İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Mutfak Havluları

Evde en çok vakit geçirilen alanlardan biridir mutfaklar. Günde en az 3 öğün yemek pişirilir, kimi zaman mutfak masasında yemek yenir. Dolayısıyla sık sık kirlenir, temizlenmeye ihtiyaç duyar mutfaklar. Ama zaman zaman pişirilen yemekler dolayısıyla da temizlemek bazen zor olabilir. İşte bu yüzden mutfak havlusu çeşitleri mutfağın vazgeçilmez ürünleri arasında yer alır.

Temizlik sırasında sıklıkla kullanılan mutfak havlusu çeşitleri hem gereksiz kağıt havlu kullanımının önüne geçer hem de daha iyi temizlik sağlar. Bu yüzden de kumaşın özellikleri, nasıl temizlik yaptığı, kullanım kolaylığı oldukça önemlidir. Siz de hem kendiniz hem de sevdikleriniz için Taç, Bambu, Ecocotton gibi alanında öncü markaların çeşitli ürünlerini ÇiçekSepeti’nde inceleyebilir, kolayca satın alabilirsiniz!

Her Tarza Hitap Eden Mutfak Havlusu Çeşitleri

Klasik havlulara göre daha küçük boyutlarda olan mutfak havlusu çeşitlerinin her tarza hitap eden modelleri bulunur. Dantelli, baskılı, kişiye özel, kadife ve benzeri malzemelerden üretilen mutfak havluları mutfakta şıklık oluşturmanızı da sağlar. Çeyiz hazırlayanlar mutlaka çeyizlerine mutfak havlusu çeşitlerinden ekler, yeni eve taşınanlar mutlaka mutfak havlusu alır. Takım halinde, çoklu veya tekli olarak mutfak havlusu çeşitlerini tercih edebilirsiniz.

Mutfak havlusu fiyatları ürünün yapımında kullanılan malzemeye, boyutuna ve havlu sayısına göre değişiklik gösterebilir. Mikrofiber, %100 pamuk ve bambu mutfak havlusu çeşitleri en sık tercih edilen havlular arasında yer alır. Güpürlü, oyalı ve baskılı ürünlerin fiyatı klasik olanlara göre biraz daha yüksek olabilir. Mutfağınızın tasarımına, kendi tarzınıza ve bütçenize uygun olarak mutfak havlusu çeşitlerinden dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Taç, Bambu, Ecocotton gibi farklı markaların çeşitli mutfak havlularını buradan kolayca satın alabilirsiniz!

Mutfak Havlusu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mutfak havlusu seçimi yaparken de tabii ki dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır. Mutfak havluları farklı kumaşlardan, farklı işlevleri yerine getirmek için üretilir. Yan, kullanıldığı yere göre kumaşının özellikleri değişiklik gösterebilir. Temizleyeceğiniz yüzeye uygun bir ürün seçmiş olmanız, işlerinizi kolaylaştırır.

  • Mutfak havlusu seçerken dikkat etmeniz gereken ilk unsurlardan biri havlunun boyutudur. Mutfakta yapacağınız işleme göre havlunun boyutunu seçebilirsiniz. Bulaşık kurulama işlemi için daha küçük boyutlarda havlular tercih edebilirsiniz. Böylece mutfak eşyalarının en küçük alanlarına bile rahatlıkla ulaşabilirsiniz.
  • Mutfak havlusunu el kurulama ihtiyacınız için tercih ediyorsanız biraz daha büyük modelleri tercih edebilirsiniz. Böylece ellerinizi hızlıca kurulayabilirsiniz.
  • Ürünün üretiminde kullanılan malzeme de oldukça önemlidir. Çünkü bu malzeme, havlunun su emiciliğini etkiler. %100 pamuk ve bambu karışımına sahip olan havlular daha emici bir yapıya sahiptir. Bu yüzden kurulama işlemi esnasında aynı yüzeyde uzun süre uğraşmanız gerekmez. Ayrıca yavaş kuruyan mutfak havlusu çeşitlerinde bakteri oluşumu da gerçekleşebilir. Hızlı kuruyan ve nem bırakmayan mutfak havlusu çeşitleri ideal özelliklere sahiptir.
  • Dokuma sıklığına göre mutfak havlularının nefes alışı değişir. Havluyu kullandıktan sonra havlunun kısa sürede kurumasını istiyorsanız ürünün ilmeklerine dikkat edebilirsiniz.
  • Mutfak havlusu çeşitlerinin tasarımı da seçim yapmada önemlidir. Kendi tarzınıza göre çeşitli havlular bulabilirsiniz. Desenli, nakış işlemeli veya baskılı mutfak havlusu çeşitleri ile mutfakta göz alıcı görüntüler oluşturabilirsiniz. 
  • Mutfak havlusu çeşitlerini daha hijyenik bir şekilde kullanmak için her gün havluyu yenisiyle değiştirmek gerekir. Ürünlerin bakımını yaparken de ürünün etiketinde yer alan bilgilerden faydalanılabilir.

Mutfakların olmazsa olmazı mutfak havlusu çeşitlerini dilerseniz kendiniz için veya sevdikleriniz için tercih edebilirsiniz. Kullanışlı, işlevsel ve iyi malzemelerden üretilmiş mutfak havlusu çeşitleri ÇiçekSepeti’nde sizi bekliyor!

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.