Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Meyve Sıkacakları

Küçük mutfak aletleri, pratik kullanım fonksiyonları ile size zaman kazandırır. En sık tercih edilen ürünler arasında yer alan meyve sıkacağı, kolay kullanım işlevleriyle lezzetli ve sağlıklı içecekler hazırlamanıza yardımcı olur. Ayrıca, güçlü bağışıklık sistemi için gereken vitamin ve mineral değerlerini düzenli olarak almanızı sağlar. Meyve sıkacağı çeşitleri ile hem kendiniz hem de sevdikleriniz için vitamin değeri yüksek ve sağlıklı içecekler hazırlayabilirsiniz. Birbirinden farklı fonksiyonlara sahip olan birçok meyve sıkacakları Çiçeksepeti'nde sizleri bekliyor.

Pratik Narenciye Meyve Sıkacağı Modelleri

Portakal, mandalina, limon ve greyfurt gibi meyveler için özel olan narenciye meyve sıkacağı hem elektrikli hem de manuel seçenekler sunar. Elektriksiz çalışan manuel meyve sıkacakları, günün herhangi bir saatinde bir porsiyon içecek hazırlamanıza yardımcı olur. Sıkma aparatı bulunan ürünler, süzgeci ile çekirdeği içeceğinizden ayırır. Masaüstü manuel narenciye sıkacağı ise alternatiflerinden farklı olarak meyveyi preslemek için çekmeniz gereken bir kolla çalışır. Tek seferde yüksek basınç uygulayarak meyvenin suyunun tamamen çıkmasını sağlar.

Elektrikli narenciye sıkacakları, alternatiflerinden farklı olarak işlevini sizin yerinize tamamlar. Zaman ve emekten tasarruf etmenize katkı sunar. Maksimum güç için motor gücüyle çalışan sıkma aparatı hızla dönerek meyvenizden geriye sadece posa ve kabuk kalmasını sağlar. Kullanımı, son derece kolay ve hızlıdır. Narenciye sıkacağı çeşitlerinden birini kullanarak kahvaltılarınız için C vitamini deposu olan portakal suyunu hızlıca hazırlayabilirsiniz.

Lezzetli İçecekler İçin Meyve Sıkacağı

Katı meyve sıkacağı çeşitleri, yiyecek haznesinden eklediğiniz meyve ve sebzeleri parçalayarak keskin bir elekten geçirir. Meyvenin suyunu ve posasını tamamen ayırır. Ürünlerin ön kısmında meyvenin suyunun aktığı bir musluk yer alır. Birçok meyve sıkacağı, geniş yiyecek haznesiyle çalışır. Geniş hazne, meyve ve sebzelerinizi küçültmeden makineye aktarmanıza yardımcı olur. Ürünlerin her biri kaydırmaz tabanıyla kolaylık sağlar. Bu sayede makine, devrilmeye karşı direnç gösterir. Dik yapıları sayesinde meyve sıkacağı çeşitlerinin tamamı tezgâhınızın üzerinde çok az yer kaplar. Ürünün içine meyve ve sebzenin yanı sıra yeşil yapraklı bitkileri de aktarabilirsiniz. Meyve sıkacağı, suyundan ayrılan posayı, posa haznesinin içine biriktirir. Meyve sularınızdan artan posa hem sindirim sistemi için oldukça sağlıklıdır hem de meyvenin vitamin ve minerallerinden bir kısmını taşır. Ayrıca, meyvenin özünden gelen lezzeti korur. Meyve suyunu hazırladıktan sonra kalan posayı çorba, sos, kek ve kurabiyelerinizde kullanabilirsiniz. Meyve sıkacağı fiyatları, elektronik özelliklerine ve fonksiyonlarına göre farklılık gösterir.

Meyve Sıkacağı Kullanmanın Avantajları

Meyve suyu, meyvenin vitamin ve minerallerinin hemen hemen tamamını taşır. Sıvı halde olduğu için vücudunuz tarafından kolayca emilir ve sindirim sisteminizin dinlenmesini sağlar. Meyve sıkacağını düzenli kullanarak öğünlerinize eşlik edecek sağlıklı içecekleri hızlı şekilde hazırlayabilirsiniz. Ayrıca, paketlenmiş meyve suyu yerine tatlandırıcı içermeyen ve besin değerlerini koruyan lezzetli içecekler elde edebilirsiniz.

  • Farklı meyveleri ve sebzeleri bir arada sıkarak damak tadınıza özel yeni içecekler elde edebilirsiniz.
  • Çeşitli sebzeleri kullanarak kendiniz için detoks suları hazırlayabilirsiniz.
  • Taze sıkılmış meyve suyu, hızlı emilim özelliği ile enerjinizi anında artırarak günü daha verimli geçirmenize yardımcı olur.
  • Taze meyve ve sebzelerin suyuyla ana yemekleriniz için lezzetli soslar oluşturabilirsiniz.

Meyve sıkacağı, kolay temizlenebilir özelliğiyle de size zaman kazandırır. Ürünlerin tüm aparatları yerinden çıkarılabilir. Çoğu ürünün elektrik teması olmayan aparatı, bulaşık makinesinde yıkanmaya uygun özelliğiyle kolaylık sağlar. Sizler de taze sıkılmış meyve suyunun faydalarından yararlanmak isterseniz, en iyi meyve sıkacağı modellerini Çiçeksepeti’nde bulabilirsiniz.