İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Makine Halıları

Yaşam alanlarını dekore ederken özel bir yere sahip olan halılar, artık eskisi gibi sadece dokuma olarak değil de makineler yardımıyla hızlı şekilde de üretiliyor. Eskiden el ile dokunan ve çok uzun süreçlerle ortaya çıkan halı modelleri, hem ücret olarak oldukça yüksek olurdu hem de zaman konusunda tedarik sorunları yaratabilirdi. Dijital baskı teknolojisinin de kalitesini günden güne artırmasıyla artık makine halıları üzerinde istenilen her türlü şekil, figür, fotoğrafı görmek mümkün. Hatta bazı markalar kişiselleştirilmiş seçenekler sunarak kendi halınızı istediğiniz şekilde tasarlama imkânı bile verebiliyor. Oldukça kaliteli şekilde üretilen makine halısı modelleri, temizlik ve hijyen konularında da oldukça başarılı sonuçlar ortaya koyuyor. Toz ve kiri üzerinde tutmayan, mobilyalarınızla uyumlu, yaşam alanlarınızın dekorasyonuna farklılık katacak makine halısı modellerini ÇiçekSepeti’nde bulabilir, uygun fiyatlarla sipariş oluşturarak hayal ettiğiniz tasarımlara sahip olabilirsiniz.

Makine Halısı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Halı denildiğinde akla ilk gelen manzara tezgahlarda ilmek ilmek dokumadır. El dokuma halı modelleri hala bu şekilde üretilmeye devam etse de, artık yaşam alanlarında kullanılan halıların birçoğu makine halısı haline geldi. Çünkü el dokuma halıları daha fazla emek ve daha fazla iş gücü demek olduğundan fiyat olarak oldukça yüksek seviyelerde. Peki, “Makine halısı nedir?” tam olarak. İnsanların dokuma tekniklerini taklit ederek makineler vasıtasıyla üretilen halılara makine halısı denir. El dokuması halılardan farklı bir dokuma tekniği vardır. İlmekler U veya V biçimindeki iplik parçalarından oluşur ve halıların daha sağlam olup kaymaması adına pamuk, jüt, keten gibi dolgu iplikleri de kullanılır. Makine halıları sayesinde el dokuma halısının sunduğu kaliteyi uygun fiyatlarla yaşam alanlarınızda kullanabilirsiniz.

  • Halı almadan önce ilk belirlenmesi gereken konu, halının hangi zeminde kullanılacağı olmalıdır. Örneğin, su ile temas eden bir bölgede kullanılacaksa kaymaz tabana sahip lateks modeller; ofis, salon, oturma odası gibi daha çok insanın bulunacağı alanlar için ise karo modeller tercih edilmelidir.
  • Kullanacağınız alan belirli ise o zaman o alan için hangi boyutlarda bir halıya ihtiyacınız olduğuna karar vermelisiniz. Halılar farklı ölçülerde sunulur. 4 m2 makine halısı, 6 m2 makine halısı gibi ölçülerde sunulan halılar arasında 1 m2’den 6 m2’ye kadar ölçülerde halı bulabilirsiniz.
  • Ölçü konusu da tamamsa sıra geldi halının çeşidini belirleme konusuna. Oturma odası, antre, yatak odası gibi mekanlar için halılar farklı ölçü ve desenler sunar. Bu nedenle hangi alanda kullanacağınız oldukça önemlidir. Örneğin; antre de geçiş için küçük paspas makine halı modellerini tercih ederken salon için oldukça geniş ve özel tasarımlardaki modelleri tercih etmeniz gerekir.
  • Tüm bu adımlardan sonra kullanacağınız alanda yer alan mobilya, duvar rengi ve aksesuarları düşünerek bir halı seçmelisiniz. Halı, mekânının havasını oldukça değiştiren ve diğer tüm dekoratif ögeleri yükselten bir üründür. Farklı renkler ile kontrast yaratabileceğiniz gibi tüm alanla uyumlu bir halı modeli de seçebilirsiniz.
  • Halılar her gün gelişen teknoloji sayesinde farklı dokuma teknikleri ve özellikler sunmaktadır. Bir halının kalitesini; dokuma sıklığı, hav yüksekliği, kullanılan ip kalitesi belirlerken kullanışlı olmasını ise antibakteriyel olması, kaymaz taban, yerden ısıtmaya uygunluk gibi özellikler belirler.

Yaşam alanlarınıza farklılık katacak muhteşem desenlerdeki makine halıları, çok farklı desenlerde ve özelliklerde sunulmaktadır. Saray makine halısı, Merinos makine halısı başta olmak üzere daha birçok markanın en iyi makine halı modellerini sayfa üzerinde bularak inceleyebilirsiniz.

Eşsiz Tasarımlar Sunan Makine Halısı Modelleri

Makine halıları; tasarım, renk ve boyut konusunda oldukça geniş bir yelpazede sunulur. Bu geniş yelpaze içerisinden istediğiniz mekâna uygun olarak lateks, çift mekik, örme taban ya da dokuma taban gibi seçeneklerdeki halılardan seçim yapabilirsiniz.

  • Salon, oturma odası gibi çok mobilyanın bulunduğu alanlarda daha klasik renk ve modelleri tercih edebilirsiniz. Örneğin, beyaz duvarlar ve beyaz tonlarında mobilyaların ağırlıkta olduğu bir salonda mavi geçişlerin ve desenlerin olduğu krem tonlarında bir halı iç açan bir görüntü oluşturur. Farklılık katmak için ise bahar ve pembe tonları sunan modellere yönelebilirsiniz.
  • Çocuk odaları için özel olarak tasarlanan makine halısı modelleri, eğitici ve aynı zamanda eğlenceli vakit geçirmelerine yardımcı olacak modeller sunar. Trafik işaretleri, alfabe, sayılar ve daha birçok farklı şeklin sunulduğu modeller arasından seçim yapabilirsiniz.
  • Yatak odalarındaki mobilya ve yatak örtüleri ile uyum sağlayacak makine halılarını tercih ederek özel bir aura oluşturabilirsiniz. Örneğin, yatak odanızda kırmızı tonları hakimse beyaz bir halı veya bütünlük sağlamak adına kırmızının farklı tonlarını sunan modelleri tercih edebilirsiniz.
  • Banyo ve tuvalet gibi su ile temasın yüksek olduğu alanlarda kaymayan modelleri tercih edebilirsiniz. Renk ve tasarım olarak ise ferah bir ortam oluşturmak için beyaz, mavi tonları daha çok tercih edilmektedir.
  • Mutfak, yaşam alanlarında en çok kullanılan alanların başında gelir. Yemeklerin hazırlandığı bu bölgede kullanılan halının kir tutma ve temizlenme konusunda başarılı olması önemlidir. Tasarım olarak ise özel seçenekleri değerlendirebilir; üzerinde isim yazılan, mesajlar bulunan veya meyve-sebze desenlerinin bulunduğu makine halılarına bakabilirsiniz.

Yaşam alanlarını dekore ederken en önemli parçaların başında gelen makine halısı modellerini ÇiçekSepeti üzerinden inceleyebilir, bütçenize uygun halı seçeneklerini sipariş edebilirsiniz. Yaşam alanlarınıza estetik, hijyen ve güzellik katacak modeller makine halısı sayfasında sizi bekliyor.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.