İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Mutfak Önlük Eldiven Seti

Yaşam alanlarında en çok vakit geçirilen yerlerin başında mutfak gelir. Yemekler burada hazırlanır, bulaşıklar burada yıkanır, kahveler ve çaylar bazen mutfaktaki masada içilir, kahvaltılar burada yapılır… Liste böyle uzayıp giderken mutfakta geçirilen zamanı daha verimli ve keyifli hale getirecek bazı aksesuarlara ihtiyacınız olur. O leziz yemekleri hazırlarken tüm sürecin sorunsuz bir şekilde geçmesine yardımcı olan mutfak önlük eldiven setleri, kıyafetlerinizin kuru ve temiz kalmasını sağlarken sunduğu farklı özellikler sayesinde size zaman da kazandırır. Siz de farklı tasarım, renk ve özellikte sunulan bir mutfak önlüğü seti edinmek istiyorsanız ÇiçekSepeti’nde bulabilir, uygun fiyatlarla sipariş ederek mutfakta geçirdiğiniz zamanı daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Mutfaktaki En İyi Yardımcınız Mutfak Önlük Setleri

Mutfak önlükleri, temel olarak yemek yaparken ihtiyacınız olan korumayı sağlayan ürünlerdir. Farklı malzeme, doku ve desenlerde sunulan önlükler yanında bulunan eldiven, şapka ve diğer aksesuarlarla set halinde satılır. Birçok marka tarafından üretilen bu setleri satın alırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunur.

 • Farklı malzemelerden üretilen mutfak önlük modelleri; ayarlanabilir boyun askısı, sıvı geçirmezlik, terletmeyen kumaş ve antibakteriyel özellikte olmalıdır. Bu özellikleri bir arada sunan modelleri tercih etmeniz daha rahat etmenizi sağlayacaktır.
 • Kumaş kalitesinin iyi olması ve dikişlerinin sağlam olması uzun yıllar boyunca önlüğü kullanma fırsatı sunar. Nefes alan formda üretilen önlükleri tercih ederek sağlığınızı da koruyabilirsiniz. Ayrıca mutfak önlük eldiven setlerinin birçoğu çamaşır makinesinde yıkanabilir özelliktedir. Yıkama talimatlarına uyduğunuz takdirde renk ve dokularında herhangi bir bozulma olmaz.
 • Boyut olarak farklılık gösteren mutfak önlükleri, rengarenk desenlerinin yanı sıra ön kısımlarında bulunan hazneleri sayesinde tutacak, kurulama bezi ve diğer aksesuarları kolayca yanınızda bulundurmanızı sağlar.
 • Önlük, el yakmayı önleyen eldiven, şapka setler içerisinde bir arada sunulur. Genelde pamuk ve polyester karışımından oluşan set ürünleri, farklı desenlere sahiptir.
 • Çocukların mutfağa alışması ve yemek kültürüyle iç içe olmasını sağlamak için özel olarak üretilen setlerde çizgi film karakterleri veya sevimli figürler görebilirsiniz. Renkli ve oldukça kullanışlı olan bu setleri sevdiklerinizin çocuklarına da hediye edebilirsiniz.
 • Mutfak önlük eldiven setlerini kendiniz için alabileceğiniz gibi yeni ev sahibi olan veya taşınan arkadaşlarınıza hediye olarak da verebilirsiniz. Mutfakta harikalar yaratan sevdikleriniz için kişiye özel olarak hazırlanan bu setler muhteşem bir hediye olacaktır.

Mutfak Önlüğü ve Eldiveni Kullanmanın Faydaları

Yemek hazırlamak oldukça eğlenceli ve özel bir iş olsa da doğru ekipmanları kullanmadığınız zaman sorunlar yaşamanıza neden olabilir. Çünkü mutfak gereçleri genelde keskin ürünlerden oluşur ve pişirme işlemi sırasında yüksek ısıda ürünlerle çalışmanız gerekir. Olası kazaları önüne geçmek ve daha rahat çalışabilmek için mutfak önlüğü ve eldiveni kullanmanız faydalı olacaktır.

 • Yemek sırasında kullanılan malzemelerden ve tezgah üzerinde biriken kalıntılardan üzerinize bir şeyler bulaşması oldukça yüksek ihtimaldir. Mutfak önlüğü kullanarak kıyafetlerinizi koruyabilir, daha rahat ve stressiz bir şekilde yemek yapabilirsiniz.
 • Yemek hazırlanırken veya hazırlandıktan sonra ortaya çıkan bulaşıkları temizlemek için su ile haşır neşir olmak gerekir. Sadece bulaşık değil yiyeceklerin temizlenmesi ve kesimi sırasında da sıvı bir şeyler her yere dökülebilir. Su geçirmeyen mutfak önlükleri sayesinde tüm bu işleri yaparken rahat edersiniz.
 • Mutfak setleri içinde sunulan eldivenleri kullanmak oldukça faydalıdır. Islak olan bir bıçağın kayması, sıcak tavadan yağ sıçraması ya da kesme tahtası üzerinde bıçağın elinize gelmesi gibi olası kazalar eldiven sayesinde size zarar vermez.
 • Fırında pişen bir ürünü tepsiyle ele almak için ısı geçirmeyen eldivenleri kullanabilir, yüksek ısıda bir yemeği pişirirken karıştırmanız gerektiğinde sıcak buharın elinizi yakmasını eldivenle önleyebilirsiniz.
 • Mutfak önlüğü seti içerisinde yer alan şapkalar ise yemek hazırlarken saçlarınızın yemeğe düşmesini önlemek için ideal çözümdür. Terletmeyen kumaştan üretilen şapkalar yemek pişirmek için size ideal ortamı sunar.
 • Çiftler için özel olarak tasarlanan kadın – erkek önlükleri, üzerinde yer alan mesajlar ve kişiye özel olması nedeniyle oldukça hoş bir görüntü sunar. Ayrıca mutfakta birlikte bir şeyler yapmak istenildiğinde görüntü olarak da oldukça şık olmanıza yardımcı olur.

Mutfakta rahat çalışmanıza yardımcı olacak mutfak önlük eldiven seti modellerini ÇiçekSepeti’nde bulabilir, uygun fiyatlarla hemen sipariş edebilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.