Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Masaj Masası

Günlük hayatın stres ve yorgunluğu atmanın en güzel yöntemleri arasında yer alan masaj, fiziken ve ruhen oldukça iyi hissetmenizi sağlar. Vücudunuzun çeşitli bölgelerindeki kas problemleri, gerilme, strese bağlı kasılma ve çalışma koşullarının getirdiği diğer sorunların önüne geçmek için düzenli olarak masaj yaptırmak oldukça faydalıdır. Konforlu bir masaj deneyimi için ise profesyonel spa ve masaj salonlarına özel tasarlanmış masaj masaları kullanılır. Masaj yatağı olarak da bilinen bu masalar, rahatlık ve ergonomik koşullar göz önünde bulundurularak üretilmektedir. Bu sayede masaj deneyimi daha rahatlatıcı ve sağlık sorunlarına daha etkili bir çözüm sağlar. En iyi markaların masaj masası modellerini ÇiçekSepeti’nde bulabilir, uygun fiyatlarla sipariş edebilirsiniz.

Masaj Masası Modelleriyle Profesyonel Masaj Deneyimi

Masaj masaları, farklı markalarca üretildiğinden kalite ve özellik olarak farklı seçenekler sunar. Fakat temelde iki ana gruba ayrıldığını söylemek mümkündür; sabit ve taşınabilir. Bu iki grupta yer alan modellerin özellikleri birbirinden farklıdır.

 • Profesyonel masaj ve spa salonlarında kullanılan sabit masaj masaları, yüksek dayanıklılığa sahiptir. Ayrıca düzenli masaj yaptıranlar için yaşam alanlarında kullanılabilir olan ev tipi modelleri de bulunmaktadır.
 • Boyut olarak istenilen ölçülerde bulunan masaların, ayak kısımları ve gövdeleri sağlam malzemeden üretilir. Taşıma kapasiteleri masanın boyutuna göre değişkenlik göstermektedir. Üst kaplama kısmında ise yumuşak malzemeler ve deri veya kumaş malzemeler tercih edilir. İç dolgusu sünger, silikon gibi yumuşak malzemelerden üretilmektedir.
 • Taşınabilir masaj masası ise çanta şeklinde olması nedeniyle yer sorunu oluşturmaz. Ayrıca istenilen her yere rahatlıkla götürülür. Profesyonel olarak masaj hizmeti veren ve farklı mekanlara giden kişiler tarafından tercih edilen bu modeller, pratikliği ile ön plana çıkmaktadır.
 • İyi bir masaj seansı için masaj masasının iyi olması ve doğru şekilde kurulması oldukça önemlidir. Sabit masaj yatağı modellerinde kurulum yapıldıktan sonra aynı ayar kullanılır. Fakat katlanabilen masaj masajlarında kurulum değiştiği için doğru pozisyon ayarlaması yapılmalıdır.
 • Öncelikle katlanır masanın yüksekliğini ayarlamak gerekir. Çok fazla eğilmemek adına boyunuza uygun bir pozisyon seçmeniz gerekir. Masaj masasının başlıklarının da ayarlanabilir olması, daha rahat bir masaj deneyimi için önemlidir. Böylece en uygun pozisyonları kullanarak konforlu bir masaj deneyimi sunabilirsiniz.

Masaj Masası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Masaj masası fiyatları; yatağın kalitesi, sunduğu özellikler ve sabit veya taşınabilir olmasına göre değişkenlik göstermektedir. Seçim yaparken kullanacağınız alanı, masanın sunduğu özellikleri ve diğer ekipmanlarınızla uyumu gibi kriterleri göz önünde bulundurmanız faydalı olacaktır.

 • Masaj masasının yüksekliğinin ayarlanabilir olması oldukça önemlidir. Masajı yapan kişinin boyuna göre ayarlanmayan masa; baş, boyun ve bel ağrılarının oluşmasına neden olabilir.
 • Masanın ölçüleri, farklı vücut tiplerine sahip insanların ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde olmalıdır. Boy ve taşıma kapasitesi olarak düşük kalan masalar, masaj yapma işlemeni zorlaştırır.
 • Masaj masasının yatak kısmının deri kaplama olması en sağlıklısıdır. Ayrıca su geçirmez olması, masaj başlığının ayarlanabilir olması ve yüz bölgesi için özel alan sunması gerekir.
 • Çok ağır olan masalar, taşıma ve yer değiştirme durumlarında sorun çıkardığı için pratik ve daha hafif modelleri tercih etmeniz yararınıza olacaktır.
 • Kaliteli malzemeden üretilmiş masalar, uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanım sunar. Masaj yatağının değiştirilebilir özellikte olması iskeleti sağlam olan masanın yatak kısmını değiştirerek kullanıma devam etmenizi sağlar. Bu nedenle yatak kısmı çıkan ve kolay temizlenen modelleri tercih etmelisiniz.
 • Masaj masasının yatak kısmının antialerjik ve antibakteriyel olması oldukça önemlidir. Masaj yapılan kişinin alerjik reaksiyon göstermemesi adına doğal malzemelerden üretilmiş modelleri tercih etmek gerekir.

Voit, GoodCare, Maxi, Egekırkan gibi markaların en iyi masaj masası modellerini ÇiçekSepeti’nde bulabilirsiniz. Uygun fiyatlarla sipariş oluşturmak için mobil uygulama veya web sayfasını ziyaret edin, fırsatları kaçırmayın!