Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Makyaj Temizleyicileri

Sağlıklı ve genç bir cilde sahip olmanın sırrı doğru makyaj temizleyicileri kullanmaktan geçer. Günlük makyajlarınızda rimel, kapatıcı, dudak parlatıcısı ve allık gibi kozmetik ürünler kullanabilirsiniz. Makyaj yapmayı seviyor, yeni ürünler denemekten hoşlanıyor olabilirsiniz. Ancak gün sonunda makyajdan arındırılamayan ciltte bir takım sorunlar ortaya çıkabilir. Bunun için etkili ve güvenilir makyaj temizleme malzemeleri kullanmanız gerekir. Kaliteli makyaj temizleyici ve bakım ürünlerini düzenli şekilde kullanarak cildinize gereken özeni gösterebilirsiniz. Cilt ve makyaj temizleyici ürünleri için ÇiçekSepeti üzerinden alışveriş yapabilirsiniz.

Makyaj Temizleyici Ürünler Nasıl Kullanılır?

Makyaj temizleme sütü en çok kullanılan cilt bakım ürünlerinden birisi olarak bilinir. Kullanımı son derece pratik ve basit olduğu için çok fazla tercih edilir. Nazik ama etkili bir bakım ürünü olan süt temizleyiciler makyaj temizleme pamuğu ile beraber kullanılır. Pamuk üzerine az miktarda dökülen temizleyici ile yüzdeki tüm makyaj çıkarılabilir. Pratik olduğu için çok fazla talep gören başka bir ürün de makyaj temizleme mendili olur. Siz tüm bu bakım ürünlerini ÇiçekSepeti sayfasından sipariş edebilirsiniz.

Cildi Makyaj Kalıntılarından ve Kirden Arındıran Temizleyiciler

Ağır cilt makyajlarını sadece makyaj temizleme suyu veya sütü ile temizlemek doğru olmaz. Çünkü bu ürünler tek aşamalı cilt temizlikleri için yeterli olur. Ancak makyaj temizleme jeli ile birlikte cilt yağdan ve kirden tamamen arındırılabilir. Bu jeller su ile birlikte köpürtülerek tüm yüze uygulanabilir. Gözeneklerin arasına yerleşen kalıntıların çıkarılmasında ise makyaj temizleme aleti çok yararlı olur. Bunun için silikon veya fırça yapılı aletler bulunur. Cildi ölü derilerden arındıran ve canlandıran temizleme aletlerini ÇiçekSepeti üzerinden inceleyebilirsiniz.

Makyaj Temizleyici Tavsiyeleri

Makyaj temizleyici malzemeler cilt yapısına göre seçilir. Mesela hassas cilt tipine sahip olan kişilerin sert ürünlerden uzak durması gerekir. Bu kişiler jel ve süt gibi ürünleri makyaj temizleyici pamuk ile birlikte kullanabilir. Sert yapılı ürünlerden biri olan makyaj temizleme süngeri ise yağlı cilt tipine iyi gelir. Siz de kendi cilt tipinize uygun ürünleri bulmak için makyaj temizleyici önerilerinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca makyaj temizleyici fiyatları için ÇiçekSepeti sayfasına bakabilirsiniz.