluşan klasik lohusa taçlarından birini tercih edebileceğiniz gibi dilerseniz de kuru çiçekler ve zarif incilerle tasarlanmış modellerden birini seçebilirsiniz. Kırmızı ve kırmızının tonları her ne kadar en gözde renklerden olsa da heyecanını ve mutluluğunu herkese göstermek isteyen anneler, rengarenk lohusa tacı setlerinden de oldukça sık yararlanır. Tacınızla bir örnek tasarlanan terliklerin de yer aldığı lohusa tacı setleri, içerisinde bulunan bebek bandanası ve bebek patiğiyle de anne ve bebek arasında muhteşem bir görsel uyum sağlar.

ÇiçekSepeti’nde aradığınız lohusa tacı setini bulmanız çok kolay. Yüzlerce ürün seçeneği arasından en beğendiğiniz modeli sepetinize atın ve bebeğinizle aranızda oluşacak bu muhteşem bağın tadını çıkarın.

En Moda Lohusa Tacı Setleri ÇiçekSepeti’nde

Birbirinden zarif ve hoş lohusa taçlarının yer aldığı lohusa tacı setleri, en güzel zamanlarınızda size neşeyle eşlik eder. Lohusa tacı setlerini bebeğinizle gerçekleştireceğiniz ilk fotoğraf çekiminizin yanı sıra, aile ve arkadaş ziyaretlerinde de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Hayatınızın oldukça yoğun ancak bir o kadar da mutlu geçen bu dönemini, kattığınız ince ve düşünceli detaylar sayesinde her zaman keyifle hatırlarsınız. Lohusa döneminde kullandığınız saç bantları ve lohusa taçları enerjinizi yükselttiği gibi gelecekte de size gülümseyerek hatırlayacağınız birçok anı sunar.