Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Mutfak Düzenleme Ürünleri

Evde düzenin en önemli olduğu noktaların başında mutfak gelir. Çünkü mutfakta yemek yaparken ihtiyacınız olan tüm ürünlerin bir arada ve mümkünse size en yakın yerde olmasını isterseniz. Fakat oldukça fazla gereç ve ürün olması bazen bu durumun önüne geçer. Mutfak düzenleme ürünleri işte tam olarak burada devreye girer. Düzen konusuna önem veren ama dekorasyondan da ödün vermek istemeyenler için düzenleyici ürünler oldukça önemlidir. Organizer olarak da adlandırılan bu ürünler, çekmece ve dolapların daha düzenli olmasını sağladıkları gibi baharat, gıda ve diğer gereçlerin bir arada rahatlıkla bulunmasına yardımcı olur. Ayrıca dağınıklığın önüne geçerek istenilen ürünün hızlıca bulunmasını da sağlar. Siz de mutfağınızı daha düzenli ve verimli hale getirmek için düzenleyici ürünlerine ihtiyaç duyuyorsanız ÇiçekSepeti mutfak düzenle sayfasında istediğiniz ürünü bulabilir, uygun fiyatlarla hemen sipariş edebilirsiniz.

Mutfaklarda Akılcı Çözümler Sunan Ürünler

Mutfakta kullanılan gereçlerin sayısı fazla olduğundan düzgün bir planlama yapılmadığı zaman dağınıklık kaçınılmaz oluyor. Düzenleme için akılcı çözümler sunan organizerleri kullanarak siz de mutfağınıza düzen getirebilirsiniz.

 • Mutfak dolapları ve tezgâh üzeri size belirli bir alan sunar. Bu tüm evlerde aşağı yukarı aynıdır. Bu nedenle bu alanı verimli kullanmak ve mutfakta geçirilen zamanı keyifli hale getirmek için düzenleyiciler kullanmanız gerekir.
 • Mutfak gereçleri hem boyut olarak hem de şekil olarak farklıdır. Bu nedenle dolap içerisinde bir düzen oluşturmak zor olabilir. Pratik çözümler sunan düzenleyiciler sayesinde ürünlerinizi hem korur hem de rahatlıkla depolayabilirsiniz.
 • Tencereler boyutlarına göre dolap içinde iç içe yerleştirilebilir. Fakat kapaklarını da hesaba kattığınızda alan problemi yaşarsınız. Bu durumun önüne geçmek için dolap içi tencere kapağı düzenleyici kullanabilirsiniz. Bu sayede kapakları hasar görme riskinden de korumuş olursunuz.
 • Çatal, bıçak, kaşık ve diğer tüm gereçleri bir arada çekmecede düzen içinde kullanmak için çekmece düzenleyici kaşıklıklar tercih edebilirsiniz. Tüm ürünler için farklı boyut ve gözler sunan bu düzenleyiciler sayesinde istediğiniz ürünü anında bulmanız da kolaylaşacaktır.
 • Yemek hazırlamak için ihtiyacınız olan gıdaları saklamak için kullanabileceğiniz cam, porselen veya plastik düzenleyiciler oldukça kullanışlıdır. Bakliyat, makarna, baharat, yağ ve diğer tüm ürünler için özel olarak üretilen düzenleyicileri tercih edebilirsiniz. Örneğin, makarnalar için üretilen dikey cam düzenleyicilere farklı şekillerdeki makarnaları doldurarak dekoratif bir görüntü oluşturabilir, makarnaları da sağlıklı bir şekilde saklayabilirsiniz.
 • Mutfakta hazırlanan ve yenen yemeklerin artıkları için dolap askılı çöp kutularını tercih ederek alandan tasarruf edebilirsiniz. Ayrıca poşetler için poşetlik, tezgah üstü düzeni için raflı setler, dolapların hacmini artıran ekstra raflar da size alan kazandıracaktır.
 • Çay ve kahve tüketmeyi sevenler için ise termoslar harika çözümler sunar. Sürekli çay ve kahve hazırlama derdinden sizi kurtaran termos çeşitleri, dışarı çıktığınızda da yanınıza alabileceğiniz boyutlarda sunulur. Bu sayede istediğiniz her yerde ve her saatte çay-kahve keyfi yapabilirsiniz.

Mutfaktaki işinizi kolaylaştıran ve size konforlu bir alan sunan tüm düzenleyici ürünler, dekoratif olarak da mutfağınıza farklı bir hava katar. Bu sayede düzen ve dekoratif görüntüyü bir arada yakalamış olursunuz.

Mutfaktaki Hayatı Kolaylaştıran Düzenleme Gereçleri

Düzenleyici ürünler sadece ekstra alan açmak için değil aynı zamanda bazı ürünleri sağlıklı bir şekilde saklamak içinde kullanılır. Ergonomik tasarımları sayesinde rahat kullanım sunan modeller, üretildikleri malzeme ve sundukları fonksiyonlara göre ön plana çıkar.

 • Bakliyatları korumak ve sağlıklı bir şekilde saklamak için tercih edilen cam saklama kabı modelleri, pratik kapakları sayesinde oldukça kolay bir kullanım sunar. Bölmeli olarak farklı çeşitleri bulunan bu kapları, nohut, fasulye, mercimek gibi kuru gıdaları bir arada depolamak için kullanabilirsiniz. Gıdaların bozulmasının önüne geçen cam kaplar, küf ve böceklenme gibi sorunlar yaşamamanız için idealdir. Paşabahçe cam saklama kabı, Berry cam saklama kabı ve diğer tüm markaların ürünlerini sayfa üzerinde bulabilirsiniz.
 • Vakumlu saklama kabı modelleri ise farklı alanlarda kullanılır. Tencere yemeklerinden geriye kalanları saklamak, kek ve kurabiyelerin taze kalması ya da kahvaltılık ürünleri buzdolabında muhafaza etmek için bu ürünleri tercih edebilirsiniz. Kilitli saklama kabı modelleri de bulunan bu çeşitler daha fazla güvenlik isteyenlerin de tercihi olacaktır.
 • Plastik saklama kabı çeşitleri en geniş ürün yelpazesine sahiptir. Her boyuttan BPA içermeyen saklama kabı modeli bulabilirsiniz. Süt ürünleri, kuru gıdalar, baharatlar ve aklınıza gelebilecek her türlü şey saklama kapları içerisinde rahatlıkla depolanabilir.
 • Plastik ve camdan üretilen kek, pasta fanusu modelleri oldukça geniş ürün yelpazesine sahiptir. Her boyuttan kek pasta fanusu modeli bulabilirsiniz. Hazırladığınız nefis kek ve pastaları taze tutmak ile dış etkenlerden korumak için kullanabileceğiniz bu ürünlerin bazıları iki katlıdır. Üst katına kurabiyeleri, alt katına ise kekleri yerleştirerek güzel bir görüntü oluşturabilirsiniz. 
 • Masa tasarımları için oldukça önemli olan peçetelik modelleri, farklı materyallerden üretilir. Metal, plastik ve ahşap en çok kullanılan malzemeler olarak öne çıkar. Oldukça özgün tasarımların sunulduğu modelleri tercih ederek hayalinizdeki masa tasarımını gerçekleştirebilirsiniz.
 • Kapağı bambudan veya tamamı bambu saklama kabı çeşitleri doğal ürünleri kullanmayı sevenler için ideal seçenekler sunar. Bambu saklama kaplarını ekmeklik ve unlu mamullerin kısa süreli tazeliğini korumak için kullanabilirsiniz. Kapağı bambu altı porselen veya cam olan modelleri ise kahvaltılar, bal ve süt ürünlerini saklamak için tercih edebilirsiniz.
 • Kış ayları için konserve yiyecekleri saklamak başta olmak üzere birçok alanda kullanılan kavanoz modelleri, gıdaların saklanması ve korunması için en çok tercih edilen ürünler arasında yer alır. Camdan üretilen ve oldukça sağlıklı olan kavanozları 3’lü, 6’lı, 9’lu veya 12’li gibi setler halinde alabilirsiniz.
 • Mutfakta en çok kullanılan yiyeceklerin başında gelen patates ve soğanları onlar için üretilen özel saklama kaplarında muhafaza edebilirsiniz. Patates soğan saklama kabı çeşitleri genellikle metal ya da doğal malzemelerden üretilir. Kokunun dışarı çıkmasına izin vermeyen bu saklama kapları, 5’li veya 3’lü gibi setler halinde satılır. Patates ve soğan dışında sarımsak, kuru gıda, un, çay gibi ürünleri depolamak içinde kullanılabilir.
 • Mutfakta bir şeyler hazırlarken sıvı ile temas oldukça fazladır. Bu nedenle ellerinizin temiz kalması için havlu veya havlu kağıt kullanmanız gerekir. Havluluk modelleri, ergonomik tasarımları ile dolap kapaklarına asılabildiği gibi yapışkanlı modeller sayesinde fayans üzerine de tutturulabilir.

Mutfakta düzeni sağlamanıza yardımcı olacak tüm ürünleri ÇiçekSepeti’nde bulabilir, uygun fiyatlarla sipariş edebilirsiniz.