İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Model Araçlar

İş yaşantınızın stresinden biraz olsun kurtulmak için hobi ürünleri ile zaman geçiriyorsanız, model araçları da mutlaka dikkate almalısınız. Kendi içinde birçok segmente ayrılan ve evinizdeki ya da iş yerinizdeki sergi alanlarınızı zenginleştirecek model araçları ÇiçekSepeti’ne özel imkânlarla satın alabilirsiniz. Arzu ederseniz, özellikle diecast yapısındaki model araçları kişiselleştirebileceğiniz yardımcı aksesuarları da ÇiçekSepeti’nden edinebilirsiniz.

Metal Formdaki Model Araçlarla Koleksiyonunuza Farklılık Katın

Onlarca yıllık bir geçmişe sahip olan ve genel itibarıyla metal döküm maketleri temsil eden diecast araçlar, aldığınız andan itibaren sergiye hazır durumda olur. Maket gibi birçok parçadan oluşmayan ve birleştirme esnasında sorunlarla karşılaşmayacağınız diecast araçlar, farklı ölçeklerde üretilir. Türkiye’deki hobi tutkunlarının sıklıkla tercih ettikleri 1:87 ölçekli araçlar, sergi için uygun olmakla birlikte hareketli parçaları da içerebilir. Örneğin bir otomobil aldığınızda; kapıları, bagajı ve ön kaputu açılmakla birlikte direksiyonunu çevirdiğinizde aracın tekerlekleri de sağa sola hareket edebilir.

Gerek tasarım gerekse mekanik aksam noktasında ayrıntılı olan model araçlar, detay seviyesi arttıkça daha farklı fiyat aralıklarına doğru geçiş yapmakta. Hatta içerdiği boya ve cilalarda, gerçek otomobil ekipmanı kullanılan kimi model araçlar, daha değerli olabiliyor. Binek araçlar, kamyonetler, TIR’lar, otobüsler, motosikletler, kara taşıtı formundaki model araçlardan bazılarını temsil ederken yolcu ve savaş uçakları ise yine metal yapıdaki model araçlar arasında yer almakta. ÇiçekSepeti üzerinden satın alacağınız diecast model araçlara, haricen edinebileceğiniz boyalarla farklı renklerde detaylar kazandırabilir, model macunları kullanarak aracın gövdesinde özelleştirmeler yapabilir, kimi modellerdeki mikro hataları giderebilirsiniz.

Hayranlıkla Baktığınız Araçlar Mini Garajınızda

Devasa boyutlardaki iş makinelerinin çalışmalarını merakla karışık bir hayranlıkla izliyor, böylesi araçların küçük ölçekli versiyonlarının evinizde ya da iş yerinizde olmasını istiyorsanız; 1:32, 1:50 ve 1:87 ölçekli metal iş makineleri sizleri bekliyor. Mümkün olan en ayrıntılı şekilde tasarlanan, aynı zamanda araçların hidrolik mekanizmalarının da aynen korunduğu model araçlar, hareketli aksamlar bulundurmakta. Dünyanın önde gelen iş makinesi üreticilerine ait araçların küçük ölçekli sürümleri, koleksiyonerlerin de ilgisini çekebilir.

İş makinelerinin yanı sıra; tarım araçları, beton mikserleri, kule ve vinçler, itfaiyeler de model araçlar kapsamında yer alıyor. Her birinin farklı ölçekleri bulunurken küçük ölçekli ürünler tek başına sergilenme haricinde de değerlendirilebilir. Bu noktada diğer model araçlar ve diorama aksesuarları devreye girmekte.

Model Araçlar ile Kendi Diorama Serginizi Kendiniz Oluşturun

Yüksek detay kalitesine sahip döküm modeller, otomobil ve iş/tarım araçlarıyla sınırlı kalmıyor. Tren setleri, vagonlar, lokomotifler ve tren meraklılarının diorama süreçlerinde değerlendirebilecekleri özel yapılar da mevcut. Diorama ölçeği olarak da adlandırılan 1:87 ölçekli model arabalar, iş makineleri ve diğer model araçlar, kişisel diorama sergilerinde görev alabilmekte. Şayet sahip olduğunuz modellerle daha ayrıntılı çalışmalar yapmayı hedefliyorsanız, ÇiçekSepeti’nden; mini bitki ve bahçe malzemeleri, su ve çamur dokuları, küçük boyutlu ağaçlar, yol kaplamaları ve hazır çim dokularını alabilirsiniz. Bunlarla birlikte; mimari insan figürleri, iç mekân malzemeleri, levhalar, ahşap aksesuarlar, plastik profiller ve daha nicesini, kolaylıkla edinebilirsiniz.

Deniz taşıtlarına merakınız varsa ahşap, plastik ya da metalden imal edilen birbirinden ilgi çekici deniz taşıtı model araçlarına yönelebilirsiniz. Tekli ya da grup hâlinde sergi için uygun olan ürünler, ölçeklerine ve sundukları ayrıntıya göre farklı fiyat aralıklarında bulunabiliyor.

Model araçlara ilgi duyuyor, zaman içerisinde kendi serginizi oluşturabilecek kadar çok çeşit araç almayı arzu ediyorsanız, ÇiçekSepeti'ndeki tüm ürünleri inceleyebilir, satın alma işlemini, ÇiçekSepeti üzerinden tamamlayabilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.