Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala
BURADAN
BAŞLAYIN

Makyaj Setleri

Profesyonel makyaj artistlerinin uyguladığı makyajlar hala trend olsa da son yıllarda evde makyaj yapmak daha popüler hale geldi. Kadınlar kendi cilt tiplerini ve yüz yapılarını daha iyi tanıdıkları için makyaj yapma konusunda profesyonelleri aratmayan tekniklere sahip. Makyaj ürünlerinin çeşitliliğinin artması, makyaj markalarının her geçen gün daha farklı ve kolay uygulanabilir alternatif ürünler üretmelerinde de bu etkinin payı oldukça fazla. Makyaj paletlerinde onlarca farklı renk, fondöten ve kapatıcılardaki ton çeşitliliği sayesinde evde makyaj yapmak artık çok daha kolay. Bu geniş renk skalası ve ürün çeşitliliği ile kendinizi, zevkinizi ve stilinizi tıpkı kıyafetlerde olduğu gibi yansıtabilirsiniz. Makyaj yaparken cildinizi ve yüz hatlarınızı tanımanız kadar hangi makyaj setini seçeceğiniz konusunda da doğru adımlar atmalısınız. Fondötenden ruja, rimelden fara kadar makyaj yaparken ihtiyacınız olan tüm ürünlerin yer aldığı makyaj setleri bakımlı kadınlara hitap eder.

Özel Günler İçin Makyaj Setleri

Kadınlar için özel günlerde ve gecelerde havalı ve bakımlı görünmek önemlidir. Ancak bunun için doğru makyaj seçiminin yapılması gerekir. Yapacağınız makyajla güzelliğinizi ön plana çıkarırken, hazır makyaj setlerinden yardım alabilirsiniz. Makyaj sever gelinler, nişanında ya da bir yakınının düğününde, özel bir yemekte güzel görünmek isteyen kadınlar için markalar birbiriyle uyumlu renklere sahip ürünleri bir araya getirerek makyaj setleri oluşturur. Makyaj setleri gelin çeyizlerinin de olmazsa olmazıdır. Düğün hazırlığı yapan gelinlerin çeyizlerine mutlaka onun her zaman kullanabileceği bir makyaj seti alınmalıdır. Çeşitli kombinasyonların yer aldığı setlerde makyaj için ihtiyaç duyacağınız tüm ürünlerin fazlasıyla yer aldığı geniş setlerin yanı sıra daha az ürünün yer aldığı setler de pratik kullanım açısından elverişlidir. Göz makyajı, genel yüz makyajı ve sadece dudak makyajı için bir araya gelmiş setler arasından ihtiyacınız olan ürünü seçebilirsiniz.

Hediyelik Makyaj Setleri

Sürprizler hiç umulmadık anlarda insanlara mutluluk verir. Hediye seçiminde klasik eşyaların dışına çıkmak istiyorsanız veya kişisel ve hoş bir seçenek arıyorsanız; makyaj setlerini oldukça iyi bir hediye alternatifi olarak düşünebilirsiniz. Hediyelik makyaj seti seçerken öncelikle hediye alacağınız kişinin makyajla arasının nasıl olduğunu göz önüne almalısınız. Eğer makyaj yapmayı çok seven ve kozmetiğe meraklı bir kişiye hediye alacaksanız, daha kapsamlı setleri tercih edebilirsiniz. İçinde cilt bakım ürünlerinin, makyaj bazının, fondöten, kapatıcı, allık, rimel, ruj, eyeliner gibi daha pek çok farklı ürünün yer aldığı setler kozmetikseverleri oldukça memnun eder. Bunun dışında butik makyaj setlerini de tercih edebilirsiniz. Makyaj seti alırken çantalı olan modelleri inceleyebilir, hediyeyi daha kullanışlı kılan özellikleri olan ürünleri de tercih edebilirsiniz. Makyaj malzemesi alacağınız kişinin ten rengine uygun olan paketleri seçmeniz aldığınız hediyenin sorunsuz bir şekilde kullanılmasını sağlar.

Makyaj Seti Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Makyaj setlerini seçerken dikkat edilmesi gerekenler şunlardır;

  • Makyaj ürünlerinin seçiminde dikkat edilmesi gereken önemli kıstasların başında ten rengi gelir. Açık, esmer ve buğday tenlilerin kullanması gereken fondöten ve kapatıcı renkleri farklı olacağı için alacağınız setin hangi ten rengine uygun olarak hazırlandığına dikkat ederek seçim yapmalısınız.
  • Makyaj setleri içerisinde yer alan far renkleri göz renginizi ortaya çıkaran renkler olmalıdır. Renkli gözlere sahipseniz somon, pembe, şeftali gibi soft tonların yer aldığı, koyu renk gözlere sahipseniz daha kahve ve bronz tonları içinde barındıran far paletlerinin bulunduğu makyaj setlerini alabilirsiniz.

ÇiçekSepeti’nde kaliteli makyaj seti alternatiflerini görüntüleyebilir, ürünleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Makyaj seti fiyatları arasında kıyasla yaparak en ucuz makyaj seti ürününü hemen ÇiçekSepeti’nden satın alabilirsiniz.