Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Motosiklet Kornası

Motosiklet kornası, yolculuk sırasında hayat kurtarıcı olur. Motosikletlerin sürüş güvenliğine katkıda bulunan kornalar, yüksek sesleriyle diğer sürücülerin uyarılmasında etkin rol oynar. Bu sayede trafik kazalarını minimuma indirmeyi amaçlar. Motosiklet kornaları, emniyet amaçlı kullanılır. Seyir halindeyken yanınızdaki araçlara varlığınızı haber vermenizi sağlayan modeller, araç sahiplerinin temkinli davranmasını sağlar. Bu nedenle motosikletlerin kornalı olması oldukça önemlidir. Üstelik kornalar acil durumlarda yolu açmak amacıyla kullanılır. Bu nedenle kornaların düzgün çalışıyor olması oldukça önemlidir.

Motosiklet Kornaları ile Daha Güvenli Yolculuk

Motor kornaları, yolculukları çok daha güvenli hale getiren motosiklet aksesuarlarıdır. Emniyet kemeri kadar hayati bir öneme sahip olan ürünler hem yayaların hem de araçların uyarılmasını sağlar. Motosikletin boyutu, otobüs ve otomobillere oranlara daha küçük yapıya sahiptir. Bu durum çoğu zaman trafikte fark edilmesini zorlaştırır. Motosiklet kazalarının önüne geçmek için üretilen motosiklet kornaları, farklı dB değerlerine sahiptir. Modellerin dB değeri arttıkça sesi de artar. Daha etkili ve güçlü bir korna almak istiyorsanız ses desibeli yüksek bir korna tercih edebilirsiniz. Motor korna sesleri, yaşadığınız şehri göz önünde bulundurarak seçilmelidir. Trafiğin yoğun olduğu gürültülü bölgelerde, düşük desibele sahip kornaları duyamayabilirsiniz. Bu nedenle yaşanılan yer göz önünde bulundurularak yeterli ses düzeyine sahip kornaları tercih edebilirsiniz. Güvenliğiniz için sağa ve sola dönüşlerde mutlaka uyarıcı kornalar kullanılmalıdır. Etkin bir uyarı sistemi için özel olarak üretilen motosiklet kornalarını basit bir montaj işlemi ile kullanılabilir hale getirebilirsiniz.

Motosiklet Kornası Çeşitleri

Motosiklet korna çeşitlerinin birbirinden farklı özelliklere sahip olması, kendiniz için en iyi motosiklet kornası çeşidini bulmanızı sağlar. Farklı ebatlara ve seçeneklere sahip motosikletler için birbirinden özel motosiklet kornaları üretilir. Motosiklet korna çeşitleri şunlardır:

  • Motosiklet havalı korna çeşitleri, ağır vasıtalarda ve otobüslerde tercih edilebilir. Havalı motosiklet kornalarının en büyük avantajı trafikte rahat bir şekilde duyulmasıdır.
  • Basıncı hava içeren motosiklet kornalar da bulunur. Güçlü bir ses çıkarma mekanizmasına sahip olan basınçlı kornalar, küçük bir elektrikli araç sayesinde çalışır. Trafikte ayrıcalıklı olmak isteyen sürücüler tarafından tercih edilen bu kornalar, farklı tonlardaki sesleri tek bir seferde çıkar. Bu sayede uzak mesafeden bile kolaylıkla duyabilirsiniz.
  • Havalı kornalar da tercih edebileceğiniz ideal ve kaliteli alternatiflerden biridir. Her koşulda aynı ses performansına sahip olan bu korna çeşitleri, genellikle krom kaplama ve metal boru ile tasarlanır. Bu sayede motosikletinize nostaljik bir duruş kazandırır.
  • Motosiklet salyangoz korna çeşitleri de pek çok kişi tarafından tercih edilir. Motosikletleri trafikte görünür hale getiren salyangoz kornalar, elektrik bağlantısı ile çalışır. 3 ile 10 bar arasında hava akımına ihtiyaç duyan salyangoz kornalar, sürücülere büyük kolaylık sağlar.

Avantajlı Fiyatlara Sahip Motosiklet Kornalar Çiçeksepeti’nde

Birbirinden farklı özelliklere sahip motosiklet kornaları, özel tasarımlı ve özellikleri ile dikkat çeker. Üstelik belirlenen bütçe dostu fiyatlar, müşterileri memnun eder. Motosiklet korna fiyatları modellerin sahip olduğu seçeneklere göre değişiklik gösterir. Kornaların kullanım şekli fiyatı doğrudan etkiler. Havalı kornalar ile elektrikli kornalar arasındaki fiyat farkını gözlemleyebilirsiniz. Fiyat aralığını çalışma prensibinin yanı sıra ses düzeyi de etkiler. Düşük ses çıkaran modeller ile yüksek ses çıkaran modeller farklı fiyatlandırmalara sahip olur. Motosiklet kornalarının yapım malzemelesi, volt değeri de fiyatı belirleme de etkin rol oynar. Siz de avantajlı fiyatlarla kaliteli kornalara sahip olmak istiyorsanız Çiçeksepeti'ni inceleyebilirsiniz. Ucuz motosiklet kornası çeşitlerini hemen sepetinize ekleyebilir, birbirinden kullanışlı modellere avantajlı fiyatlarla sahip olabilirsiniz.