İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Meyve ve Sebze Soyucu, Oyacak

Yemek yaparken mutfakta kullanılan çok çeşitli ürünler vardır. Bu ürünler yemek yapmanıza yardımcı olur, yemek yaparken işinizi kolaylaştırır. İşlevsel ve şık olan bu ürünler arasında en sık kullanılanlar arasında meyve ve sebze soyucu, oyacak modelleri de vardır. Bu ürünleri kullanarak yemek yapmak çok daha kolay, pratik ve keyiflidir. Soyacak ve oyacaklar aslında mutfakta çok gerekli olan ürünlerin başında gelir. Meyve ve sebze oyucu, oyacaklar; normal bir bıçak ile yapacağınız işi çok daha kısa zamanda, çok daha kolay bir şekilde yapmanızı sağlar. Diğer bıçaklara göre çok daha pratik bir şekilde soyma ve oyma işlemini yapan bu bıçaklar aynı zamanda şekilli olarak kesme işlemi yaptığı için de gösterişli sunumlar hazırlanmasını sağlar. Meyve ve sebzeleri kolayca soymak, oymak ve şekillendirmek için her türlü meyve ve sebze soyucu, oyacak modellerini ÇiçekSepeti’nde bulabilirsiniz!

Meyve ve Sebze Soyacağı Çeşitleri

Hem kabuk soymak için hem de sebze ve meyveleri şekillendirmek için kullanılan soyacaklar; kabuk ile sebzenin etki kısmını birbirinden ayırır. Bu tarz ürünler sayesinde sebzeleri jülyen doğrayabilir, rendeleyebilir, tırtıklı soyabilir veya oyabilirsiniz. Meyve sebze soyacakları ve oyacakları çeşitli seçeneklere sahiptir.

 • Klasik sebze ve meyve soyacakları genelde hareketli bir bıçak kısmıyla sivri bir uca sahiptir.
 • Oynar başlık, sebzelerin içinin soyulmasını ve biber gibi bazı sebzelerin çekirdeklerinin çıkarılmasını sağlar.
 • Bıçağın şekline göre sebzeleri tırtıklı veya düz şekilde soyabilir, dilimleyebilirsiniz. 
 • Jülyen bıçak modelleri sayesinde sebze ve meyveleri kolayca spiral şekle getirebilirsiniz.
 • Sarımsak soyacağı, limon soyacağı, domates ve kivi soyacağı gibi ürünler sayesinde sebze ve meyveleri kabuklarından kolayca ayırabilirsiniz. 
 • Özel olarak tasarlanmış elma oyacağı, patlıcan ve kabak oyacağı sayesinde sebze ve meyvelerin içini oyabilir, onlara şekilde verebilirsiniz.
 • Bazı soyacak ve oyacak modellerinde hazneler de bulunur. Bu hazneler sayesinde soyulan kabuklar makinede birikir.

Plastik saplı, metal veya ahşap saplı çok çeşitli soyacak ve oyacak modelleri vardır. Farklı sertliklere sahip olan sebze ve meyveler için uygun tarzdaki ürünleri tercih edebilirsiniz. Sebzelerin içlerini boşaltmanıza yardımcı olan oyacak modelleri sayesinde yemekleri pratik bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Mutfağınıza uyum sağlayacak renkli tasarımları tercih ederek mutfakta şıklık oluşturabilirsiniz. Ayrıca set olarak satılan ürünler sayesinde de mutfakta harikalar yaratabilirsiniz!

Soyucu ve oyacak modelleri aynı zamanda çok sayıda aksesuar ile birlikte satılabilir. Aynı ürünün başlığını değiştirerek oyma işlemini, farklı bir başlık ile doğrama işlemini kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Çok fonksiyonlu ürünler sayesinde birden fazla işlemi tek bir ürün ile kolayca yapabilirsiniz!

Meyve ve Sebze Oyucu, Soyacak Nasıl Seçilir, Nasıl Kullanılır

Meyve ve sebze oyacakları mutfakta çok çeşitli işlemleri yapmanızı sağlar. Bu tarz ürünleri seçerken ve kullanırken bazı şeylere dikkat etmeniz gerekir.

 • İlk olarak bıçağın işlevine karar vermeniz gerekir. Nasıl bir doğrama şekli istiyorsanız ona uygun şekilde bir bıçak veya soyacak modeli seçebilirsiniz.
 • Daha sonra ürünü set olarak mı yoksa tekli olarak mı tercih edeceğinize karar vermeniz gerekir. 
 • Farklı sertlikteki meyve ve sebzeler için farklı soyacak&oyacak modelleri bulunur. Ürünü sıklıkla hangi meyvede ya da sebzede kullanacaksanız ona uygun bir ürün seçebilirsiniz. 
 • Bıçağın işlevine, hangi sebze ya da meyvede kullanacağınıza karar verdikten sonra çeşitli ürünler arasından zevkinize göre seçim yapabilirsiniz.

Keskin bir yapısı olan soyacak ve oyacak modellerini kullanırken de dikkatli olmanız gerekir. Bu yüzden sebze ve meyveleri soyarken veya onların içini oyarken kuru olmasına dikkat etmeniz gerekir. Böylece sebze ya da meyve elinizden kaymaz ve risk oluşturmaz.

Zwilling, Primanova, Victorinox, Cosiness gibi alanında öncü markaların çeşitli ürünlerini ÇiçekSepeti’nde bulabilirsiniz. uygun fiyatlı meyve sebze soyacak ve oyacak modellerini inceleyip kolayca satın alabilirsiniz!

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.