İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Masa Tenisi Topları

19. yüzyılın sonlarına doğru İngiltere’de oynanmaya başlayan masa tenisi kısa sürede farklı coğraflara yayılır. Hatta bu spor branşı ile ilgili olarak çeşitli masa tenisi birliklikleri ve ulusal federasyonların kurulduğu görülür. Günümüzün popüler spor branşlarından birisi olan masa tenisi el kabiliyeti ve beceri ister. Bir masa üzerinde raket ve top ile birlikte oynanır. Adından salon sporu şeklinde de bahsedilen masa tenisi için çok fazla malzeme gerekmez. Bu spor dalının maçlarından galip çıkmak isteyen kişiler raketlerini ustaca kullanarak topa iyi yön vermeye çalışırlar. Siz de uygun fiyatlı ve orijinal masa tenisi topu bulmak için ÇiçekSepeti’ni ziyaret ederek online alışveriş yapabilirsiniz.

Masa Tenisinde Kullanılan Topların Özellikleri

Masa tenisi topu maç esnasında kişinin performansını ve oyun stilini büyük oranda etkiler. Bu nedenle hobi amaçlı oynanan masa tenisleri ile profesyonel nitelikteki maçlarda kullanılan toplar birbirinden farklı özelliklere sahip olur. Hobi amaçlı kullanılan toplarda belirli bir renk ve ebat sınırlaması bulunmaz. Ancak eğitim amacıyla kullanılan masa tenisi toplarının çapı 40 mm olur. Bu topların ağırlığı ise 2.7 gr şeklinde belirlenir. Üzerinde 1 yıldız bulunan toplar gençlere ait oyun kulüplerinde kullanılır. 2 yıldızlı olanlar turnuvalarda yedek top olarak bırakılır. Ulusal federasyonun izin verdiği tek top tipi ise 3 yıldızlı ürünler olur. 6’lı ve 40’lı gibi farklı adetlere sahip masa tenisi topu fiyatları için ÇiçekSepeti’ne bakabilirsiniz.

Renkli Masa Tenisi Topları ÇiçekSepeti’nde

Pinpon adı da verilen toplar masa tenisine özgü olarak üretilir. Butterfly, Dunlop ve Joola gibi markalar profesyonel maçlarda kullanılan pinpon topları geliştirir. Masa tenisi topu özellikleri itibarıyla selüloit polimer adı verilen bir malzemeden üretilir. Bu malzeme üretim aşamasında alkole batırıldığı için masa tenisi topları yumuşak bir hal alır. Pinpon toplarında daha çok beyaz ve turuncu tonları ön plana çıkar. Ancak çocukların ve gençlerin eğlenmesi amacıyla üretilen pinponlar mavi, sarı ve pembe gibi farklı renklerde olabilir. Çeşitli masa tenisi topu markaları ve fiyatları ile ilgili her türlü bilgiye ÇiçekSepeti üzerinden ulaşabilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.