Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Motosiklet Koruma Demirleri

Birbirinden farklı birçok motosiklet modeli ve markası bulunsa da, herkesin başına gelebilecek aksilikler ve kazalar neredeyse aynıdır. Bir motosiklet yolculuğuna çıkarken mesafeniz kısa olsa bile, kendinizi koruma altına aldığınız gibi herhangi bir beklenmeyen kaza durumunda motosikletinizi de koruma altına almanız gerekir. Sürekli olarak üzerinde durabilecek, tüm gerekli ve pahalı aksamlarını koruma altına alan ve maksimum derecede koruma sağlayabilen motosiklet koruma demiri edinmeniz önemlidir. Çarpışma ve düşme anında motosikletinizin pahalı parçalarına gelebilecek zararlar, çoğu zaman karşılanamayacak boyutta olabilir. Tüm motosiklet modelleri birbirinden farklı olsa da, her biri için uygun olarak dizayn edilmiş, motosikleti güvende tutan motosiklet koruma demirleri mutlaka vardır. Yüksek koruma sağlayan motosiklet koruma demirleri, birinci sınıf metal kullanılarak tasarlanır. Motosikletinizin farklı bölgelerini korumak için birbirinden özel tasarlanmış demirler kullanabilirsiniz.

Neden Motosiklet Koruma Demiri Kullanılmalı?

Cadde ve arazide başınıza gelebilecek kazalar, hem yüzeye hem de motosikletinizin seyahat anındaki hızına göre değişecektir. Çoğu zaman bu koruma demirleri zorlu arazi koşullarında ve riskli yolculuklarda kullanılmak üzere motosikletinize takılır. Fakat günümüzde trafik akışının ve kullanılan araçların çoğalmasından dolayı düzenli olarak kullanılması gereken güvenlik önlemleri arasında motosiklet koruma demirleri de yer alır. Bu koruma demirleri, pahalı parçaların asfalt veya toprak zemine çarpmasını önlemek için tasarlanır. Onların görevi, motosikletin bir çarpışma durumunda, çarpma kuvvetini azaltmak ve dağıtmaktır. Çarpışma anında kuvveti dağıtan koruma demirleri, birden fazla yerden monte edilir. Böyle bir montajlama tekniği, motosiklete iletilen çarpma kuvvetinin tek bir noktaya değil, birden fazla noktaya dağılmasına olanak tanır. Motosiklet koruma demirleri, tüm aksamları koruma altına almak için değil, motosikletin en değerli bileşenlerini sağlam tutmak için tasarlanır. Motosiklet koruma demirleri kullanmanız halinde motosikletinizin; motor, çerçeve ve benzin deposunu koruma altına alabilirsiniz.

Motosikletinize Uygun Koruma Demirleri

Sizin motosikletiniz için en uygun koruma demirini belirleyebilmeniz için motosikletinizin modeline göre bir seçim yapmanız gerekir. Boyut ve montaj uyumunu bulduktan sonra hangi modeli almanız gerektiği tamamen ihtiyaç ve tercihinize göre değişkenlik gösterir. Bir ön koruma demiri ihtiyacınız var ve boyut olarak motosikletinize uygun ise Honda Cbf Yamaha Ybr Cb 125 E Drift Mc X Ön Koruma Demirine göz atabilirsiniz. Motosikletler genelde oldukça pahalı ve uzun ömürlü taşıtlardır. Elbette onu ne kadar uzun süre korursanız, o kadar uzun süre kullanma şansı elde edebilirsiniz.

Motosikletlerde korunması gereken birden fazla bölge olduğundan, her bölüm için ayrı motosiklet koruma demirleri satın almanız gerekebilir. A kalitede bir ürün seçimi yapmak istiyorsanız Bajaj Pulsar NS-200 koruma demirini inceleyebilirsiniz. Bu koruma demirleri, pahalı akşamlarınızı çarpmalara karşı koruyarak, hasar görmelerinin önüne geçecektir. Motoru, benzin deposunu ve gövdeyi koruma altına aldıktan sonra geriye bir tek farlarınızı koruma altına almak kalır. Herhangi bir hafif çarpma anında ayağa kalkıp tekrar yolunuza devam etmeniz gerekebilir. Fakat bu durumlarda eğer farlarınızı kullanmanızı gerektiren bir saatte iseniz ve kaza anında farlarınız zarar görmüşse, yolunuza devam etmeniz mümkün olmayabilir. Zor durumlarla başa çıkabilmeniz için özel olarak tasarlanmış motosiklet farı koruma demirleri için Yamaha YBR 125 ESD Far Koruma Demiri sahibi olabilirsiniz.

Motosiklet Koruma Demiri Fiyatları

Motosiklet koruma demiri, çoğu zaman birçok kişinin ertelediği fakat güvenlik ve pahalı parçaları koruma açısından en önemli detaylar arasında yer alır. Koruma demirleri modellerine göre farklılık gösterdiği gibi fiyatları konusunda da farklılıklar yaşanır. Modellerine ve kalitelerine göre değişken aralıklarda satış fiyatları ile karşılaşabilirsiniz. En çok tercih edilen, motosikletinizin güvenliğini sağlayabilecek kaliteli marka ve modellerin siparişini ÇiçekSepeti aracılığıyla verebilirsiniz.