Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala
BURADAN
BAŞLAYIN

Mor Orkide

Çiçekler, en eski zamanlardan beri hislerimizi karşımızdakilere aktarmak, insanlara olan bağlılığımızı göstermek ve onlara anlamlı hediyeler vermek için en estetik seçeneklerin başında gelir. Çoğumuz, bu eski zamanın izlerini üzerinde taşıyan zarif çiçekleri, sevdiklerimize özel günlerde hediye etmeyi tercih ederiz.

Mor orkideler, cesurluğu ve soyluluğu yansıtan canlı rengiyle, en tutkulu hislerinizi karşınızdakine aktarmak için uzun yıllardır bize birer arkadaş. Zarafet ve naifliğin imgesi haline gelen orkideler, diğer tüm bitki familyaları arasında yıllar geçse de tahtını korumayı başarır. Sevdiklerinizin hayatını morun rahatlatıcı asilliğiyle doldurmanız için mor orkideler her zaman ideal seçenekler olarak karşımıza çıkar. 

Her çiçeğin kendine özgü bir anlama sahip olduğu herkesçe bilinir. Göz alıcı mor rengi ve zarafet dolu inceliğiyle en derin hislerinizi kendi doğallığıyla karşınızdakine yansıtan mor orkideler zamansız bir asalete sahiptir. Üstelik mor orkideler yüzyıllardır aşkın en soylu simgesine dönüşmüş. 

Mor Orkide Neyi İfade Eder?

Mor orkide; tarih boyunca sevgiyi ifade etmede, aşkınızı itiraf ederken, geçmiş olsun dileklerinizde ve tebriklerinizle birlikte iyi dileklerinizi iletmek için sıklıkla kullanılmıştır. Zamanla, orkideler mor rengin koyu keskinliğiyle birleştiğinde içinizdeki tutku dolu duygu ve hisleri ifade etmenin en şık yollarından birine dönüşmüştür. Bu şıklık, tarih boyunca asillerin, soyluların rengi olarak kullanılan morun asaletiyle; orkidenin zarafetinin nadir bulunan birleşmesinin meydana getirdiği saf güzellikten kaynaklanır.

Mor orkide tercih edilmesinin bir diğer sebebiyse duygularınızı aktarmanızı sağlarken karşınızdakine de kendini özel hissettirecek olmasıdır. Kendinizi sevdiklerinize mor orkideyi hediye ederken hayal edin. Onlara verdiğiniz bu nadir bulunan çiçeğin, sevdikleriniz üzerinde uyandırdığı değerli hissetme arzusunu karşıladığını hissedeceksiniz.

Mor Orkideler Hassas Dokunuşları Severler

Bir sevdiğinize çiçek armağan etmek yalnızca çiçeğin alınmasıyla tamamlanan bir değildir. Güneş ışığını seven orkideler, bilinenin aksine güneş ışığına doğrudan maruz kalmamalıdır. Doğrudan gün ışığına maruz kalmaları onların yapraklarının solmasına neden olabilir.

Orkidelerin kıymetli olmasının bir diğer nedeniyse yılda yalnızca bir iki kez çiçek açmalarıdır. Normal bir orkide yılda iki defa çiçek açarken, bunu iyi bir bakımla üç veya dört sefere çıkarmak da mümkündür. Özel ilgi görmeyi seven çiçeklerden olan orkidelere, aynı bir bebeği büyütürken olduğu gibi hassas ve narin davranılmalıdır. Düzenli ilgi sonucunda sağlıklı bir şekilde açtıkları ve ömürlerini sürdürdükleri görülebilir.

Sonsuz sevginizin timsali, çiçeğinizin ömrünün uzunluğuyla bağdaştırılabileceğinden, çiçeği hediye ettiğiniz sevdiğinizi, çiçek bakımı konusunda bilgilendirmeniz hassas mor orkidelerin uzun ömürlü olması açısından oldukça önemli görülür. Kıymetli mor orkidelerinize doğru dokunuşu nasıl yapacağınızı düşünüyorsanız bunun için ÇiçekSepeti'nin ilgili sayfasına göz atmanız sizin için faydalı olacaktır.

Narin Orkideleriniz İçin En Hassas Adres ÇiçekSepeti

Sevdikleriniz için doğru çiçeği bulmak, incelikle yaklaşılması gereken bir iştir. Kendilerine özgü anlamlara sahip bu çiçekler, mesajınızı karşınızdakine iletmenin en sade yoludur. Kendiniz veya sevdikleriniz için en doğru seçimi yapmakta zorlandığınızda, ÇiçekSepeti’nin size yardımcı olmasına izin verin! Kendi yaşamınızı ya da sevdiklerinizin gününü güzelleştirmek amacıyla seçtiğiniz, güzel duygularınızı ifade eden bu asil hediyeyi, ÇiçekSepeti, sizin yerinize sahiplerine ulaştırarak uzakta bile olsanız onların yüzlerini güldürmeyi başarsın. Hediyeniz aynı gün içerisinde, teslimat ücreti olmadan sevdiklerinize güvenle ulaşsın. Eğer siz de sevdiklerinize onlara olan sevginizin inceliğini göstermenin en iyi yolunun asilliğin lüks simgesi mor orkideler olduğunu düşünüyorsanız şimdi ÇiçekSepeti’nden gönül rahatlığıyla size uygun tasarımı sipariş edebilirsiniz.

İlişkili Kategoriler: