İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Makyaj Bazı

İyi bir makyajın olmazsa olmazlarından biri, makyaj bazı çeşitleridir. Hem makyajın daha kusursuz görünmesi hem de daha kalıcı olması için makyaj bazlarını kullanabilirsiniz. Makyajınıza başlamadan önce cildinizdeki akne, siyah nokta ya da renk eşitsizliklerini kapatmak için çeşitli ürünler kullanıyor olabilirsiniz. Bu ürünlerin daha etkili olması, makyajınızın daha başarılı görünmesi için cildinize ilk olarak bir makyaj bazı uygulaması yapabilirsiniz. Böylece makyajınızı homojen, pürüzsüz ve dengeli bir şekilde yapabilirsiniz!

Makyaj Bazı Çeşitleri ve Makyaj Bazı Uygulaması

Makyaj için uygun bir zemin hazırlanması, makyajın yüzünüze oturması ve uyguladığınız ürünlerin kendini daha iyi gösterebilmesi için makyaj bazı uygulaması yapabilirsiniz. Kremsi ve genellikle renksiz olan makyaj bazlarını makyaj aplikatörleri ile veya elinizle cildinize yayabilirsiniz. Daha sonra dilediğiniz makyaj malzemesinin uygulamasını kolayca yapabilirsiniz!

Makyaj bazı ve sabitleyicilerinin yeri makyajda oldukça büyüktür. Bu ürünler makyajın görüntüsü güzelleştirdiği kadar makyajın daha uzun süre, bozulmadan ciltte kalmasını da sağlar. Ayrıca makyaj bazları ciltteki gözenekleri doldurarak pürüzsüz bir alan oluşmasını sağlar. Makyaj sabitleyici ve bazları sprey, krem ve pudra gibi farklı formlarda olabilir. Bu ürünler arasından kendiniz için en uygun olanı kolayca seçebilirsiniz! Doğru bir makyaj bazı uygulaması için:

  • İlk olarak makyaja başlamadan önce cildinizi derinlemesine temizlemeniz gerekir. Temizlemiş olduğunuz cildinize, cildinizi pürüzsüzleştirecek bir makyaj bazı uygulamanız gerekir. Doğru makyaj bazını seçebilmek için de cilt yapınızı mutlaka biliyor olmalısınız. Yağlı, kuru ve karma ciltler için farklı makyaj bazları bulunur.
  • Daha sonra makyaj bazını makyaj süngeri ile veya elinizle cildinize eşit şekilde uygulayarak cildinizin pürüzsüzleşmesini sağlayabilirsiniz.
  • Birkaç saniye, cildin makyaj bazı ile bütünleşmesini bekleyip daha sonra makyaj uygulamanızı yapabilirsiniz.
  • Makyajınızı tamamladıktan sonra cilde son dokunuş olarak sabitleyiciyi kullanabilir, makyajınızın gün boyunca sizinle kalmasını sağlayabilirsiniz!

Makyaj bazları ve sabitleyiciler form olarak farklılaşmalarının yanı sıra ciltteki görüntüleri ile de farklı olabilirler. Çoğu makyaj bazı renksiz olsa da simli ve parlak makyaj bazları da vardır. Bu tarz ürünler özellikle yaz aylarında cildin parlamasını sağlar. Özel davetler, kutlamalar ve cildinizin parlamasını istediğiniz her anda ışıltılı makyaj bazı çeşitlerine başvurabilirsiniz. Ayrıca serum ya da stick şeklindeki makyaj bazlarını da tercih ederek cildinize ürünü kolayca uygulayabilirsiniz.

Cilt tipine uygun makyaj bazı seçimi şu şekilde yapılabilir:

  • Kuru ciltler: Kuru ciltler için makyaj bazı seçimi yaparken ürünlerin aynı zamanda nemlendirici etkisi bulunmasına dikkat edebilirsiniz. Böylece ciltteki pul pul görünüm daha hızlı kapatılabilir, kuru cilt nemlendirilebilir. Ayrıca serum formdaki makyaj bazları da kuru ciltler için oldukça uygundur.
  • Yağlı ciltler: Yağlı ciltler için makyaj bazı seçimi oldukça önemlidir. Makyajın cildinizde daha uzun süre kalması, makyajınızın bozulmaması ve en iyi sonucun elde edilmesi için mat bitişli makyaj bazı çeşitlerini tercih edebilirsiniz.
  • Lekeli ciltler: Son olarak lekeli ciltler için makyaj bazı seçiminde primer formdaki bazlar tercih edilebilir. Böylece ciltteki lekeler, renk eşitsizlikleri ve gözenekler kolayca kapatılabilir.

Uygun Fiyatlı Makyaj Bazı Çeşitleri ile En Güzel Görünümler!

ÇiçekSepeti’nin geniş ürün yelpazesinde çeşitli markaların farklı işlevlere sahip uygun fiyatlı makyaj bazı çeşitlerini bulabilirsiniz. Farklı dokulardaki bu ürünler arasından ihtiyacınıza uygun olanı satın alabilir, en güzel makyajlara imza atabilirsiniz! En güzel ve uygun fiyatlı makyaj malzemeleri, kişisel bakım ürünleri ve çok daha fazlası ÇiçekSepeti’nde sizi bekliyor! Keyifle online olarak makyaj bazı ürünleri inceleyip dilediğiniz ürünü cazip fiyatlarla satın alabilirsiniz!

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.