Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala
BURADAN
BAŞLAYIN

Lotus Çiçeği Kolye

Gündelik hayatta veya özel günlerde kıyafet seçiminiz kadar önemli olan bir şey daha vardır; aksesuar seçimi. Doğru aksesuar seçimleri sayesinde sıradan bir kombini farklı bir seviyeye çıkarabilir veya dilediğiniz özelliğinizin daha ön plana çıkmasını sağlayabilirsiniz. Örneğin; bir akşam yemeğinde şık ve oldukça dikkat çekici bir kolye ile kombinlenen kıyafetler tüm gözlerin sizin üzerinde olmasını sağlayacaktır. Bu nedenle aksesuar seçimi oldukça önemli bir konudur. Kadın aksesuarları arasında daha değerli bir yeri olan kolye seçimini doğru yaparak eşsiz bir görüntü oluşturmanız oldukça kolay bir hale gelir. Bunun için özel olarak tasarlanan lotus çiçeği kolye modellerine göz atabilirsiniz. Oldukça anlamlı ve güzel bir çiçek olan lotus çiçeği, görüntüsü ile de gözleri bayram ettirir. Bu güzel çiçekten ilham alarak tasarlanan kolyenin boynunuzdaki varlığı, kombinlerinize farklı bir hava katacak ve şıklığınızı bir üst seviyeye çıkaracaktır. Ayrıca özel günlerde veya içimden geldi hediyesi olarak da lotus çiçeği kolye harika ve anlamlı bir seçim olacaktır. Farklı zincir ve malzemelerle tasarlanan lotus çiçeği kolye modellerini Çiçeksepeti’nden uygun fiyatlarla sipariş edebilirsiniz.

Anlamlı ve Şık Bir Hediye: Lotus Çiçeği Kolye

Sevdiklerinizi mutlu edecek o hediyeyi bazen günlerce arar durursunuz. Çünkü aldığınız hediyenin hem anlamlı hem de güzel olması gerekir. Bu nedenle birçok şeyin ne anlama geldiğini araştırır, en ince ayrıntısına kadar değerlendirirsiniz. Sevdiklerinize anlamlı bir hediye vermek istiyorsanız, lotus çiçeği kolye tüm beklentilerinize cevap verecek anlamda ve güzellikte bir hediyedir. Nelumbonaceae ailesinin üyesi olan lotus, mitolojide de kendine yer edinmiş bir çiçektir. Topraktan bağımsız olarak su yüzeyinde yaşayan bu güzel bitki; taze, tertemiz ve berrak görüntüsüyle gören herkesi büyüler. Farklı renklere ve türlere sahip olan lotusun her rengi farklı bir anlam ifade eder:

  • Pembe lotus, Buda’nın yeryüzü sembolü temsili olmak dışında herhangi bir kişinin zihinsel durumu gösteren çeşitli manevi inanışlar yaratır. Yani bir nevi içsel huzuru temsil etmektedir. Huzur ve zindelik dilemek istediğiniz sevdiklerinize bu renkte bir kolye hediye edebilirsiniz.
  • Kırmızı lotus çiçeği ise özverili gerçek aşkı, merhamet ve tutkuyu sembolize etmektedir. Bu nedenle özel günlerde kırmızı lotus çiçeği kolye hediyesi oldukça anlamlı olacaktır.
  • Mavi lotus ise bilgeliğe işaret eden ayrıntılar içerir. Eski Mısır kültüründe akıl ve ruh üzerindeki kontrolü simgeleyen mavi lotus, oldukça nadir bulunan bir türdür. Bu nedenle sizin için eşsiz olan sevdikleriniz için harika bir hediye seçimi olabilir.
  • Mor lotus çiçeği ise kişinin uyanışı ve yeniden doğuşu konusunda bilgilendiricidir. Oldukça güzel görünen bu rengi yeni bir başlangıç yapan sevdiklerinize hediye ederek mutlu olmalarına vesile olabilirsiniz.
  • Saflığın simgesi olan beyaz lotus çiçeğini ise gümüşün muhteşem güzelliği ile kombinlenmiş olarak sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Saf ve temiz sevginin en güzel simgesini sevdiklerinizin boynunda her daim taşıması oldukça güzel bir his yaşamanızı sağlayacaktır.

Lotus Çiçeği Kolye Çeşitleri

Tüm kolye modellerinde olduğu gibi lotus çiçeği kolye modelleri de farklı malzemelerden üretilmektedir. Gümüş zincir ve taşlarla hazırlanan tasarımlar olduğu gibi sadece gümüşten oluşan, altın kaplama olan veya özel taşlarla süslenen kolye modelleri bulabilirsiniz. Kolye seçimi sırasında bütçenizi göz önünde bulundurarak en şık ve hoş tasarımı seçmeniz daha kolay olacaktır. Gümüş ve altın kaplama veya direkt olarak gümüş ile altın olan ürünler fiyat olarak biraz daha yüksektir. Ayrıca özel taşlardan tasarlanan kolyelerin de fiyatlarında taşın rengi, dokusu ve özelliğine göre fiyat değişikliği ortaya çıkmaktadır. Çiçeksepeti lotus çiçeği sayfası üzerinden filtreleri kullanarak bütçenize en uygun ve en güzel tasarımı kolaylıkla bulabilir, sipariş ederek kısa sürede temin edebilirsiniz.