Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Ayak Mantarı Giderici Kremler

Ayak mantarı sık karşılaşılan ayak problemlerinin başında geliyor. Özellikle yazın; havuz, sauna, masaj salonları, hamamlar gibi alanlardaki ortak kullanım ürünlerine ayakların doğrudan temas etmesi bu hastalığın oluşumuna uygun bir zemin oluşturuyor. Karanlık ve nemli ortamlardan beslenen tırnak mantarları tırnağın kalınlaşması şeklinde belirginleşirken sosyal yaşamda rahatsızlık veren problemleri de beraberinde getiriyor. Kaşıntı, beyaz renkli akıntı, deride döküntü gibi sonuçlar doğuran mantarların ilerleyen süreçlerde ayak sağlığını daha da olumsuz yönde etkilediği biliniyor. Bu nedenle erken süreçte alınabilecek önlemler rahatsızlığın tek bir alanda kalması adına büyük önem taşıyor.

Ayak mantarı egzama şeklinde gelen bir cilt problemi olmasıyla birlikte dermatoloji alanında da hastaların sıklıkla karşılaştığı bir rahatsızlık. Bu rahatsızlığın tedavisi için ayak mantarı kremi kullanmak ise hem rahatsızlığın ortadan kaldırılması hem de kişinin sosyal yaşamındaki rahatlığına yeniden kavuşması adına dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi. Ayak mantarı kreminin en önemli özelliği ciltte tedavi edici etki göstererek mevcut bakterilerin oluşumunu ve mantarın yeniden görülmesi riskini minimal düzeye indirebilmesi. Ayak mantarı şikayeti olan hastaların sıklıkla karşılaştığı kaşıntı, kuruluk ve tahriş problemini engelleyen kremler doğrudan cilde sürülme şeklinde kullanılabiliyor.

Ayak Mantarı için Nemlendirme ve Bakım

Ayak mantarı kremleriyle cildinize ihtiyaç duyduğu nemi yeniden kazandırabilirsiniz. İçerisinde yer alan çuha, sefa ve sedir gibi besleyici yağlar hem ayaklarınızın nemlenmesini hem de derinlemesine etki gösteren bir bakım işlemi ile buluşmasını mümkün hale getiriyor. Mantar şikayetinde meydana gelen cilt kuruluğu ve katılaşma hissini yumuşatan, ayaklarınızın gün içerisinde kaşınma durumunu engelleyerek yaşam kalitenizi arttıran ürün, ayağınızı olası cilt rahatsızlıklarına karşı da koruyor. Egzama şikayetine karşı doğrudan etki gösteren ayak mantarı kremi ile ayak sağlığınızı eski konforuna ulaştırmanız olanaklı hale getiriyor.

Ayak Mantarı Kreminin Uygulama Prosedürü ve İçeriği

Ayak mantarı kremleri ayak sağlığı için etkili olacak bileşenler meydana geliyor. Lavanta, hindistan cevizi, çuha, aynısefa gibi birçok bitkisel yağın kullanıldığı kremler ayağınızın nem dengesini düzenliyor ve bakım sağlıyor. Kuruluk sonucu meydana gelen tahrişin ortadan kalkmasını ve ayaklarınızın yeniden sağlıklı bir görünüm kazanmasını mümkün hale getiren mantar kremleri ile ayakkabı giyerken karşılaştığınız olumsuz durumları uzun vadeli çözümlere dönüştürebiliyorsunuz. Ürünü cildinize gün içerisinde 2 defa masaj yapar gibi uygulayabilir ve mantar oluşumunun meydana geldiği alanlara yedirerek kullanabilirsiniz.

Ayak mantarı kremleri mantarın yeniden oluşumunu önlemek adına mevcut bölgede bakterilere karşı savunma kalkanı oluşturuyor. Mantarların sevdiği mikrop ve bakteri cildinizden uzaklaştıran kremle ayak kuruluğunu da ortadan kaldırabiliyorsunuz. Nem dengenizin yeniden sağlanması kaşıntı riskini en aza indirirken bakterilerin beslenmesine müsait alanların cildinizden beslenmesinin de önüne geçiyor. Günlük rutin bakım prosedürlerini ayak sağlığınız adına uygulayabileceğiniz kremlerin dış etkenlere karşı etkili formülü içeriğinde yer alan bitkisel yağların güçlü birleşimiyle teninizi buluşturuyor.

Her Cilt Tipi İçin Uyumlu Ayak Mantarı Kremleri

Mantar kremleri ayak kuruluğu bulunan ve cildindeki tahribat düzeyi artar her cilt tipinde doğrudan uyum gösteriyor. Özellikle ayak mantarının neden olduğu kuruluktan şikayetçi olan, kaşıntı ve döküntü gibi durumlar karşısında tedavi edici etkili kremlerle problemi gidermek isteyen herkes ayak mantarı kremlerini kullanabilmekte. Saklama koşulları bakımından 6 ay içerisinde tüketilmesi, ağzı kapalı olacak şekilde serin yerlerde barındırılması tavsiye edilen ürünler günlük kullanım dozu bakımından 2 defa olacak şekilde cilde yedirilerek sürülebiliyor. Ayak mantarı kremlerinin dermatolojik açıdan alerjik reaksiyonlara elverişlilik içermemesi kullanım sahasının genişlemesini olanaklı kılıyor.