İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Mini Kaktüs

Doğal ve samimi hediyeler ile sevdiklerinizi mutlu etmek istemez misiniz? Mini kaktüs çeşitleri ile sevdiklerinizi mutlu ederken bir bitkinin yaşamasına katkı sağlayabilirsiniz. Mini kaktüsler son dönemde çiçekleri seven kişilerin favorileri arasında. Çeşitlerinin yanında tasarımlarının da ilgi çekici olması kaktüslerin her zamankinden daha fazla beğenilmesini sağlıyor. Saksısından yerleşimine, renginden çiçeğine kadar çok fazla etken kaktüslerin talep görmesinde etkili oluyor. Aynı zamanda kaktüslerin bakım ve sulama süreçlerinde aşırı ilgi gerektirmemesi hediye olarak düşünülmesinde de önemli bir etken. Sadece hediye değil, çiçeklerin eşsiz güzelliğinden hoşlanan herkes için mini kaktüs ev dekorasyonunun bir parçası haline geliyor. ÇiçekSepeti ile sizin de evinizin bir köşesi bu minik çiçekler ile güzelleşebilir.

Ev Dekorasyonunun En Önemli Parçası: Mini Kaktüs

Kaktüs bitkisi evlerde ya da iş yerlerinde kolayca bakılabiliyor. Bu bitkiler uygun ortam ve şartlar sağlandığında uzun yıllar boyunca bozulmadan kalabilir. Son dönemde geliştirilen tasarımları sayesinde ise ev ve iş yerinin dekorasyonuna güzel bir hava katması da mümkün. Çok fazla yer kaplamaması, bakımının oldukça basit olması gibi noktalar sayesinde kullanıcılarını yormuyor. Halk arasında genellikle kaktüs ve sukulent olarak iki gruba ayrılmış olarak tanınıyor. Sukulentler kaktüslerden dikensiz olması sayesinde ayırt edilebiliyor. Ancak biyolojik olarak kaktüsler çok daha fazla gruba ayrılıyor. Bu kaktüs çeşitlerinin her birine ÇiçekSepeti ile sahip olabilirsiniz.

Kaktüslerin küre şeklinde olan ve en sık rastlanan kaktüs türü Parodia Magnifica. Üst kısmından alt kısmına doğru uzanan sıra dikenler, dünya üzerindeki meridyenleri andıran bir görüntüye sahip. Genellikle küçük boyutlu olan ve sarı çiçek açan bu kaktüs çeşidi bazı zamanlarda 30 santimetreye kadar büyüyebiliyor. Eğlenceli bir görüntüsü olan kaktüs çeşitlerinden bir diğeri de Ferocactus glaucescens cinsi kaktüsler. Görüntüleri nedeniyle ortama hareketli ve canlı bir hava katabilen bu bitkiler herkesin favorisi olmaya aday. Kaktüs gövdesi itibarıyla mavi renge sahipken, dikenleri altın sarısı rengiyle göz kamaştırıyor. Bakımının doğru yapılması ile bazı aylarda sarı renkte çiçek açabiliyor. Bazı şartlarda 60 santimetreye kadar büyüyebilen bu kaktüs çeşitlerinin dışında 150 santimetreye kadar büyüyebilen ve farklı renklerde çiçek açan kaktüs çeşitleri de bulunuyor. İhtiyaca ve beğeniye uygun kaktüs çeşitleri ÇiçekSepeti aracılığıyla sizin olabilir.

Hediye Vermenin En Güzel Hali

Mini kaktüs çeşitleri, bitkileri seven kişilere verilmesi en uygun hediyelikler arasında yer alıyor. Şekli, dokusu, rengi, saksısı gibi değişiklikler ile herkes için güzel seçenekler arasında. Ev bitkileri arasında en fazla çeşide sahip ve ayrıca bakımı oldukça basit olan bu bitkiler açtıkları birbirinden güzel çiçeklerin de eklenmesiyle rakipsiz birer ürün oluyor. Ofiste ya da evde yetiştirmenin oldukça kolay olması sevdiklerinizin iş yeri için de alabileceğiniz çiçek çeşitlerinden biri olmasını sağlıyor. İş ya da mezuniyet için tebrik hediyeleri, iş yaşamındaki yıl dönümleri, yeni ev sahibi olanlar için ev hediyesi gibi farklı durumlarda tercih edilebilir. Hediye olarak alınacak kişinin kişisel zevkleri ve beğenilerini de göz önünde bulundurarak seçim yapmak en doğru seçim olur. Mini kaktüs çeşitlerinin farklı şekillerinin yanında rengârenk açan çiçekleri de dikkat çeken kısımları içinde yer alır. Seçim yaparken şekillerin dışında çiçeklerin rengi de göz önünde bulundurulabilir. İstenirse farklı renk ve şekillerde kaktüsler seçilerek kendi aranjmanınızı oluşturabilirsiniz. Aranjman yapılırken de seçenekler oldukça fazladır. Tüm bu seçenekler ve daha fazlası ÇiçekSepeti’nde sizi bekliyor. Kendinize veya sevdiklerinize hediye almak için kaktüs çeşitlerinden tercih etmek istediğinizde ÇiçekSepeti’ni ziyaret edebilir istediğinizi anında alabilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.