Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Masa Oyunları

Masa oyunları, eğlenceli vakit geçirmek isteyenler için harika bir seçenektir. ÇiçekSepeti bünyesinde; yılbaşında,tatillerde, doğum gününde veya eğlenmek istediğiniz anlarda sevdiklerinizle birlikte oynayabileceğiniz onlarca farklı masa oyunu bulunuyor. Aileniz ve arkadaşlarınızla kaliteli ve eğlenceli zaman geçirebilmek için hepinizin ortak zevklerine uygun masa oyunlarını seçebilir, eğlenceli anların tadını çıkarabilirsiniz. Hemen şimdi en farklı ve dinamik masa oyunu çeşitlerini, ÇiçekSepeti’nin aynı gün teslimat ve kampanya ayrıcalıklarıyla keşfedin!

Hayata Keyif Katan Masa Oyunlarını Keşfedin

Oyun oynamak, her yaştan insanın en mutlu olabileceği aktivitelerden biri. Son on yılda oldukça gelişen oyun endüstrisi, her geçen gün farklı oyun türleri yaratarak yalnızca çocukların değil, yetişkinlerin de ilgisini çekiyor. Masa oyunları çocuklar ve her yaş grubundan yetişkinler tarafından oynanabiliyor. Bu nedenle, oyunları çevrim içi olarak satın alırken oyunun çocuklara uygun olduğundan emin olmak için oyunun türüne göre seçim yapabilirsiniz. Eğitici oyunlar, kelime oyunları, matematik oyunları ve bilim oyunları çocuklarınızın eğlenirken öğrenmesine katkı sağlar. Yetişkinler için ise strateji ve savaş oyunları, para ve varlık oyunları öne çıkıyor. Dart veya hedef tahtası gibi oyunlar herkesin ilgisini çekiyor ve oyun köşesine eğlenceli bir atmosfer katıyor. Çeşitli şekil ve resimlerle özelleştirilebilen dart modelleri yakınlarınıza verdiğiniz değeri en içten ve eğlenceli şekilde ifade etmenizi sağlıyor. Siz de en iyi masa oyunları ile uzun hafta sonunuzun veya tatilinizin her dakikasını keyifli hale getirebilirsiniz!

Birbirinden Eğlenceli Masa Oyunları

Arkadaşlar veya aile üyeleri ile bir araya gelindiğinde her yaştan insanın rahatlıkla adapte olacağı masa oyunları ile vakit geçirmek, hem sevdiklerinizle daha fazla kaynaşmanızı hem de eğlenceli anlar yaşamanızı sağlar. Üstelik ekipler halinde oynanan oyunlar, çocuklarınıza takım olmayı ve uyum içerisinde davranmayı da öğretir. Masa oyunları endüstrisi her geçen yıl daha fazla gelişiyor. Yaratıcılığı ve beceri düzeyi değişen seçenekler, kart oyunlarından ticaret oyunlarına kadar uzanıyor. Masa oyunları koleksiyonu yapmaktan keyif alıyorsanız, çarpıcı ve farklı çeşitleri değerlendirebilirsiniz. Ev aktivitelerinde, tüm aile veya arkadaş grubu olarak iyi vakit geçirmek isterseniz klasik oyunları tercih edebilirsiniz. Monopoly, Scrabble, Dart, Langırt veya Bilardo gibi klasik seçenekler, söz konusu masa oyunları olunca akla ilk gelenler arasında yer alıyor. Her yaştan kişinin kolay ve keyifli bir şekilde oynayabileceği farklı oyunları koleksiyonunuza ekleyerek modunuza göre sevdiklerinizle farklı oyunlar oynayabilirsiniz. Birbirinden farklı ve eğlenceli masa oyunları ile oyun geceleri düzenlemeye hazır olun!

Her Tarza Uygun Masa Oyunu Çeşitleri

Piyasada çok farklı seçenekler olsa da genel olarak masa oyunları bazı kategoriler altında sınıflandırılıyor. Aslında pek çok masa oyunu türü, birden çok kategoriyi ifade etse de karar verirken sizlere yol göstermesi açısından bu kategorileri göz önünde bulundurabilirsiniz. Masa oyunlarını genel olarak şu şekilde sınıflandırabiliriz:

  • Strateji oyunları
  • Para temalı oyunlar
  • Anlatı ve açıklamaya dayalı oyunlar
  • Sosyal oyunlar
  • Zeka oyunları
  • Kart oyunları

Oyuncuların genellikle bölge ve alanlara göre kendi hamlelerini gerçekleştirdikleri zekâ oyunları, kalabalık olmayan gruplar tarafından tercih ediliyor. Scrabble ve satranç bu tür alan oyunları grubunda en çok tercih edilen oyun seçenekleri arasında yer alıyor. Anlatı ve açıklamaya dayalı masa oyunları ise daha kalabalık ve sosyal gruplar tarafından tercih ediliyor. Sosyal oyunların en popüler seçenekleri arasında ise farklı çeşitleri bulunan, ailenizle veya arkadaşlarınızla takımlar halinde kıyasıya mücadele edebileceğiniz oyunların başında gelen Tabu yer alıyor. Ayrıca BlackJack gibi kart oyunlarını da rekabetin doyasıya yaşanması için tercih edebilirsiniz. Zar atarak belli bir döngüde hareket ettirmek üzere oynanan oyunların başında ise Monopoly bulunuyor. ÇiçekSepeti’nde yer alan ve herkesin ilgi alanına hitap eden masaüstü oyun seçeneklerini tek bir tıkla keşfedebilirsiniz!