Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

MP3 Player

Müzik, hayatın her yerinde ve her anında olan bir olgudur. Evde, yolda, işte, sporda, kısacası aklınıza gelebilecek her yerde müzik dinlenir. Kafanızı dağıtmak istediğiniz güzel bir şarkı açıp rüzgarı hissetmek, spor yaparken motivasyonu artırmak ve daha nice durumda hayatın bir parçası olan müzik dinlemeniz için üretilen MP3 çalar modelleri, sundukları kaliteli ses akışı sayesinde hala oldukça popüler. Cep telefonları ve tabletler hayatın bir parçası olduğundan beridir eskisi kadar MP3 player modelleri tercih edilmese de “Taş yerinde ağırdır.” tabiri tam olarak bu duruma uyuyor. Çünkü her ne kadar telefonunuzdan istediğiniz şarkıyı dinleyebilseniz bile sonuçta gün içinde birçok farklı işlem için kullandığınız telefonun şarjı bitebilir. Ayrıca cep telefonları ses kalitesi olarak iyi kulaklıklarla oldukça başarılı sonuçlar verse de MP3 çalar modellerinin sunduğu zengin ekolayzer değerlerini sunamaz. Bu nedenle kaliteli ve kesintisiz müzik dinlemek için MP3 player modellerini tercih edebilirsiniz.

MP3 Çalar Modelleri İle Kesintisiz ve Kaliteli Müzik

Müzik dinleme keyfini artırmak için tasarlanan MP3 çalar modelleri, küçülen boyutları ve artan depolama kapasiteleri ile artık daha çok şarkıyı pratik bir şekilde dinleme olanağı tanıyor. Ayrıca farklı özellikler sayesinde işlevsel bir hale büründükleri de bir gerçek.

 • MP3, ses sıkıştırma teknolojisi ile ortaya çıkmış olan bir ses formatıdır. Bulunduğu müzik çalar veya diskte çok fazla yer kaplamamasına rağmen kaliteli ses sunar. Bu özelliği sayesinde günümüzde en çok kullanılan ses dosyası formatı haline gelmiştir. Küçük veri alanı kaplama özelliği çok sayıda şarkıyı küçük cihazlar içerisinde tutmanızı sağladığı gibi size de istediğiniz listeleri oluşturma şansı tanır.
 • Son dönemdeki MP3 çalarlar sadece MP3 formatı dışında WAW, MP4 gibi uzantıları da çalabiliyor. Ayrıca FM radyo, ses kaydetme, video izleme özelliği bulunan yeni modeller, farklı özellikler arayanlar için birebir.
 • Müzik dinlerken aynı zamanda klipleri de izlemek istiyorsanız ekranı daha büyük olan modelleri tercih edebilirsiniz. LED ekran teknolojisi sayesinde dokunmatik özelliği de sunan bu tarz ürünler, şarkı değiştirme, duraklatma ve videoyu ileri-geri sarma gibi konularla da oldukça pratiktir.,
 • Bluetooth özelliği bulunan MP3 modellerini tercih ederek kablosuz kulaklıkla müzik dinleyebilir, böylece kablo derdinden kurtulabilirsiniz. Ayrıca Bluetooth hoparlörler ve diğer cihazlarla bağlantı yapmak bu modellerle oldukça kolaydır.
 • İnternet bağlantısı olan ve Wi-Fi özelliği bulunan MP3 player modelleri, son dönemde oldukça fazla kullanılan Spotify ve Youtube Music gibi uygulamaları da kullanmanızı sağlar. Böylece bu uygulamalarda olan listelerinizi müzik çalarınızdan rahatlıkla dinleyebilirsiniz.

MP3 Çalar Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Keyifle müzik dinlemek için edineceğiniz MP3 çalar modelleri arasında seçim yaparken beklentilerinizi önceden sınıflandırmanız daha kolay seçim yapmanızı sağlar. Bu nedenle aşağıda yer alan ana özelliklere dikkat ederek sizin için en iyi olan modeli seçebilirsiniz. MP3 çalar alırken müzik formatı desteği, fonksiyonellik, kapasite, tasarım, batarya ve çalma süresi gibi konulara dikkat etmeniz gerekir.

 • İlk olarak bir MP3 çaların kapasitesine bakmalısınız. 1 GB, 2 GB, 4 GB, 8 GB, 16 GB ve 32 GB gibi kapasitelerle sunulan modeller arasından seçim yaparken ne kadarlık bir şarkı listesine ihtiyacınız olduğunu hesaplayabilirsiniz. Bunun için her bir MP3 formatındaki şarkının yaklaşık değerini 5 MB aldığınızda 1 GB alana sahip olan bir cihaz yaklaşık 200 şarkılık bir listeye izin verir.
 • İkinci sırada ise MP3 çaların batarya tipi ve çalma süresine dikkat etmelisiniz. Sabit veya çıkarılabilir olarak farklı bataryalara sahip olan modellerin amper oranı yükseldikçe kullanım süresi de artar. Bu nedenle daha uzun müzik keyfi için amper oranı yüksek modelleri tercih etmelisiniz. Ayrıca prizden ve USB bağlantısı ile bilgisayar üzerinden şarj edilebilen cihazların pille çalışan modelleri de mevcuttur.
 • MP3 çaların boyutu ve tasarımı ise bir diğer dikkat edilmesi gereken konudur. Eğer  sadece müzik dinlemek istiyorsanız çantanızda ya da cebinizde az alan kaplayan, hafif, ekranı küçük olan modelleri tercih edebilirsiniz. Spor yaparken kullanmak için bir müzik çalar istiyorsanız mandallı veya klipsli olan modeller cebe sabitlenebilir. Bu da spor sırasında rahat etmenizi sağlar.
 • MP3 çaların ses çıkışları hakkında bilgi sahibi olmanız oldukça faydalı olacaktır. Düşük dB (desibel) sahibi olan cihazlar sesi yükseltmeniz durumunda müziğin bozulmasına ya da istediğiniz performansı alamamanıza neden olur.
 • Cihaz kapasitesi önemli bir konu. Bu nedenle cihaz almadan ne kadar alana ihtiyacınız olduğunu belirlemelisiniz. Fakat bugünün şartlarında size yeterli gelen cihaz ilerleyen dönemde yetersiz kalabilir. Bu nedenle SD, MMC, hafıza kartlarını destekleyen modelleri tercih etmeniz ileride hafızayı artırmak için avantaj sağlayacaktır.
 • Son olarak alacağınız MP3 çaların kutu içeriğine bakmalısınız. Koruyucu kılıf, kulaklık ve şarj ünitesi gibi aparatları içinde barındıran modeller bütçeniz için daha uygun olabilir.

Müzik dinlemeyi keyifli ve pratik hale getiren MP3 player modelleri ÇiçekSepeti’nde sizi bekliyor. En bilinen markaların en iyi ürünlerini uygun fiyatlarla ve hızlı gönderim avantajıyla hemen sipariş edebilirsiniz.