Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Medikal Sarf Malzemeleri

Sağlıklı bir yaşam için hayatınızı düzene sokmak, dikkatli olmak, doğru beslenme gibi bir çok adıma dikkat etmek gerekir. Fakat bazen her şeye dikkat etseniz dahi sağlık problemleri ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Sağlık alanında olan tüm gelişmeler işte bu yaşanılan problemlerin daha kolay atlatılmasına yardımcı olmak amacıyla geliştirilir. Medikal sarf malzemeleri ise zor durumların çözülmesine ya da önlenmesine yardımcı olan ürünlerden oluşur. Sağlık tıbbi cihazları, steril eldiven, steril maske ve laboratuvar malzemeleri konusunda ihtiyacınız olan tüm ürünleri ÇiçekSepeti’nde bulabilir, uygun fiyatlarla hemen sipariş edebilirsiniz.

Sağlıklı Bir Yaşam İçin Destek Olan Medikal Ürünler

Medikal ürün; dış desteğe ihtiyaç duyan ve bazı ihtiyaçlarını gerçekleştirmede zorluk yaşayan kişilere destek olmak amacıyla üretilen sağlık malzemelerine verilen isimdir. Fakat günümüzde sadece hasta olan kişilere destek olmak amaçlı değil, sağlığı korumak ve önlem almak için ihtiyaç duyulan ürünleri de kapsar. Bu nedenle oldukça geniş bir alanda sunulan medikal ürünler her türlü sağlık ihtiyacına cevap verecek şekilde dizayn edilir.

 • Medikal malzeme denildiğinde akla ilk gelen ürünler; dik duruş korsesi, şekillendirici, medikal boyunluk, medikal bileklik, dizlik gibi ürünlerdir. Bu ürünler bedende yer alan fiziki sorunların giderilmesi veya önlenmesi için kullanılır. Örneğin korse kullanmak, sırt ve karın bölgesindeki sorunların giderilmesine yardımcı olur. Duruş bozukluğu olan kişilerde bu sorunun çözülmesi için manyetik dış korseler üretilmiştir. Bu korseler belde ve omurgadaki önemli noktaları rahatlatarak duruş bozukluğunun giderilmesine yardımcı olur.
 • Boyun fıtığı ve boyun bölgesi sorunları olanlar için üretilen boyunluklar, kulunçlardaki ağrılar için de kullanılabilir. Boyunlukları kazı veya boyunda kas sıkışması gibi problemler sonrasında doktor tavsiyesi ile kullanabilirsiniz.
 • Parmaklar ve bilekler küçük kazalara oldukça meyilli bölgelerdir. Bu bölgelerde yaşanan burkulma, incinme ve diğer tüm rahatsızlıklar için bileklikleri kullanabilirsiniz.
 • Bedeni rahatlatmak için kullanılan masaj aletleri, bacaklardaki sorunlar için varis çorapları, ortopedik terlikler, steteskop, steril kulak tıkacı, iğne, katlanır sandalye ve destek değneği gibi ürünler yine medikal malzemeler arasında yer alır.
 • Steril eldiven ve steril maske modelleri ise önlem almak adına oldukça önemli yardımcılardır. Hastane gibi bakterilerin çok bulunduğu alanlarda eldiven ve maske takarak olası hastalıklar kapmanın önüne geçebilirsiniz. Maske ve eldivenler ayrıca gıda gibi hijyenin önemli olduğu alanlarda sıkça tercih edilir.
 • Laboratuvar malzemeleri de medikal sarf malzemeleri arasında yer alır. Her türlü test ve araştırma için gerekli olan kap, cam tüp, filtre gibi ürünlerin sunulduğu bu alanda ürünler oldukça kullanışlıdır.

Günlük Hayatta Yardımcı Olan Medikal Ürünler

Medikal ürünlerin birçoğu oluşan bir sorunu çözmek için üretilmiş gibi görünse de kontrol amaçlı da kullanılır. Bu ürünler rahatsızlıkların önüne geçmek, takip etmek ve son durum hakkında sizi bilgilendirmek için oldukça başarılıdır.

 • Steril maske modelleri, günlük hayat içerisinde hava yoluyla bulaşabilen her türlü mikrop ve bakteriye karşı sizi korur. Üzerinde yer alan katmanlar sayesinde bakterilerin ağız ve buruna girmesini engellerken rahat nefes almanız için özel olarak tasarlanır.
 • Steril eldivenler, hijyenik olmayan ortamlar ve oldukça hijyenik olan alanlarda kullanılır. Elinizin bu ortamlarda temas ettiği yerleri ve elinizi koruyarak rahatça işlerinizi yapmanızı sağlar. Bu ürünler hastane, gıda tesisleri, evler, ofisler gibi alanlarda rahatlıkla kullanılabilir.
 • Tansiyon aleti, buhar makinesi, ilaçlama makinesi, nebulizatör, şeker ölçüm cihazı gibi ürünlerde yine medikal sarf malzemeleri arasında yer alır.
 • Diyabet rahatsızlığı bulunan kişiler için oldukça önemli olan şeker ölçüm cihazları, farklı markalarca üretilir. Yaşlılar başta olmak üzere herkesin kolaylıkla kullanabilmesi için tasarlanan bu cihazlar, ekranları üzerinden ölçüm bilgilerini sunar. Hatta son yaptığınız ölçümleri karşılaştırarak durumunuz hakkında bilgi verir.
 • Tansiyon cihazları ise kullanımı oldukça kolay olan ürünlerdir. Gelişen teknoloji sayesinde düzenli nabız ve hipertansiyon algılamalarını anlık olarak saniyeler içerisinde gerçekleştirir. Kolay taşınması ve boyut olarak küçük olmaları istenilen her yere rahatlıkla götürmenizi sağlar.

Sağlık sorunlarının çözümü, takibi ve önlenmesi için ihtiyacınız olan tüm medikal sarf malzemelerini ÇiçekSepeti’nde bulabilir, hızlı gönderim avantajıyla hemen sipariş edebilirsiniz.

İlişkili Kategoriler:

» Yara Bandı, Yara Örtüsü

» Sargı Bezi, Gazlı Bez, Flaster

» Göz Kapama Bandı

» Galoş

» Enjektör

» Antiseptik