Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Omuz Örtüsü & Müslin Bez Çeşitleri

Bebekler doğduğu ilk günden itibaren üstünü örtmeye ve bebeğin vücut ısısını korumaya yardımcı olan ürünler arasında müslin bebek bezleri bulunur. Müslin bezleri çok sayıda ebatları ile dikkat çeker. Bebeğinizin yaş aralıkları doğrultusunda bu örtülerin büyüklüklerini inceleyebilir ve en uygun olanı seçebilirsiniz. Aynı zamanda müslin bez kumaş yapısı sayesinde kolay ve pratik bir şekilde temizlenir. Bebeklerin altına ya da üstüne serebileceğiniz müslin bezi, %100 pamuk materyalinden üretilir. ÇiçekSepeti üzerinden emzirme bölümünde birbirinden farklı müslin bezlerine ve ağız örtülerine hemen erişim sağlayabilirsiniz.

Müslin Bezi Kullanım Alanları

Bebek müslin bezi ve çeşitleri birbirinden farklı renk ve desende kullanıcıların beğenisine sunulur. Kendiliğinden takım olarak üretilen müslin bezleri de farklı alanlarda kullanılmak üzere üretilir. Özellikle bebeklerin altını açmak için tercih edilen müslin bezleri, çift katmanlı kumaş yapısında tasarlanır. Aynı zamanda bebeğinizin bezini değiştirme esnasında da müslin bezlerini kullanabilirsiniz. Bu bezleri yıkayarak kolayca temizlemek de mümkün. Söz konusu alt açma bezleri, kendi içerisinde taşınabilir çantasıyla bir arada bulunur. Farklı bir ortama gittiğinizde bu alt açma örtüsünü sererek bebeğinizin altını temizleyebilirsiniz.

Bebek müslin bezi ne işe yarar diye sorulduğunda ise genel olarak üst örtüsü cevabı veriliyor. Ancak söz konusu müslin materyalinden üretilen bezler hem üst örtüsü hem de alt açma bezi olarak fonksiyonel amaçlarla kullanılabilir. Tercihinize göre bu bezleri, battaniye olarak bile serebilirsiniz. Bebeğin kendi vücut ısısını optimum standartlarda tutan müslin örtüsü, bebeğin terlemesini ve üşümesini önler. Bu müslin örtülerini bebeğin puset üzerine ya da içerisinde de bulunabilir. Özel olarak bebeğin oturduğu pusetin üzerine serilen müslin örtüleri, bebeğin terlemesini önler. Aynı zamanda pusetin boyutuna göre ayarlanan puset üstü örtüleri bulunur. Bu örtüleri pusetin üstüne serdikten sonra bağlama bağcıkları ile tutturabilirsiniz. Böylelikle bebeğin yüzüne güneş, rüzgâr ve benzeri dış faktörlerin gelmesini önleyebilirsiniz.

Bebek Müslin Bezi Kullanımının Faydaları

Müslin bezleri içerisinde yer alan kumaş yapısının özellikleri, bebeğin hassas tenine uygun materyallerden üretilir. Özellikle çok fazla kirlenen bebek örtüleri için birden fazla müslin setleri bulunur. Bu müslin örtüleri, setli olarak ya da tekli seçenekleri ile kullanıcıların beğenisine sunulur. Bebek müslin bez omuz örtüsü çeşitleri ise yeni doğan bebeklerin ağız akıntılarını önlemek için kullanılır. Çok fazla ağız akıntısı bulunan bebeklerde ağız çevresinde bakteri oluşumunu önlemek amacıyla sık sık ağızlarının ve yüzlerinin kurulanması gerekir. Bu durumun önüne geçmek için bebek kucağınızdayken müslin omuz örtülerini ya da müslin ağız bezi çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Sıvıyı kolay emebilen kumaş yapısı sayesinde ağız bezleri, ıslak olan yüzeyleri hızlı bir şekilde temizler. Tercihiniz doğrultusunda ebat olarak küçük olan ağız bezlerini kullanabilirsiniz. Bu ağız bezleri, üçlü ve dörtlü set seçenekleri ile ÇiçekSepeti üzerinde sizleri bekliyor.

Bebek Müslin Bezlerinin Temizliği Nasıl Sağlanır?

Bebek ve çocuklar için tercih edilen müslin bezleri, çok farklı amaçlar için kullanılır. Dolayısıyla bu bezlerin temizliğinin sık periyotlarda yapılması gerekebilir. Özellikle alt açma örtüsü olarak tercih edilen müslin bezlerini kaynatarak ya da yüksek sıcaklıktaki programlarda yıkayarak temizleyebilirsiniz. Bu bezlerin kuruması ise oldukça hızlı bir şekilde gerçekleşiyor. Özellikle bebeklerin kullanım sıklıklarının artması dolayısıyla müslin bezleri uzun süreli bir pratiklik sağlar. Müslin bezleri temizlendikten sonra tercihe bağlı olarak ütülenebiliyor. Ütüleme uygulaması sayesinde müslin örtüleri her türlü kirden ve mikroptan arınıyor. Bu sayede müslin bezlerinin kullanım ömrü de artmış olur. Müslin bezi fiyatları ise uygun seçenekler dâhilinde ÇiçekSepeti üzerinde sizleri bekliyor. Siz de en iyi müslin bezlerinin konforlarını bebekleriniz için değerlendirebilirsiniz.