Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Çiçeksepeti Logo
Çiçeksepeti Logo
Filtrele
Sırala

Mepps

Farklı boyutlarda ve renklerde üretilen sahte balık yemine kaşık mepps denir. Mepps, olta balıkçılığında değişik balık türleri için yem olarak kullanıma uygundur. İlk olarak ABD’de üretilmeye başlamıştır. İnsanların el gücüyle işledikleri bu sahte yemler zamanla popülerliğini korumayı sürdürmüştür.

Balık Türlerine Özgü Mepps Modelleri

Mepps üzerindeki dayanıklı bıçaklar, suyun altında titreyerek balığın dikkatini çekmeye başlar. Aynı zamanda Mepps’in üzerinde uygulanan farklı renk ve desenler de balığın oltaya daha çabuk gelmesini sağlar. Suyun altında yanıp sönen Mepps, balığın oltaya takılmasını kolaylaştırıcı etkiye sahiptir.

Denizdeki canlılık oldukça fazla olduğu düşünülürse onları avlamak için gerekli olan ekipmanlarında çeşitli olması gerekir. Bu doğrultuda her bir balık türüne özgü olarak boyutlandırılmış değişik ebatlarda Mepps çeşitleri vardır. Modern veya klasik balıkçılıkta da kullanıma uygun olan Aglia Mepps çeşitleri; göz alıcı, gerçekçi ve son derece cezbedici kokulara sahiptir.

Mepps’i kullanacağınız alan için uygunluğunu kontrol ederseniz çok daha verimli bir avlanma gerçekleştirebilirsiniz. Siz de birbirinden farklı boyutlarda üretilmiş pek çok farklı Mepps türüne uygun fiyatlardan sahip olabilirsiniz. Deniz avı günlerinize eşlik etmesini istediğiniz Mepps türlerinden satın alarak keyifli bir alışveriş deneyimi gerçekleştirebilirsiniz.

Mepps Çeşitleri

Balık tutarken birçok farklı sahte yem çeşidine ihtiyaç vardır. Renk ve boyut olarak balık şeklini andıran yemler, birbirine yakın görünümdedir. Bununla beraber avlanmak istenen balıkların sahte yeme gelmediği durumlar da olur. Mepps, avlamak istediğiniz balıkların hayatta kalma güdülerini harekete geçirerek istenen yöne doğru gelmelerini sağlar. Mepps üzerindeki bıçaklardan kaynaklanan ışıklar ve ortaya çıkardığı titreşim avlanmak istenen balıkların dikkatini çeker. Avına odaklanan balık da hücum moduna geçerek kolayca oltaya gelir.

Balık türlerine göre çeşitlendirilmiş Mepps çeşitleri sayesinde kolay bir şekilde avlanmanız mümkündür. Mepps çeşitleri; metalik renklerdedir ve balıkların dikkatini çekmek amacıyla üretilir. Benzerlerine oranla çok daha dayanıklı bir yemleme türü olan Mepps, dünya çapında çokça talep gören çeşitler arasında yer alır. 4000’in üzerinde çeşide sahip olan Mepps’ler, balık türlerine özgü olarak renk ve desen alternatifleri sunar. Albastar Mepps çeşitlerinin kullanımı da oldukça kolaydır.

Mevsimine göre de su ısısına göre çeşitlendirilen Mepps türleri, en dipte veya yüzeye yakın olarak kullanıma uygundur. Görünüm ve boyut bakımından çeşitlilik gösteren Mepps fiyatları da markaya ve donanımlarına göre farklılıklar gösterir. Siz de ÇiçekSepeti üzerinden en ucuz Mepps çeşitlerine anında sahip olabilirsiniz. Çeşitleri, özellikleri ve fiyatları karşılaştırarak sizin için en iyi Mepps çeşitlerini kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Mepps Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Mepps seçiminde bulunmadan önce hedefinize uygun olan ürüne odaklanabilirsiniz. Kullandığınız oltanın makara sarma ve geri alma mekanizması sayesinde işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Mepps genellikle tatlı su balıkçılığında kullanılan bir yem türüdür. Satın almayı düşündüğünüz Mepps’in kaliteli ve dayanıklı olmasına özen gösterebilirsiniz. Bu sayede avlanma sırasında oluşabilecek riskleri azaltabilirsiniz.

Balık avından maksimum verim almak için olta seçimini doğru yapmanız gerekir. Balık türlerine özgü olan ve sağlam malzemelerden elde edilen Mepps çeşitleri sayesinde keyifli bir şekilde avlanabilirsiniz. Küçük balıklar için küçük Mepps, büyük balıklar için de büyük Mepps kullanmalısınız. Mepps’i denize attığınızda kolaylıkla geri çekmek için ağırlığına dikkat etmeniz gerekir. Mepps kullanımında en verimli zaman suyun soğuk olduğu zamanlardır. Bu dönemlerde balıklar ısınmak için yüzeye çıkar ve avlanma dönemi için oldukça verimlidir.

Pek çok farklı model arasından bu gibi kriterleri göz önünde bulundurarak balık avı dönemlerinden maksimum verim almanız kolay olur. Bununla birlikte Mepps kaşık fiyatı ve indirimleri karşılaştırarak en ucuz Mepps çeşitlerine de rahatlıkla sahip olabilirsiniz. Siz de ÇiçekSepeti üzerinden ihtiyacınızı karşılayan Mepps çeşitlerini anında satın alabilirsiniz.