Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Manikür Pedikür

Özellikle eller, gün içerisinde fazlasıyla ön planda olması nedeniyle düzenli bakıma ihtiyaç duyuyor. Manikür ve pedikür, bakımına önem veren kadın ya da erkek için oldukça önemli bir unsur olarak öne çıkıyor. Tırnak bakımı için bakım merkezlerine gitmeye vakit bulamayan ya da tasarruf etmek için bu işlemleri evde yapmayı tercih eden kişiler ise manikür pedikür malzemelerine ihtiyaç duyuyor. Siz de ÇiçekSepeti’nin ayrıcalıklarla dolu dünyasında yer alan binlerce ürün arasından manikür pedikür malzemeleri ile ilgili ihtiyaçlarınızı tamamlayarak evinizin konforunda el ve ayak bakımınızı tamamlayabilirsiniz.

Manikür Pedikür Malzemeleri Nelerdir?

Ev konforunda manikür pedikür yaparak el ve ayak bakımını eksiksiz şekilde tamamlamak için bazı temel malzemelere ihtiyaç duyuluyor. Peki, manikür pedikür malzemeleri arasında neler yer alıyor ve hangi malzemeleri edinmek gerekiyor? Manikür pedikür yapmak için öncelikle bir manikür makası edinmelisiniz. Bu makas, tırnak kenarlarında yer alan ölü etlerin temizlenmesine yardımcı oluyor. Sonraki aşamada ise tırnaklara şekil vermek için bir tırnak törpüsüne ihtiyaç duyuluyor. Bu törpü ile tırnaklarınıza dilediğiniz şekli verebilir ve çok daha hoş görünmesini sağlayabilirsiniz. Tırnak fırçası ise tırnakların yüzeyinin pürüzsüz görünmesine yardımcı olan bir eşya olarak öne çıkıyor. Tırnak eti itici, kütikül makası ve tırnak eti pensi ise tırnağın etrafındaki derinin çok daha yumuşak görünmesine yardımcı oluyor. Tüm bunların yanı sıra manikür pedikür suyunu koyacak uygun büyüklükte bir kap ve temiz havlu da bu işlemleri yaparken ihtiyaç duyacağınız malzemeler arasında yer alıyor. Tüm bu malzemeleri eksiksiz bir şekilde edindikten sonra ise evinizin konforunda manikür pedikür işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz.

Manikür Pedikür Nasıl Yapılır?

Evde manikür pedikür yaparken dikkat edilecek bazı temel noktalar, çok daha bakımlı ve dikkat çekici görünüme ulaşmanız konusunda yardımcı oluyor. Manikür malzemeleri ve pedikür için gerekli malzemeleri edindikten sonra manikür pedikür konusunda nasıl ilerleyeceğinizi de belirlemeniz gerekiyor. Öncelikli olarak tırnak ve tırnak etlerinin yumuşaması için manikür pedikür suyu içerisinde el ve ayaklarınızı bir süre bekletmelisiniz. Tırnak ve tırnak etleriniz yeterince yumuşadıktan sonra ise tırnaklarınızı istediğiniz uzunlukta keserek manikür pedikür işlemine devam edebilirsiniz. Sonrasında ise kestiğiniz tırnakları küt ya da yuvarlak olacak şekilde törpüleyerek daha hoş görünmesini sağlayacak şekli vererek işleme devam etmelisiniz. Tırnaklarınızı arzu ettiğiniz şekle getirdikten sonra ise sıra tırnak eti bakımına geliyor. Tırnaklarınızın etrafının çok daha pürüzsüz ve yumuşak görünmesi için bu bölgelerde kalan ölü derileri temizlemek gerekiyor. Ölü tırnak etlerini temizledikten sonra manikür işleminizi tamamladığınız anlamına geliyor. Artık evinizin konforunda yaptığınız manikür pedikür ile şahane görünen el ve ayaklarınızın keyfini çıkarabilirsiniz.

İhtiyacınız Olan Tüm Manikür Pedikür Malzemeleri ÇiçekSepeti’nde!

Ellerinin bakımına özen gösteren kişiler, manikür ürünleri arasından ihtiyaçlarını tamamlamayı arzu ediyor. Bunun yanı sıra ayak bakımı da özellikle yaz aylarında oldukça önem arz ediyor ve ayak bakımına özen gösteren kişiler ise pedikür ürünleri arasından ihtiyaç duyduğu eşyaları eksiksiz bir şekilde edinmeye çalışıyor. Manikür pedikür işlemini evinin konforunda yapmayı arzu eden kişiler aynı zamanda bu noktada kuaför masrafından da tasarruf etmeyi amaçlıyor. Bu sebeple el ve ayak bakımını eksiksiz bir şekilde tamamlamak isteyenler manikür ve pedikür malzemeleri konusunda da en ucuz seçenekleri tercih etmeye çalışıyor. ÇiçekSepeti’nin avantajlarla dolu dünyasında manikür pedikür malzemelerine dair her şeyi kolayca bulabilir, tüm ihtiyaçlarınızı en ucuz ürünler arasından seçebilir ve tek tıkla alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

İlişkili Kategoriler:

» Tırnak Temizleme Fırçası

» Krong (Et İtici)