Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Maket Bıçak

Ev, okul ve iş yeri gibi farklı alanlarda kullanıma uygun olan maket bıçakları, keskin el aletleri arasında yer alıyor. Tasarım ve boyutlarına göre çeşitlilik gösteren bu ürünleri ince bir bıçak türü ihtiyacı duyuyorsanız kullanabilirsiniz. Birbirinden özgün tasarımlı maket bıçakları ÇiçekSepeti’nin geniş ürün yelpazesinde mevcut.

Maket Bıçak Modelleri

Kazıma maket bıçağı, çift ağızlı maket bıçağı, iskelet kilitli maket bıçağı ve klasik maket bıçağı gibi ürünler arasından sizler de ihtiyaç duyduklarınızı seçebilirsiniz. Plastik, karton ve kağıt kesmek için klasik maket bıçakları ön plana çıkıyor. Bu modeller özel kilitleme mekanizmalarıyla kesim işlemleri için son derece güvenli ve yararlı.

Kilitleme mekanizması bıçağın ucunu belirli seviyede tutabilmenizi sağlıyor. Belli konumda sabitlediğiniz bıçağı kullanarak kesme işlemlerini kolayca yapabilirsiniz. Hızlı bıçak değiştirme düğmesi olan çift ağızlı maket bıçaklarını, emniyet kilidiyle kullanabilmeniz mümkün. Standart bıçak yedekleri ile uyumlu olan modeller geniş ölçüde bıçak depolama kapasitesiyle dikkat çekiyor.

Profesyonel kullanımlar için dizayn edilen bıçaklarda dayanıklı metal gövdeleri görebilmeniz mümkün. Aşınan bölmeleri kolaylıkla kırarak ayırabileceğiniz maket bıçaklarının ucunu gerekli durumlarda değiştirerek kullanmaya devam edebilirsiniz. Birbirinden farklı renklerde tasarlanan maket bıçakları arasında herkesin ihtiyaçlarına uygun modeller yer alıyor.

İşlevsel ve Konforlu Maket Bıçak Modelleri

Tırtıklı ve jilet keskinliğindeki maket bıçaklarının dikkatli şekilde kullanılması gerek. Çok keskin olduklarından dolayı, bıçakları küçük çocuklardan olabildiğince uzak tutmalısınız. Maket bıçakları mukavva kesmek için de ideal oluyor. Bu tür malzemeleri kesmek isterseniz büyük boy maket bıçaklarını seçmeniz gerek. Maket bıçaklarıyla cam kesimi yapamayacağınız için bu tür malzemelerle çalışırken başka ürünler kullanmanız gerekiyor. Bu sebeple, kesmek istediğiniz malzeme doğrultusunda bıçak seçimini yapmalısınız.

Maket bıçağı kullanırken yeni ve keskin uca sahip olmak istiyorsanız ürünü çöpe atmak yerine içerisindeki bıçakları belirlenen yerlerden kırabilmeniz mümkün. Bıçak arkasındaki plastik parçayı çıkararak eskiyen bıçağın üzerinde bulunan çentiklere dikkat etmelisiniz. İlk çentiğe paralel bir şekilde hafif baskı uygulayarak çentiğin yer aldığı bölümden maket bıçağı kolaylıkla kırılıyor. Maket bıçağının ucunu kırarak veya değiştirerek istediğiniz kadar kullanabilirsiniz. Körelen bıçakları kırmak için elinizi kullanabilmeniz mümkün. Kerpeten yardımıyla da maket bıçağının körelen kısımları ayrılıyor. Profesyonel kesim işlemleri için usta kullanıcılara yönelik dizayn edilen maket bıçaklarını kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Hayatın pek çok alanında kullanılan maket bıçakları, paslanmaz çelikten üretilen bıçak kısımları sayesinde hemen hemen her tür malzeme kesiliyor. Sert zeminlerde dahi başarılı bir şekilde çalışabileceğiniz maket bıçaklarında farklı sayıda modeli bir arada bulabilirsiniz. Maket bıçakları aynı zamanda hobi amaçlı ve sanatsal tasarımlarda hassas kesimler yapmaya uygun. Maket bıçakları ahşap tasarımlar, kağıtlar ve kartonlarda kesme işleminin en pratik şekilde yapılmasını sağlıyor.

Hassas Kesim İşlemleri için Uygun Maket Bıçak Modelleri

Kazıma işlemleri için de tercih edilen maket bıçaklarını isterseniz okul hayatınızda da tercih edebilirsiniz. Bıçakları istediğiniz ayarda tutabileceğiniz kilit sistemiyle dikkat çeken maket bıçaklarıyla istediğiniz veya ihtiyaç duyduğunuz seviyede çalışabilmeniz mümkün. Hassas kesim işlemlerinin vazgeçilmez parçası olan maket bıçakları gün içerisinde en büyük yardımcılarınızdan biri oluyor.

Maket bıçaklarını tekli olarak satın alabileceğiniz gibi set halinde de tercih edebilirsiniz. Maket bıçağı setleri arasında çok sayıda farklı bıçak yer alıyor. 3 parçalı setlerden 35 parçalı setlere varan kadar farklı modeller bulabilmeniz mümkün. Setlerde kauçuk kaplı bıçak tutucular, ahşap oyma bıçakları, karalama bit ucu, plastik kumpas, cımbız ve saatçi tornavida gibi farklı ürünler de mevcut. ÇiçekSepeti’nin geniş ürün yelpazesini inceleyerek sizler de ihtiyaç duyduğunuz maket bıçaklarına sahip olabilirsiniz.