Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala
BURADAN
BAŞLAYIN

Mutfak Önlükleri

Mutfak aksesuarları, mutfakta geirdiğini zamanı kolaylaştıran ürünlerdir. Kimi zaman bir fırın eldivenidir bu, kimi zaman bir önlük, kimi zaman da yemek hazırlarken kullandığınız birtakım akseuarlar. Mutfak önlüğü modelleri hem mutfakta geçirdiğiniz zamanda üstünüzün kirlenmemesini sağlar hem de daha rahat bir şekilde yemek pişirmenize yardımcı olur. Yemek pişiririken de kuru ve temiz kalmak için siz de birbirinden güzel mutfak önlüğü modellerini tercih edebilirsiniz.

Vaktinin büyük kısmını mutfakta geçirenler bilirler ki mutfakta ufak kazalar olabilir. Mutfak önlükleri bu kazaların biraz da olsa önüne geçmede etkilidir. Mutfakta geçirdiğiniz sürede kıyafetlerinizde veya cildinizde oluşabilecek hasarları önlemek için siz de mutfak önlüklerine bir şans verebilirsiniz. Hem kendiniz için hem de sevdiklerinize hediye olarak verebileceğiniz mutfak önlükleri ÇiçekSepeti’nde sizi bekliyor!

Her Beğeniye Uygun Mutfak Önlüğü Modelleri

Her beğeniye ve bütçeye hitap eden çeşitli mutfak önlükleri vardır. Birbirinden farklı markalar kullanıcıların isteklerine yönelik çeşitli önlük modelleri sunar. Farklı boyutlarda, farklı malzemelerden üretilmiş ve farklı tasarımlara sahip mutfak önlükleri arasından siz de dilediğiniz ürünü tercih edebilirsiniz! Mutfak önlüğü modellerinden genel olarak şu şekilde bahsedebiliriz:

 • Mutfak önlükleri genelde pamuk ve polyester karışımı kumaşlardan, kot ve viskondan üretilir. Ayrıca bu ürünler üzerine yine farklı kumaşlardan yararlanılarak süslemeler yapılabilir.
 • Ayarlanabilir askılı ve sabit askılı modeller bulunur. Ayrıca çapraz askılı, boyundan geçen veya düz bel bantlarına sahip modeller de vardır. 
 • Su geçirmeyen kumaşa sahip önlükler de farklı model seçeneklerinden biridir. 
 • Tuttuğunuz takımın, sevdiğiniz karakterin baskısının bulunduğu veya kişiye özel olarak üretilen önlükler de vardır.
 • Çamaşır makinesinde yıkanabilen ve yıkanamayan modeller mevcuttur. 
 • Büyükler için olduğu gibi mutfakta olmayı seven küçükler için de çeşitli mutfak önlüğü modelleri bulunur.
 • Cepli ve havlulu modeller yemek yaparken işinize yarayacak farklı işlevlere sahiptir. 
 • Ön gövdeyi tamamen kapatan veya yarım halde kapatan modeller farklı zevklere hitap eder.

Her zevke ve bütçeye hitap eden mutfak önlüğü çeşitleri vardır. Bu ürünleri aynı zamanda mutfak önlüğü, mutfak eldiveni ve tutacak ile birlikte set olarak da satın alabilirsiniz. Böylece evinizde yemek pişirmek daha güvenli, hoş ve kolay olacaktır!

Mutfak Önlüğü Nasıl Seçilir? Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Mutfak önlükleri her türlü mutfak tasarımına, her zevke ve bütçeye uygun olacak şekilde oldukça çeşitli üretilir. Hem profesyonel şefler için hem de mutfakta yeni yeni vakit geçirmeye başlayanlar için farklı tasarımlarda ve özelliklerde ürünler mevcuttur. Bu ürünler arasından hem kendi zevkinize göre hem de aradığınız işleve uygun modelleri seçerek mutfakta geçirdiğiniz zamanı daha keyifli bir hale getirebilirsiniz. Örneğin eğer çiçeklere tutkun biriyseniz üzerinde çiçek baskıları olan bir mutfak önlüğü tercih edebilir veya çiçeklere hayran olan sevdiklerinize bu tarz ürünleri hediye edebilirsiniz. Mutfak önlüğü seçenekleri çok çeşitli olduğu için önlüğü seçerken birtakım konulara dikkat etmeniz gerekir:

 • Öncelikle önlüğün boyutunun size uygun olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Mutfak önlüklerinin askıları boyutu ayarlanabilenler ve ayarlanamayanlar olarak ikiye ayrılır. Bu noktada eğer boyu size uygunsa ayarlanamayan askılı modelleri de tercih edebilirsiniz. 
 • Ayrıca belden bağlanabilen, tek bantlı modeller de bulunur. Tüm vücudunun önlükle kaplanmasından hoşlanmayanlar bu modelleri tercih edebilir.
 • Mutfak önlükleri arasında su geçirmez, terletmez ve nefes alabilen kumaşlardan üretilen modeller bulunur. Bir önlükte aradığınız kriterlerden bazıları bu özelliklerse seçiminizi yaparken dikkat edebilirsiniz. 
 • Tabii ki mutfak önlüğü seçerken desenlere de dikkat etmelisiniz. Her zaman seveceğinizi düşündüğünüz, size mutluluk veren tasarımları giyerken daha büyük bir keyifle yemek pişirebilirsiniz. 
 • Mutfak önlüğünü hangi amaç doğrultusunda aldığınız da önemlidir. Günlük mutfak işleri için farklı modeller, daha konforlu ve güvenli bir kullanım isteyenler için farklı modeller bulunur. 
 • Temizliğe düşkün olanların için açık renklerden ziyade daha koyu renkler seçmeleri tavsiye edilir. Böylece sürekli, kirlenmiş, çıkmayan lekelerin rahatsız edici görünümü ile karşılaşma sorunu olmaz.
 • Mutfak önlüklerinin ılık suyla temizlenmesi önerilir. Böylece hem daha uzun süreli kullanım sağlanabilir hem de hijyen açısından gereklidir. 
 • Önlüğü kullandıktan sonra direkt güneş ışığı almayan, hatta biraz gölge bir ortamda muhafaza etmelisiniz. Böylece solma gibi problemlerle karlışmaz ve önlüğü çok daha uzun seneler kullanabilirsiniz.

Mutfak önlükleri fiyatları da önlüğün yapımında kullanılan malzeme, önlüğün özellikleri ve boyutu gibi etkenlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Çok çeşitli seçeneklere sahip olan önlük modelleri arasında her bütçeye ve zevke uygun olanlar bulunur. Kişiye özel modellerden düz renklere kadar birbirinden farklı tasarımlardaki uygun fiyatlı önlük modellerine ÇiçekSepeti’nden kolayca ulaşabilirsiniz!